Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illetlen, ha a...

Mennyire illetlen, ha a pincér úgy szedi le a vendég elöl az üres poharakat, hogy belenyúl és összefog 3-4 poharat felső "madárfogással"?

Figyelt kérdés
Az imént láttam egy vendéglő teraszán és elgondolkodtam rajta.
2012. szept. 28. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Hát nem a legelegánsabb az biztos. A szakmai vizsgán sem díjaznák, de egy alsó kategóriás "kockás abroszos" teraszon engem nem zavarna ha egyébként jót ettem, és nem hagytam ott a gatyámat.
2012. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:

LESZEDÉSNÉL gyakorlatilag mindegy, bár egyetértek Digo-val, hogy nem túl elegáns dolog. De végülis az már szennyes, nem fogyasztasz belőle, tehát nem kifogásolható.

Mondjuk egy osztályon felüli helyen nem kelt jó benyomást, de még ott sem szokták kifejezetten helyteleníteni.

Középkategóriás helyen meg ha szóvá is tennéd, csak néznének rád, hogy mi is a problémád ezzel?

2012. szept. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy néznének rád, de azok sem tanulták a pincér szakmát akkor. Az oktatásnál ugyanis nem a középkategóriás felszolgálást tanítják, hanem a legmagasabb szinten próbálják a tudást átadni (mármint akiktől én tanultam anno). Magam is vendéglátásban dolgozom, és mindig minden helyen úgy szolgálok fel ahogy azt megtanultam. Ha nem is a hely, de magam és a vendégek miatt, mert ki tudja pl hogy egy alacsonyabb kategóriájú étteremben ki ül épp le, kitől kapsz esetleg jobb munkalehetőséget, mert tetszik neki ahogy dolgozol.
2012. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mustafa33 ***** válasza:

Abból csak az vonom le, hogy a tulaj smucig és sajnálja a pénzt a képzett személyzetre. Akkor valószinűleg ugyanúgy sajnálja arra is amit nem látok, sőt pláne. Tehát bízhatok benne, hogy mivel etet? És azt is hogy csinálják és milyen körülmények között? Még egyszer nem megyek oda.

A látszólag lényegtelen dolog így üthet vissza a vendéglősnek.

2012. szept. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mustafa33 ***** válasza:
100%

Megint egy régi vicc jut eszembe:

A pincér hozza a húslevest és belelóg a hüvelykujja. A vendég kérdőre vonja. A pincér ezt mondja: - gy↓1lik és az orvos azt mondta tartsam melegben. Vendég: - akkor dugja a fenekébe. Pincér: - eddig ott volt.

2012. szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
* gyűlik
2012. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!