Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak mostanság az emberek?

Figyelt kérdés
Tegnap a munkatársammal együtt jövünk haza a munkából a metrón. Mi a Szél Kálmán téren szálltunk fel a metróra, majd a következő megállónál 3 tizenéves lány akiken látszott hogy nagy ruhavásárlásról jönnek, majd egy későbbi megállón (azt hiszem Astoria) egy picit ducibb tizenéves lány szállt fel. Én nagyban beszélgettem a munkatársammal amikor a mellettem ülő 3 tizenéves lány feltűnően kuncognak valamin. Éppen a velünk átlósan ülő ducibb lányt beszélték ki aki az Astoriánál szállt fel. Egyszer csak az egyik hangosan elkezdi hogy "Hé disznó" és röfögött is mellé. Erre a másik kettő elkezdett röhögni mintha a világ legviccesebb dolga történt volna. Aztán még szólogattak be neki a duciságával kapcsolatos dolgokat. Aztán a lány sírva rohant ki a következő megállónál a 3 lány meg már fentergett a földön a röhögéstől. Most csak azért ezt írtam le példának mert tegnapi eset de rengetegszer láttam már olyan esetet ahol az emberek egyre nagyobb b*nkósága nyilvánul meg. Persze sok ember van még aki nem ilyen de sajnos egyre kevesebb.

2012. nov. 1. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez csak a mai fiatalokra jellemző.

És azt sem, hogy gyakoribb lenne manapság, mint régen.

Biztos vagyok benne, hogy nem fordul elő sűrűn ilyesmi szerencsére, ahogy régen is ritka volt.

2012. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Meglátásom szerint ezért bizony első sorban a kereskedelmi csatornák a felelősek. A
2012. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Meglátásom szerint ezért bizony első sorban a kereskedelmi csatornák a felelősek. A zenei vetélkedőkben nem egyszer volt a szponzorok közt a válogatásnál ilyen beszélgetés: Ha csak hallanám, ez világsztár hang lenne, de hogy néz ki?

Aki abszolút tehetségtelen, de nagyon szexi, bulvár téma lehet, azt igen, bejuttatják.

Manapság ezen nőnek fel a gyerekek. Erre még rendesen rásegít ez a nagy liberalizmus, a vélemény nyilvánítási szabadság.

Taposs el, alázz meg mindenkit, aki nem a te értékrendednek felel meg. Neked nem eshet bajod. Csak te vagy.

2012. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

:(( annyira elszomorít. ez a középsulikba, általános iskolákban sajnos mindennapi. engem is sokat szekáltak a legszomorúbb, hogy a tanárok meg ott álltak mellettem és meg se védtek vagy valami. ilyenek miatt lettem anorexiás. De ennél már láttam szörnyűbbet is amikor egy fogyatékos gyereket röhögtek ki, akit az anyukája tologatott - el sem merem képzelni hogy mit érezhetett az anyuka :(

Egyébként senki sem szólt volna rá azokra a lányokra? :S

2012. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő sajnos (gondolom) nem fejezte be a gondolatmenetét, pedig szépen indított! Azt az esetet amit a kérdező leírt szerintem elég sok amerikai filmben eljátszották, az agymosott tinédzserek pedig természetesen azt gondolják menő meg természetes dolognak, ha ugyanazt csinálják amit látnak (mi a francért csinálnának mást?). Sajnos sok szóismétlést írtam le feljebb de nincs kedvem átjavítani :)
2012. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ohh úgy tűnik mégis befejezte, és tetszik :)
2012. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, nagy igazság van benne hogy a TV felelős ezért. Az a sok szemét ami mostanság kiömlik a tévéből nagyon rossz hatással a mai fiatalokra. Amerikába még rosszabb ezen a téren a helyzet. Ott még olyat is hallani hogy a diákok lelövik a tanárt. Hova fajul a világ :( .
2012. nov. 1. 12:44
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

nem csak mostanában van ez. de igaz hogy manapság több ilyen van, mert nem kapnak nevelést.

meg azért, mert magyarok. ez sem végletesen, de a magyarok közt nagyon sok a bunkó. vannak akik nem magyarok, csak romungrók, vagy ilyen emberekkel barátkoznak, lehet ez is közrejátszik.

továbbá pestiek. a pesti emberek sokkal bunkóbbak mint a vidékiebbek.

és valószínűleg mert átlagemberek, tipikus soppingolós mázolt libák, akik mindenkit kibeszélnek a háta mögött, vagy ha többen vannak akkor nyíltan.


sajnos az ilyen csak abból tanul ha felpofozod, hogy lefejelje a kapaszkodót. nem ismerik azt a szót hogy tisztelet, nincs együttérzési képességük, olyanok, mint az állatok, csak testi fenyítéssel lehet őket kordában tartani.

2012. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

kövezzetek meg, de szerintem ez a tv hibás stb dolog csak egy hülye közhely. a szomorú igazság hogy ezt a mentalitást a baráti körükben tanulják, vagy legalább is ott, ahol sokat tartózkodnak: az iskolában.


tény, hogy a média rájátszik a női ideál torzítására, de az igazság az, hogy a hülyeséget csak akkor lehet eladni, ha van rá vevő. a nők meg alapból befolyásolhatóbbak. ebből lesz az, hogy igazodnak a beteges szociális szabályokhoz, festik magukat, hiányosan öltözködnek, menő ha valaki fiatalon már szexuálisan aktív és drogozik, és az is ha elismert. az egész az elismerésért megy tulajdonképp, a női hierarchia így működik, verbálisan és szociálisan kártékonyabb. ebből lesz az a bevett szokás hogy irigykedünk, beszólunk, veszekedünk, stb.


igaz az emberek alapvetően intoleránsak. főleg a magyarok, főleg a pestiek.


szóval ha a tvben egész nap teletabi menne akkor is ugyanez lenne a helyzet.

2012. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, a szüleim Hatvanon laknak és minden Vasárnap lemegyek hozzájuk látogatóba. És észrevettem hogy ott normálisabbak az emberek. Mondjuk van egy két város ami még rosszabb ilyen szempontból mint Pest. 3 hete Békéscsabán voltam de ott minden utca teli van b*nkóbnál b*nkób emberekkel. Megkérdeztem egyszer Csabán egy embertől hogy hol van a Tesco erre fel meg elkezdett velem üvöltözni hogy "mi az hogy nem tudod hol van hülye paraszt" (szó szerint ezt mondta) Aztán megkérdeztem egy másik embertől az is hasonlóan reagált. A harmadik meg megvonta a vállát és szó nélkül elment. Aztán a 4. ember akitől megkérdeztem elmondta. Azért Pesten ilyen nekem még nem volt.
2012. nov. 1. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!