Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » KÉZFOGÁSt kinek kell kezdemény...

KÉZFOGÁSt kinek kell kezdeményeznie, ha egy huszonéves lány és egy ötven körüli, nagyon magas beosztású férfi találkoznak?

Figyelt kérdés
előre is köszi

2012. okt. 4. 18:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%

"Munkafelvételre jelentkezik a lány- nem nyújthatja előre a kezét. "


Ez nem így van, rosszul tudod.

Nem tudom, hogy honnan tanuljátok ezeket a dezinformációkat.

Valamilyen tanfolyamon tanultátok, vagy a szüleitek mondták ezt, vagy egy könyvben olvastátok?

Csak mert én a szüleimtől is tanultam, ugyanazt olvastam könyvben is (címe: Tudni illik, hogy mi illik), és ugyanazt tanították meg az etikett-tanfolyamon is.

2012. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Huh mennyi okos van itt. :) A nőnek kell akkor is előre nyújtania ha egy férfivel kezelni akar. Ennyi.
2012. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 TappancsMancs ***** válasza:
15%

Jajj ez az illedelmeskedés. Rizsporos paróka kelle e még? A 4es és 8as okés! Kivétel ez: "érdemes kicsit várni, rápillantani a kezére. Ha kapcsol, akkor már nyújtja". Nem ilyen körülményes ez ma már.


Az eredete valószínűleg a kézcsók a nők kezére. De akkor még ezek nagyon szigorú szabályok szerint mentek. A nő nyújtotta a kezét és nem a férfiak kapdosták el, hogy hadd pusziljam meg már a kezét. A nő nyújtotta. Innen eredhet ez hogy a nő nyújt kézfogáskor kezet a férfinak. De ez ma már nem ilyen szigorú dolog. Ha valaki normális módon nyújt a nőnek kezet első találkozáskor az is rendben van és ha bizonytalan vagy nyugodtan nyújtsd te a férfinak. Max annyi ha attól kezdve minden nap találkoztok akkor már ez nem fog kelleni, csak első találkozáskor és bemutatkozáskor.


Nem tudom ez honnan..? Ez a középkorban volt. :)

"VAN egy KÉSZ szabályrendszer, hogy mikor kinek kell."

2013. jan. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 TappancsMancs ***** válasza:

Amúgy magas beosztásban a főként első találkozáskori kézfogás egy teljesen általános dolog, így szinte valószínűtlen hogy ne foga kezet. Nyugodtan nyújthatod. A férfi nő megkülönböztetés már nem annyira szigorú. Sőt szerintem nem is mernének ebből problémát csinálni.


Ja még az hozzá, hogy annyira magas beosztása van akkor figyeld mennyire szándékozik kezet nyújtani és itt főként, hogy elérhetővé tette e a kezét. Mert olykor lehetnek lazábbak magas posztokon is.


Mondjuk ha az íróasztala mögött van, udvariasan leültet és leül, akkor talán ne nyúlj át az asztalon és ne állítsd fel.

Vagy ha belépsz és pont ül és ültében tessékel, hogy foglalj helyet, akkor se állítsd fel. Kivétel ha épp telefonált közben, akkor amikor leteszi felállhatsz és kéznyújtás - nem fog meglepődni.


Ha állva nyit neked ajtót vagy amikor benyitsz eléd jön, akkor nyújts nyugodtan.


Kb ennyi.

2013. jan. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 TappancsMancs ***** válasza:
Na csak még valami. Ha felvételre mész és remélhetőleg találkozni fogtok még akkor az komolyabb ügy és kézfogás. Ha csak rutinszerűen aláír neked valami papírt mint egy hivatalban, ha pl követségre mész, akkor nem kell kézfogás.
2013. jan. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Ha a magas beosztású férfi kicsit bicent a fejével, akkor nyújtd csak a kezed, kicsit oldalt tartsd férfinak (mert régen kézfejt felfele tartva kézcsókra nyújtották nők).

Régen férfi főhajtással jelezte a hódolatát, nő ezután nyújtotta kézcsókea kezét, enbek mai leegyszerűsítése a biccentés.

2023. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!