Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet tenni idegesítő,...

1lány.... kérdése:

Mit lehet tenni idegesítő, zajongó szomszédokkal?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk és a másik lépcsőházba, velük egy szintre most nyáron néhány fiatal költözött, és egyszűen undorító amit csinálnak... Megértem én, hogy fiatalok, én is az vagyok, na de ha bulizni van kedvem akkor kimegyek valamelyik szórakozóhelyre, nem pedig nyitott ablakoknál éjjeleken át bulizok, sikongatok... Én már megbolondulunk tőlük, az a gyengém amikor valaki nem érti meg, hogy éjjel kussba kell lenni.Nem tudom mi lesz, ha majd vizsgákra, ZH-kra kell készülnöm. Egyszer volt olyan, hogy átzörögtünk a falon, erre hallottuk, hogy röhögnek, szóltunk nekik szépen is, fenyegettük őket rendőrség kihívásával is, ablakon is átkopogtattunk, erre azt mondja a srác, hogy ő hívja ki a zsarukat ránk. Ezek nem normálisak, most is elmúlt már éjfél, kénytelen voltam szólni az ablakon át hogy maradjanak csöndesebben, erre megint röhögtek nagyokat rajtam. Rendesen dübörög a ház tőlük, hallom hogy épp mit csinálnak. és miről "beszélgetnek". Mit tegyek ez ellen? Nem fogom most éjjel már kihívni a rendőrséget, majd holnap szerintem ezt fogom tenni, de még nem csináltam ilyet, hogy zajlik ez az egész? Mi fog történni, ha bejelentem őket? Mire számítsak?

2012. szept. 14. 00:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mese állj a sarkadra és hívd ki a zsarukat. Én megtettem párszor és kijöttek, rendet raktak. Csak beszólsz a 107-re elmondod, mi van kijönnek /ha kapukód van add meg a tiedet/. Ez még nem feljelentés nem kell bemenned stb. ők majd intézkednek.

A kis szarosok meg észbe kapnak nem fognak röhögni ha rájönnek, hogy nem csak a szád jár feleslegesen.

Egyébként pont akkor kell kihívni, amikor zajonganak mert utána már nem érsz vele semmit.

Egyébként albérlők? Mert ugye fiatalon nem sokaknak van pénze lakásra... Talán a tulajt kéne értesíteni.

Egyébként meg én is idegrohamot kapok ezektől a kis egoista, senkit se toleráló, aztcsinálokamitakarok, agyatlan húszon éves csürhétől, -tisztelet a kivételnek- de nem tudom ezek mit hoztak otthonról gondolom a családi kommunikáció lecsökkent a "mivoltmaasulibansemmi" szintre. Ennek a végeredménye, hogy kb. annyira tudnak beilleszkedni és asszimilálódni, mint a "napon barnult" kisebbség.

2012. szept. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Megnyugtattál kicsit, örülök, hogy nem kell bemennem. Holnap este biztos megint ugyanezt fogják csinálni ezek az okostojások, akkor majd kihívom a rendőrséget, remélem tesznek is valamit.

Ez a "napon barnult" kisebbség viszont egyáltalán nem tetszett, de nem fogok vitázni. Köszi a választ, szép estét.

2012. szept. 14. 00:36
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem beszélj a szomszédokkal, kit zavar még, és közösen próbáljatok célt érni. járjatok a nyakukra, amikor zajonganak, hogy ne tudjanak nyugodtan bulizni, hidd el megunják majd. kérjétek meg a közös képviselőt, hogy beszéljen a fiatalokkal. ezen kívül beszéljetek azzal, akié a lakás, és kiadta nekik. ha feketén adta ki, akkor mondjátok meg neki, ha nem tesz rendet a fiatalok között, bejelentést tesztek az adóhatóságnál, és akkor baja lesz belőle.

a rendőrség bár kijön, mikor elmennek, folytatják a bulizást ugyanúgy sok esetben.

szó nélkül nyomd le a villanyórájukat, és mire feleszmélnek csukd be csendbe magad mögött az ajtót.

írj a jegyzőnek panaszlevelet, melyben a segítségét kéred. ez azért szükséges, mert így nyoma van a problémának.

valaki egyszer úgy oldotta meg a bulizós dolgot, hogy amikor ők aludni próbáltak, visszazajongott nekik, lásd nappal. kis idő után kapcsoltak.

2012. szept. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

Nálunk is ez volt! Csak nekem van egy kisfiam. 2 éve, amikor 6 hetes volt, a drága szomszêd ugy gondolta, hogy jó ötlet az ablak alatt a szülinapját ünnepeltettni, gitárral, énekléssel, kiabálással, természetesen éjjel. Babám persze nem tudott aludni tőlük, meg mi se. Kikiabáltam nekik, hogy jó lenne, ha befejeznék, erre az volt a válasz, hogy de az xy-nak szülinapja van. Elkapott a gépszíj. Mondtam, hogy nekem meg újszülött gyerekem van, aki szeretne aludni és ha nem hagyják abba rendőrt hívok. Mondták, hogy jó jó abba hagyják. Hát 5 perc múlva meggondolták magukat, folytatták tovább. Kihivtam a rendőröket, volt nagy vita, ők nem csináltak semmit. Persze seggrészegek voltak. Bementek, rendőrök elmentek. 10 perc megint kint voltak. Megint rendőrt hivtam, megint kijöttek, bezavarták őket. 3x megint vissza kivonultak. Megint csak kihivtam a rendőröket, akik nem mentek messzire, kb 2 perc múlva ott voltak. Megint bezavarták őket. Na utána csend volt, azóta se volt iyen.

Tehát hivd csak ki őket, ha kell egy éjszaka 5x is, mert különben soha nem hagyják abba. És szólhatsz főbérlőjüknek, hogy vagy szóljon nekik, vagy rakja ki őket. Ha meg saját vagy önkormányzati, - amit kétlek, de hátha - a többi lakóval aláirtok egy papirt, hogy összeférhetetlenek, és kirakják őket. Sok sikert!

2012. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyet értek Veled kérdező...én is társasban lakom...a falszomszédom cgányok...egész éjjel, nappal, hajnalban csak üvöltöznek egymással, és verik egymást mint a répát...én is főiskolás vagyok így nehezen megy a felkészülés a vizsgákra hogy ezeket kell hallgatnom...mi is szóltunk már normálisan de olyan is volt hogy egyik éjjel 2-kor lusta voltam kimászni az ágyamból így átkopogtam, erre a kisp*csa vissza üvöltött hogy "ne dübörögj te krva"...nah ekkor apu átment és "finoman" ököllel bekopogott hozzájuk...egy db-ig hatásos volt de hát nem meglepő hogy nem véglegesen...albérlők a tulajjal is beszéltünk (jóba vagyunk Vele de nem hatotta meg)...

Alattunk egy család lakik, 2 éves kisfiúval akit abszolut nem nevelnek...állandóan üvölt, rohangál, dübörög ajtót csapkod...az anyjáról nem is beszélve...katasztrófa ami itt megy...de nem tudunk mit tenni...konfliktust nem akarunk, hogy kihívjuk a rendőröket, pláne nem a cgányokra hisz utána jönnek csapatostul...amúgy most is megy alattunk a dübörgés....


Így hát maradt hogy meg kell tűrnünk őket...:/

2012. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én sem hívok rendőrséget úgy döntöttem, felkeresem a házmestert, nagyon kedves pali, vele fogok inkább beszélni, aztán összeszedjük a szomszédokat, akiket szintén zavarnak és megyünk át hozzájuk. Ha ez sem lesz hatásos, akkor már csak várhatunk, hogy mikor költöznek el, mi nem albérletben vagyunk itt, nehogymár nekünk kelljen miattuk új lakásba költözni. Majd írok hogy mi lett, valószínűleg holnap megejtjük a látogatást "kedves" szomszédéknál.
2012. szept. 14. 17:04
 7/17 anonim ***** válasza:

ma 10:00 vagyok


mi se albérlők vagyunk...itt lakunk több mint 20 éve...több szomszéddal is beszéltem és mindenki azt mondta hogy zavarja őket a cgány csetepaté (az hagyján még lopnak is a lépcsőházi virágok közül) de senki nem mer fellépni ellenük, inkább csöndbe maradnak...én meg 22 éves lány létemre édes kevés vagyok velük szembe...:/

2012. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
de sok sikert Neked/Nektek :)
2012. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is 22 lány vagyok :D
2012. szept. 14. 17:50
 10/17 anonim ***** válasza:
:)
2012. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!