Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben mi a helyes...

Ilyen esetben mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés

Szóval, ma eléggé elszórakoztam az időt, és későn indultam el egy találkozóra. Kerékpárral mentem, mindenhova azzal járok, egyrészt, mert szeretem, másrészt, mert nem kell a buszon szagolni a többi embert. (Ilyenkor még azért meleg van.)

Egy férfi és egy nő kerékpározott előttem, a férfit megelőztem, és amikor ezt észrevette, elkezdett nagyon csúnyán és gorombán beszélni. Ebben volt a bé betűs szó, meg olyan, hogy "takaroggyá". Éds mindez miért? Mert megelőztem, mert egyébként lassabban ment, mint én. Én persze megmondtam neki, hogy ismeretlenek felé is érdemes megadni a tiszteletet, erre a fenti elismétlése volt a válasz több paraszt szó hozzátoldásával. Én ugyan visszabeszéltem, de az egyetlen csúnya szó, amit mondtam, az a "bunkó tökfej" volt. Aztán megelőztem a nőt is, tőle bocsánatot kértem.


Iskolázatlan parasztnak tűnt a férfi, max 30 éves lehetett, és kisgyereket vitt (!) a kerékpárján.

Én tényleg nem beszélek csúnyán, egyszerűen nem tudok másnak, főleg nem egy idegennek goromba dolgokat mondani.

Ja, és nem volt cigány.


26/l



2012. szept. 12. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok a bunkó, az a legjobb, ha nem süllyedünk az ő szintjére. Te helyesen válaszoltál, de ezeknek az is hiába. Legegyszerűbb nem reagálni, mert a mai elmebajos világban sosem tudhatod, kinek borul el az elméje. Neked mehet esetleg akkor is, ha nem neki van igaza. A legjobb, ha elkönyveled, hogy van ilyen, és büszke vagy arra, hogy te "nem most jöttél le a fáról".
2012. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fel se vedd. Nekem azért üvölti le rendszeresen a fejemet a többi autós, mert SZABÁLYOSAN közlekedek. 50-el megyek városban, és ez sokaknak (főleg a BMW terepjárósoknak) fáj. Szinte naponta előznek meg anyázva, hogy mit vánszorgok. Én pedig csak mosolygok, fel sem veszem, nem szólok vissza, és arra gondolok, hogy az élet szép. :)

Dont worry, be happy. :) Hadd főjenek a levükben, nem ér meg annyit az egész, hogy fennakadj rajtuk. :)

2012. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BlastNoise válasza:
Lehet hogy csak tourette szindròmàs volt
2012. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem volt, egy bunkó paraszt volt. Találkoztam már tourettes-sel, és azok nem ilyenek.
2012. szept. 15. 14:44
 5/5 BlastNoise válasza:
jaaah, akkor nem szóltam =D
2012. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!