Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek az normális-e...

Hamilton92 kérdése:

Szerintetek az normális-e hogy egy 12 éves gyereket hazajön az iskolából és 3 órát tanul de nem ez a fontos hanem ez mindössze 2 órára engedik le és 6tól-8-ig van tévézés?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 07:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Igen, normális.
2012. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen normális.Miért, te hogyan szeretnéd?
2012. szept. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Tanulhatna többet is az a 12 éves gyerek tévézés helyett, és akkor még fogalmazni is tudna.
2012. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Normális.

A tv-zést mondjuk megengedném 9-fél 10-ig, de csak akkor ha ki tudja pihenni magát reggelig.

2012. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
normális,egy után hazaér,fél kettőig elvégzi a dolgát,utána fél ötig tanul,hat-fél hátig lent van,aztán tv,és legkésőbb fél tízkor alvás
2012. szept. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Igen, normális. Én sem engednék többet. Talán még ez is sok.
2012. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Igen normális.Bár még egy kis házimunkát is végezhetne.
2012. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Én a hobbiját vagy a játékot (nem a számítógépeset, hanem az alkotót) hiányolom. Nincs neki? Én 12 évesen rengeteget építettem - Legóból, építőkockából, golyópálya-építőből, meg a homokozóban igen komoly homokvárakat (kertes házban lakunk). A 3 óra tanulást viszont sokallom, mi a napköziben is csak 1-2 órát tanultunk.


De a kérdés lényege, ha jól sejtem, az, hogy fair-e csak 2 órára leengedni az említett 12 éves gyereket. Szerintem ez attól függ, hogy értelmes dolgot csinál-e ez alatt a gyermek. Tehát, ha focizik, biciklizik stb., az szerintem értelmes. Ha viszont a vásott haverjaival cikizi a kisebb gyerekeket, ne adj' Isten cigizik vagy ilyesmi, akkor nem engedném le. Namármost, lehet, hogy a túlságosan aggódó szülő az utóbbitól tart, holott a gyerek az előbbit folytatná.

2012. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
3 órát mit tanul egy 12 éves? Most lehet, hogy én látom másképp, de szerintem egy 12 éves még inkább a hobbijaival legyen elfoglalva, mint a karrierépítéssel. Micsoda beteg egy világ...
2012. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Elképesztő, milyenek vagyok. Biztos én vagyok a hülye, de egyszerűen nem megy a fejembe, hogyan tarthatjátok ezt kívánatosnak, és hogyan tudtok háborogni, ha a gyerek kevesli, hogy a nap 24 órájából kb 2-3 óra szabad neki.


Gondoljatok bele! A gyerkőc elmegy suliba, ott egész nap tanul, naponta 5-6, vagy több órája van, óránként át kell váltania az agyát irodalom elemzésről logaritmusra, onnan kémiai vegyületekre, aztán idegen nyelvre. A szülei meg a tanárok elvárják, hogy mindenből jól teljesítsen (akkor is, ha mondjuk már 13-14 évesen is tudja, hogy például sohasem akar fizikával foglalkozni, de abból is állandóan készülnie kell)... Gondolom azt sem pártoljátok, hogy iskola után kicsit lógjon a barátaival, beszélgessenek, kapcsolódjanak ki, neeem, menjen haza a gyerek azonnal, végezzen még házi munkát, aztán üljön le tanulni, tanuljon 2-3 órát, és este sajnáltok tőle 2 óra tévézést?!

Eldobom az agyam.


27 éves vagyok, de utálom, mikor felnőttek azzal jönnek a srácoknak, hogy: addig örülj, amíg iskolába jársz, és nincs más gondod. Ez k*rva nagy tévedés és hazugság. Én ültem az iskolapadban 18 évet (főiskola + utána OKJ-s tanfolyam, nyelvtanfolyam már felnőtt fejjel), és az a véleményem, sokkal nehezebb a iskola, főleg a középsuli, illetve a felső tagozat ált. iskolában, mint dolgozni. Mert a melóban, ha olyan munkád van, nem kell az ott eltöltött 8 óra minden percében topon lenni, pörgetni az agyad 1000%-on, ellenben az iskolában (ha erős a suli, és a gyerek szorgalmas, anyáék elvárják a jó jegyet), akkor ott igenis ezt kell csinálni! Különben kapod az ívet otthon is, meg a pedagógusoktól is.


Még nincs gyerekem, de hamarosan aktuális lesz, és nem tudom, mit fogok vele kezdni, mennyire leszek engedékeny, de amit itt ti javasoltok, azt nem tartom helyesnek.


A lényeg, hogy válaszoljak a kérdésedre, kedves kérdező: szerintem ha 3 órát tanulsz minden nap, megérdemled, hogy utána azt csinálj, amit akarsz. Jó, persze le kell feküdni időben, de addig szabad neked a pálya. Én így gondolom.

2012. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!