Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 16 évesen hogy köszönjek a...

16 évesen hogy köszönjek a huszonéveseknek például a boltban?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a boltban az eladó huszonéves, sosem tudom hogy jó napottal vagy sziával köszönjek. Mert mi van ha megsértődik, hogy túl öregnek/fiatalnak nézem.
2012. szept. 15. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is 16 éves vagyok, és én helloval szoktam vagy sziával.:)

Biztos nem fog megsértődni. Főleg annak nem, hogy túl fiatalnak nézed. Inkább örülni fog annak, hogy fiatalabbnak néz ki.

2012. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én helloval, vagy sziával köszönök nekik. Mindig tegezem őket.
2012. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én dolgozta boltban, herótom volt attól, ha egy tizenéves lecsókolomoz... Nálam elvárás volt a tegezés.
2012. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetben gyakran mondom azt, hogy "Jó napot, helló". Abból baj nem lehet. :D
2012. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ezzel olyan szinten nem szoktam foglalkozni...xD ha olyan kedvem van akkor "Jó napot!" (Csókolomozni sosem szoktam, a magázás nem az erősségem.) Vagy "Helló", ha éppen úgy esik a számra.:D
2012. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

24 éves ffi vagyok .... és boltos :)


Vegyes tapasztalataim vannak. A boltommal szemben egy ált suli van. Nah a csókolomtól a szevaszig van minden. Én utálom, ha magázódnak (nah a csókolom meg egyenesen taszít. Felénk azt mondják hogy csak annak kell csókolom-ot köszönni akinek már nem áll fel. )

Én nehezen tudom el dönteni kit hogyan kéne üdvözölnöm. Ha nagyon határeset az illető én többnyire "Üdv." köszöntéssel nyitok. Ez a visszaköszönésből formálható magázódásra és tegezésre is. Am a szakelmélet szerint pl. az eladónak az a legjobb ha magázódik MINDEN vásárlóval. <-ez baromság ;)


Egy másik variáció a "Helló, jó napot". Ez is megállja a helyét a legtöbb közegben. Többnyire nem a köszönés adja meg a tiszteletet uh ne görcsölj ilyeneken, mert a lényegen nem változtat:

"Húzz a francba."

"Megkérném Önt, hogy húzzon a francba."

Hülye példa, de érthető. (a moderáláson remélem így át csúszik)

2012. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!