Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet tenni idegesítő,...

1lány.... kérdése:

Mit lehet tenni idegesítő, zajongó szomszédokkal?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk és a másik lépcsőházba, velük egy szintre most nyáron néhány fiatal költözött, és egyszűen undorító amit csinálnak... Megértem én, hogy fiatalok, én is az vagyok, na de ha bulizni van kedvem akkor kimegyek valamelyik szórakozóhelyre, nem pedig nyitott ablakoknál éjjeleken át bulizok, sikongatok... Én már megbolondulunk tőlük, az a gyengém amikor valaki nem érti meg, hogy éjjel kussba kell lenni.Nem tudom mi lesz, ha majd vizsgákra, ZH-kra kell készülnöm. Egyszer volt olyan, hogy átzörögtünk a falon, erre hallottuk, hogy röhögnek, szóltunk nekik szépen is, fenyegettük őket rendőrség kihívásával is, ablakon is átkopogtattunk, erre azt mondja a srác, hogy ő hívja ki a zsarukat ránk. Ezek nem normálisak, most is elmúlt már éjfél, kénytelen voltam szólni az ablakon át hogy maradjanak csöndesebben, erre megint röhögtek nagyokat rajtam. Rendesen dübörög a ház tőlük, hallom hogy épp mit csinálnak. és miről "beszélgetnek". Mit tegyek ez ellen? Nem fogom most éjjel már kihívni a rendőrséget, majd holnap szerintem ezt fogom tenni, de még nem csináltam ilyet, hogy zajlik ez az egész? Mi fog történni, ha bejelentem őket? Mire számítsak?

2012. szept. 14. 00:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kivel laksz? Mert ahogy leírtad abból az jön le számomra, hogy egyedül bérled a lakást. Sőt az a tény, hogy nő vagy, csak még jobban adja alájuk a lovat, mert nem ijednek meg.

Ezek ellen semmi sem használ csak a határozott fellépés. Én férfi vagyok, de nagyon nyugodt természetű. Családi házban lakom. Van egy szomszédunk, aki vasárnaponként egész nap teljes hangerőn hallgatta a tucc-tucc-ot, és ugye rengett az egész ház.

A kisfiunk 8 éves annyira nem is zavarja, csak ugye annyira rengett a ház, hogy féltem már nehogy szívritmus-zavara legyen, mert egy idő után én is éreztem ennek a fantasztikus ritmusnak a dübörgését a testemben, és egyátalán nem esett jól. A másik, meg hogy mindketten dolgozunk a feleségemmel és csak vasárnap tud együtt lenni a család.

Többször szóltam nekik én is párom is kedvesen, hogy ne zenéljenek már. Ilyenkor persze lejjebb hajtották vagy kikapcsolták, de következő héten megint kezdték elölről.

Aztán egyik alkalommal szintén ment a hangos zene, és átment a feleségem ismét kedvesen szólni nekik. Nekem viszont hirtelen eldurrant az agyam, odarohantam és a két gyereknek meg az apjuknak is leordítottam a fejét. Azóta egyszer sem (!!) fordult elő a dolog, pedig már lassan 3 éve.

Neked is javaslom, hogy küldd be egyszer a pasidat, vagy ha van a barátaid között férfi akkor őket, és ne félj ők el tudják magyarázni a kis szarosoknak hogy mi a rend.

Én is kíváncsi vagyok a fejleményekre, és drukkolok neked.

2012. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, neked is köszönöm a hozzászólást, csak azt sajnálom, hogy nem tudsz szöveget értelmezni... Neked az jön le, hogy egyedül bérlem a lakást? Olvass vissza kérlek, leírtam, hogy mi nem béreljük a lakást, hanem sajátban lakunk, ezt valamelyik hozzászólásomba leírtam, szóval máskor azért alaposabban olvasd el a dolgokat, nem szeretek kötözködni, tényleg nem, de ezt benézted... Szép estét Neked!
2012. szept. 15. 00:46
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Ezek után nem is csodálom, hogy úgy viselkednek veled a szomszédaid ahogy. Jogos, hogy többes számban írtad a dolgokat, ezért valószínűleg nem egyedül laksz. De azt hogy a tiétek-e a lakás vagy bérlitek az égvilágon sehol sem szerepel.

Talán normálisan kéne viszonyulni az emberekhez és akkor ők is így viselkednének veled. De hogy a segítő szándékú emberekbe is belekötsz (napon barnult, ne tudsz szöveget értelmezni) nagyon sok mindent elárul rólad.

Remélem azért megoldódik a problémád!

2012. szept. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
59%
Hát azért szépen belekötöttél a válaszadóba, aki csak segiteni akart... Te se vagy normálisabb, mint a szomszédok aszem. Szia
2012. szept. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kettő, nem akarok kötözködni, de ott leírtam, valahogy így: mi nem albérletben vagyunk, nehogy már nekünk kelljen költözni... Valamelyik kommentben van, és nem érzem úgy, hogy rosszat írtam volna a válaszolónak. Az meg, hogy én normális vagyok-e egyrészt nem tartozik rátok gondoljatok amit csak akartok, másrészt meg úgy vélem egy kommentből alapján aki ítélkezik más ember felett, az se komplett. Erről ennyit. Csá
2012. szept. 18. 16:15
 16/17 A kérdező kommentje:
A napon barnultat sem én írtam először, és nem is a válaszadóra értettem,az első kommentelő írta, basszus olvassátok már el azokat a nyamvadt hozzászólásokat rendesen, kérlek!!!
2012. szept. 19. 15:21
 17/17 anonim válasza:

Sajnos szinte semmit. Esetünkben még rosszabb a helyzet, ugyanis az alattunk lakók teljesen elmebetegek ("úgynevezett" védett állatok), pedig a mi szintünkön lakó szomszédok rendesek és rendeltetésszerűen használják a lakásukat.


9700 Szombathely, Oladi-lakótelep, Kodály Zoltán utca 12: egy tízemeletes panel társasházban lakunk 3-an a tizedik emeleten. A mi szintünkön lakó szomszédokkal nincs semmi gond, ők rendeltetésszerűen használják a lakásukat, nem zavarnak minket. Viszont alattunk a kilencedik emeleten egy dilis bolondasszony és az idegbeteg fia lakik. Ők nem rendeltetésszerűen használják a lakásukat. Teljesen úgy viselkednek mint akik egy elmegyógyintézet zárt osztályáról szöktek meg. Gyakran zajonganak, máskor viszont csendben vannak és hallgatóznak. Ráadásul még aljas ármánykodó galád módon azt állítják, hogy mi vagyunk zajosak. Sokszor perceken (ritkán órákon) keresztül olyan hangos huppogások jönnek fel a padlónkon keresztül mintha ott lent labdákat dobálnának a mennyezetüknek. Valószínűleg, hogy ilyenkor labdáznak. Panellakásban labdázni? Hát ezek normálisak??? A legfőbb szórakozásuk viszont a csöveken és a falakon való dobolás. Sokszor mániákusan, megszállottan, kéjes élvezetből perceken keresztül dobolnak a csöveken és a falakon, hogy szándékosan bosszantsanak minket. Ezenkívül gyakran ordenáré módon ordibálva káromkodnak és szitkozódnak mint valami alkoholista vagy drogfüggő söpredékek. Ezek mellett már szinte kellemesnek mondható zaj, amikor órákon keresztül bömböltetik a rádiójukat. Már 7 éve (2006 óta) rendszeresen így viselkednek.



Amikor csendben vannak, akkor még ennél is sokkal paranoiásabban és gyalázatosabban viselkednek. Ilyenkor mintha a plafonjukhoz tapasztva a fülüket szándékosan hallgatóznának, hogy a mi padlónkon keresztül bármiféle tompa halk nesz leszűrődik-e hozzájuk. Ilyenkor, már ha a WC-t lehúzzuk, ha normál hangon beszélgetünk, ha főzés vagy mosogatás közben zörögnek az edények és evőeszközök, ha felmossuk a padlót és egy széket odébb tolunk vagy finoman-halkan lépkedünk azonnal ütik a csöveket és ordibálva káromkodnak, szitkozódnak és fenyegetőznek. Akármilyen halkan hallgatunk zenét vagy nézünk TV-t vagy kinyitunk-becsukunk egy ajtót vagy fogat mosunk, fürdünk, mosakodunk, hajat mosunk, hajat szárítunk, ruhát mosunk, megágyazunk, átöltözünk ... stb. azt is érdekes módon meghallják és ilyenkor is a falakat és csöveket verik és ordenáré módon ordibálva káromkodnak, szitkozódnak, fenyegetőznek.



Ezek szándékosan zaklatnak minket, ők ketten nem is emberek, hanem gusztustalan férgek, üldözési mániában szenvedő elmeroggyant hülye pszichopaták, szellemi nyomorékok, szociopata tahók!

2013. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!