Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Nincs mit" vagy "szívesen"?...

"Nincs mit" vagy "szívesen"? Melyiket használjuk, kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Már több helyen is utánanéztem a témának, véleményekre lennék kiváncsi.

Mit gondoltok a két kifejezésről, vajon van -e különbség a kettő között, avagy teljesen egyenértékűek?

Melyiket mikor használjátok?


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. dec. 13. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Én mostanában nem is mondok semmit, ha megköszönnek valamit, ha mégis a "Szívesen"-t használom, de nem gondolom belül azt, hogy "hú de boldog vagyok, mert segítettem, vagy odaadtam azt a valamit." Egyszerű illedelmességi forma, nincs semmi érzelmi háttere.
2012. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Általában szívesent mondok, de nem zavar, ha valaki mást használ.
2012. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Használom mindkettőt. Ha apróságról van szó, mondjuk magam elé engedek a sorban olyasvalakit, akinél csak 1-2 dolog van és megköszöni, ekkor válaszolok "nincs mit"-tel. Ha komolyabb szívességre kérnek, ami tényleg erőfeszítés a részemről, mondjuk végigszenvedni egy unalmas programot, akkor jön a "szivesen".
2012. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Ügyfélszolgálatos lévén, ha úgy érzem, hogy tényleg segítettem valakin, előrébb jutott az illető, akkor szoktam használni a "szívesent", ha viszont el kell küldenem, hogy nem lehetséges az, amit szeretne, de megköszöni a felvilágosítást, akkor szoktam használni a "nincs mit" kifejezést.

Szóval szerintem van különbség a két kifejezés között.

2012. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fáradság, amit tettem az illetőnek, akkor nincs mit (pl ha megkérdezik mennyi az idő én pedig megmondom). Ha fáradsággal, utánajárással, stb jár, akkor szívesen, mert akkor nyilván van mit megköszönnie (pl. ha szívességből sütök valakinek egy tálca sütit). Szóval van különbség a kettő között, nem sok, de mindenképp van.

Viszont kiráz a hideg, amikor valaki azt mondja: kérem. Annyira modoros, visszatetsző.

2012. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom, amit érzek. Hoppá. Szóval eszerint.
2012. dec. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
örülök, hogy ez a kérdés másban is felmerült, mert én is gondolkodtam rajta. Valahogy nem szeretem azt mondani, hogy szívesen, azt szeretem, hogy nincs mit, vagy rámosolygok az illetőre. nem tudom, az, hogy szívesen, az nekem azt tükrözi, mintha hangsúlyoznám, hogy fáradság volt.
2013. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs mit köbö annyit tezs nem kell halálodni szivesen seggítetem kedvesebben hangzik
2015. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Szerintem más oldalról is meg lehet közelíteni a témát. Sokan írjátok, hogy kis szívesség, nagy szívesség, szerintem azonban érzelmi háttere is van a dolognak. Ha valamit megteszek valakiért, mert az illendőség megköveteli, és ő ezt megköszöni, akkor a "nincs mit"-et használom. Azonban ha valakiért tényleg SZÍVESEN teszem azt amit teszek, mert pl. szeretem az illetőt, akkor valóban a "szívesen" szó a helytálló. Ez a személyes véleményem, nem muszáj egyetérteni.
2015. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig "Szívesent" mondok, soha nem tudnám a másikat mondani, mert nekem sem esik jól, ha mondják. Úgy érzem, mintha hiába tettem volna valamit. És olyan lezártság érzetet is hagy maga után. Lehet, hogy mások, és akik mondják, nem is gondolják így, és ez vigasztal. De annyi a többi válaszokból is látszik, hogy a szeretet fogalmához közelebb áll a "Szívesen".
2017. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!