Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi értelme Facebookon meg has...

Mi értelme Facebookon meg has oldalakon a barátainknak a képeihez "ömlengeni"?

Figyelt kérdés

Amikor egy képhez az illető legjobb barátai oda írják, hogy "jaaaj, cuki vagy, nagyon szép vagy, jól nézel ki..."

Most komolyan, ezt elhiszi az az ember, hogy tényleg így van?

Mert ha egy ismeretlen írná ezeket, talán még hihető lenne, de a legjobb barát nem fog olyat írni, hogy "juj, kezdhetnél valamit a hajaddal... gáz így" csak jót írnak oda, és megy a nyáladzás..."


Ez miért jó nekik?



2013. jan. 10. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazából téged nem az zavar hogy a te képeidre a kutya se ír semmit? :) Az én haverjaim/barátaim az újonnan feltöltött profilképemre mindig szoktak írni valamit-néha le is oltanak. Ömlengeni nem szokás nálunk, meg az ismerőseimnél se, néhány "kivétel" van-de azt se nevezném annak mert semmi ömlengés nincs a dicséretben.


Alapvetően a facebookon nem véletlenül nincs dislike gomb, csak tetszik( like) van. Értelemszerűen mindenki a pozitív visszajelzésekre kíváncsi, azokat fogadják szívesen. És ez oda-vissza is igaz. Az ember a barátaitól általában őszinteséget vár el, vagy együttérzést, néha dicséretet is.

2013. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem zavar, nincs fent 1db képem sem. Csak nem értem miért jó ez...
2013. jan. 10. 16:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez lányoknál szokás.

Nem jó ez semmire.

2013. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tőlük kérdezted már?

amúgy meg pont a legjobb barát mondja meg hamarabb, ha nem jó a hajad..

2013. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar a nyáladzás a képek alatt.
2013. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt azért jó nekik, mert lányok, ők szoktak így duruzsolni, hajakról meg cipókről beszélni, az ő világuk ez. A valóságban is megtörténik, csak ott nem vagy ott, a szó elszáll, itt meg ottmarad az ömlengés. Nem túl cukcsy jelenség, de ez van.
2013. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én lányként nem szoktam ömlengeni képeknél; ha vmelyik képen nagyon önmaga, vagy nagyon szép, azt megjegyzem, de nem barokkos körmondatokban, és nem minden egyes képnél... és megválogatom, melyiknél :P.
2013. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mintha a körmondatok jellemzőek lennének.:)
2013. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is lány vagyok, tőlem is idegen ez az ömlengés.

Meg van egy csomó lány ismerősöm, egyikre se jellemző ez a fajta nyáladzás.

2013. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!