Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tesznek rossz megjegyzés...

Miért tesznek rossz megjegyzéseket az utcán az emberek? Olyan emberek, akiket nem is ismer az ember? Sokkal jobb lenne külföldön élni, miért ilyen szemetek a magyarok?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk, ez csak példa: valaki fogyatékos kiröhögik! Olyant is láttam a buszon,h egy embert le ideg bolondoztak, pedig nem is ismerte őket az illető, és nem látszott rajta,h az lenne, mert nem dobolt a lábával, kezével, nem tikkelt a szeme!
2012. nov. 24. 14:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
meg aztán a magyarok nem bunkók hanem megtörtek... ilyen életkörülmények között ami van volt és remélhetőleg már 2 év múlva nem lessz miért legyen kedves az ember napi 10 óra robot után kapsz havi 60.000 akkor azért ha kijössz a gyárból mindenkinek a ku**a anyját ....nem ? mondjátok hogy nincs igazam jó persze lehetnének attól az emberek kedvesek de nézetek magatokba ti sem vagytok teljesen tiszták biztos ti is csináltatok már ilyesmit sajnos ez egy alapvető emberi ösztön vagy hogy mondjam
2012. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nem tévedsz, mert a régi világban nem voltak ilyen gonoszok az emberek,h pl: egy vadidegennek beszóljanak, ami nem is igaz, vagy ha igaz is ő nem tehet róla!

Az igaz,h több a kevés keresetű,mint a gazdag, de a gazdag is rosszindulatú!!! Szerintem sokkal toleránsabbak, kedvesebbek voltak régen a 70-80-as években az emberek, mert attól még,h valakinek szar napja van, nem kéne más vadidegeneket megbántani!

Ennyi is volt, köszönöm szépen a hozzászólásokat!

2012. nov. 30. 10:29
 23/30 anonim ***** válasza:

66%os, nem értek egyet, a gazdagok is bunkók, arra meg rá lehetne fogni hogy mert megtehetni.

ez mentalitás, nem kereset kérdése. tény hogy rájátszhat az ingerültségre, de csak azért mert keveset keres valaki nem fog kiröhögni valakit az utcán, mert elhízott, vagy beszólni mert furán néz ki.


az szerintem igaz hogy alaptulajdonság, bár én nem szoktam örömömet lelni ilyesmiben, de pl én inkább a tudatlan emberekkel szemben nem vagyok toleráns sokszor, és ennek tudatában vagyok. habár ez is inkább modor kérdése, mondhatjuk, az okoskodást, önteltséget nem szeretem.


régen lehet hogy illedelmesebbek voltak az emberek, de az nem garantálta, hogy nem voltak érzéseik és nem ártottak egymásnak. régen pl bizonyos emberi jogok nem bírtak akkora védelemmel, mint ma.

2012. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
66-os vagyok így igaz én sem nevetem ki az embereket... de sajnos így megy ez a mai világban :/
2012. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Most ugyanilyen gondolatmenet alapján, ha neked volt itt egy rossz tapasztalatod, akkor minden európai is köcsög? Vagy a fehérek? Vagy a barna hajú kék farmergatyás emberek? Találkoztál pár kreténnel, attól még nem lesz minden ember rossz. Csak az ilyenek általában a pozitív dolgokat észre se veszik, csak rinyálnak.
2012. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
utolsó nem tudom kinek írtad de például ha eltöltesz egy hetet budapesten, akkor tudni fogod mennyire valós a probléma. kivéve ha csak egy elvakult optimista vagy aki a negatív dolgokat észre se veszi, csak rinyál. azt esetleg elfogadom, hogy vidéken egy fokkal értelmesebbek az emberek, de azért lássuk be ott is meg vannak a sajátos problémák.
2012. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Hát, Bp.-n élek már jó ideje, és abszolút nem érzem ilyennek. Egyébként vártam, ezt a pestiek köcsögök-vidéken mindenki aranyos párhuzamot. Laktam falun is, vidéki városban, most fővárosban, és egy tapasztalatot szűrtem le: embere válogatja, nem lehet kijelenteni általánosságban. Vidéken is találkoztam farok emberekkel, meg Bp.-n is, ahogy rendesekkel is. Külföld ugyanez.
2012. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
ha te egyáltalán nem érzed mennyi a bunkó pesten, nincs miről beszélni. persze maszatolás szintjén igaz hogy embere válogatja, csak amikor a nagy számokat nézzük, akkor valahogy minél nagyobb városban laksz, annál közönyösebbek az emberek, és minél nyugatabbra mész, annál lazábbak. például ausztriában nem divat elütni a gyalogost, mint nálunk, vagy hollandiában nem faggatnak a magánéletedről, mint itthon, és nem rángatnak be szabadidődben dolgozni. ebből következik, hogy például egy osztrák kisvárosban sokkal nagyobb esélyed van kedves embereket találni mint pesten. beszélgess emberekkel, akik külföldre költöztek, hogy milyennek látják a magyarokat. meg fogsz lepődni, 10/8 nem szereti a magyar mentalitást.
2012. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Ha így akarod látni mindenképpen, akkor nézd így, mit bánom én. Csak ez kiül rád, ne csodálkozz, ha másoktól is ezt kapod vissza. Egyértelmű, itt mindenki f@sz, külföldön minden szuper, azt nem értem, miért válaszolgatsz itt csóri proli magyarok nyomorára, ha Hollandia akkora ász. Attól mászok a falra, hogy ha valami nekem nem klapp, akkor az a magyar mentalitás hibája. Az melyik mentalitás, hogy mindenki köcsög, ha én nem tudok beilleszkedni?
2012. dec. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ha így akarod látni mindenképpen, akkor nézd így, mit bánom én. Csak ez kiül rád, ne csodálkozz, ha másoktól is ezt kapod vissza"


baromság. mondom szerezz egy kis ismeretet a témáról, és rájössz, hogy így van. ha nem így gondolod, akkor is ezt fogod kapni. persze ha abba 20%os görcsös optimistába tartozol aki mindent szépnek lát akkor úgyis az lesz a véleményed.


"Egyértelmű, itt mindenki f@sz, külföldön minden szuper,"


érvek hiányában kezdődik a sarkítás.


"Attól mászok a falra, hogy ha valami nekem nem klapp, akkor az a magyar mentalitás hibája."


bizonyára akkor a magyar kresz hibája, hogy a gyalogosoknak nem kell megadni az egyértelmű elsőbbséget. esetleg azért sétálnak keresztül az út közepén a gyalogosok is, mert keveset keresnek. gondolom annak is valami nagyon más oka van, hogy a nyugati nők arányaiban sokkal értelmesebbek és normálisabban néznek ki, mint a magyar csitrik. annak is a szegénység az oka, hogy tilosba parkolnak, dohányoznak, szemetelnek az emberek, meg a politikusok sikkasztanak. mindenre lehet kifogást mondani meg terelni a szót, de értelmes embert nem lehet ilyenekkel megvezetni.

nekem is mindegy, mit gondolsz, de majd egyszer lehet hogy rájössz, létezik birka magyar mentalitás. és ezt nem csak én mondom, sokan mások, híres magyar emberek is. ("kedvemet elvették a bunkók, úgyhogy... Jól hallotta, igen. Bunkót mondtam. Az egy szép, nagy magyar réteg." - http://www.youtube.com/watch?v=6jF0w-M7aEo)


"Az melyik mentalitás, hogy mindenki köcsög, ha én nem tudok beilleszkedni?"


igen, manapság divat beilleszkedni birkának, és büszkének lenni rá. ezért van egyre kevesebb értelmes ember. mert aki nem akar birka lenni, azt ki kell közösíteni.

2012. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!