Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nővel kezet fogni tiszteletlen...

Nővel kezet fogni tiszteletlenség?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 15:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az az oka, hogy a férfi ne tapizza a nőt, csak ha a nő is beleegyezik.
2013. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
de a kézfogás nem tapizás, egyáltalán.
2013. jan. 16. 17:13
 13/20 A kérdező kommentje:
egyébként meg puszit szoktak adni, az sokkal inkább a tapizás kategória, mint a kézfogás.
2013. jan. 16. 17:14
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis... még sosem hallottam ilyet, pedig nem a putriban nőttem fel.


Aki szerint nővel kezet fogni tiszteletlenség, az hogyan mutatkozik be nőnek, vagy hogy reagál, ha egy nő bemutatkozik neki? Vagy kicsit hivatalosabb helyen, üdvözléskor? Nővel kezet fogni teljesen normális. Bár én is úgy tudom, hogy a nőnek illik kezet nyújtania, kivéve, ha jóval fiatalabb.

2013. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen, évezredek, évszázadok alatt alakult ki. Közben sokat változott is a formája.

A gyökere egyszerű. Nagyon nagyon régen az emberek ritkán találkoztak, nem ismerték egymást, mindenkinek volt fegyvere. Kéznyújtáskor a kezed üres, nincs benne fegyver. És támadni is macerás előre nyújtott üres kézzel. Ezért a találkozásnál az előre nyújtott kéz (meghajlás, mellen keresztbe tett kezek, vagy széttárt kezek) azt fejezik ki, hogy a közeledő nem kíván támadni, baráti kapcsolatot akar. Ez megnyugtatta a másikat, és "elfogadta a javaslatot" - ő is nyújtotta a kezét. Az idők során ez szokássá vált, és ma is a baráti közeledést szimbolizálja. Egyes helyeken ebből kultuszt csináltak, egész forgatókönyveket írtak rá és eszeveszetten alkalmazták. A francia királyi udvarban, különösen a barokk korban, cirkalmas módozatokat találtak ki különféle emberek találkozásánál az üdvözlésre. A francia udvar akkoriban meghatározó volt Európában, mindenki majmolta őket, így terjedt szét a sokféle forma. Mára egy leszűkült etikett lett belőle, általában a tiszteletet fejezi ki, ezért az a szokásrendszer, amit fentebb írtak. Más helyeken, keleten, Afrikában, északi vidékeken azonos (békés szándékot kifejező) tartalommal másfajta szertartások alakultak ki, de mindben olyan mozdulatsor van, amely alkalmatlan támadásra, így jelezvén a békés szándékot.

2013. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Mára egy leszűkült etikett lett belőle, általában a tiszteletet fejezi ki, ezért az a szokásrendszer, amit fentebb írtak."



de ha tiszteletet fejez ki, akkor miért tiszteletlenség, ha nőnek nyújtanak kezet??


Nőként soha, de soha nem éreztem tiszteletlennek ez.

A puszi meg tökre zavart, emlékszem, hogy 111-12 éves koromban nyertem egy pályázaton, és a díjátadó minden lányt megpuszilt. Én meg kicsit féltem, és undorodtam ettől, hogy egy idegen szakállas férfi fog puszilgatni... Kézfogásnál sosem éreztem ilyet (akár én kezdeményeztem, akár más).

2013. jan. 16. 17:29
 17/20 anonim válasza:
100%
A nő az úgymond 'felsőbbrangú' a kézfogásnál, így ő dönti el, hogy szeretne-e kezet fogni, vagy sem. Ezért van az, hogy a nő nyújtja előbb a kezét (de például a főnök-beosztott viszonynál talán érthetőbb, ott a főnök nyújtja a kezét, ha kezet szeretne fogni a beosztottjával)
2013. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az.De ha esetleg a férfi nyújt előbb kezet,sztem azzal sincs gond.Azt a nőt,aki ezt rossz néven veszi,azt valahogy nem tudom komolyan venni.


32/f

2013. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Mindig az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak, a nő a férfinak."


És mi van akkor, ha a férfi az idősebb? Nyújthat kezet, mert idősebb, vagy nem, mert férfi?

2013. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyszerűen és röviden:

A kézfogás egymással férfiak körében azt jelenti hogy "Fegyvertelen vagyok", ezzel bizonyították be a háborús időszakokban egymásnak úgymond "békével jöttem" jelzést. Aki akkoriban nem fogott kezet veszélyesebbnek tartották. A nők nem háborúztak, ezokból tiszteletlenség az egyszerű kézfogás a nőkkel. Ezt a fajta kézfogást mindig a nő kezdeményezheti, ezzel a kézfogással a nő gratulálhat valamilyen díjátadón, abban az esetben ha a nő adja át a díjat, ill kisebb bemutatkozós eseményen nyújthat kezet férfinek. Még haveri/baráti körön belül is a nő kezdeményezhet kézfogást, ez helyettesíthetí egy baráti pacsi fiatalabbak körében, ha mindkét fél siet és szimpatikusak egymásnak, és előtte beleegyeztek hogy így üdvözlik egymást. Vagy ha komolyabb viszonyban vannak, rövid öleléssel is üdvözölhetik egymást (de innentől ez már más téma).


Férfi kizárólag csak két esetben kezdeményezhet kézfogást Nővel!


1. Ha megkéri a kezét. De így is csak olyan pozícióban hogy a nő előtt térdelve és az ujjait a Férfi tenyerébe téve. A férfi nyitott tenyérrel felfelé a nő felé tartja a kezét.

2. Különleges eseményeken ha a nő híres elismert, vagy magas rangú személy, kicsit a nő felé meghajolva, kezet ugyanabban a pozícióban mint az előző pontban.

Kézfejét kedvesen megpuszilva, ami a férfi részéről a nő felé a maximális tisztelet jele.

Nő a nővel így nem foghat kezet, mint ahogy ebben az esetben a Férfi kezdeményezett.

2018. nov. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!