Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért baj ha pizsamában...

Miért baj ha pizsamában vagyok itthon?

Figyelt kérdés
Hazajöttem, megfurodtek,felvettem a pizsim. Most indulok tanulni,de anya rám uvoltott,hogy takarodjak átoltozni...nem mindegy??? miert szol mindenbe bele? 16l
2013. jan. 21. 15:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert az anyja, miért van rendben, hogy mindenbe beleszól? Abba szóljon bele, amihez köze van, aminek ő is viseli a következményeit, ne mindenbe. Mit árt az anyjának azzal, hogy pizsamában van? Tán többet kell takarítani utána? Vagy kirúgják a munkahelyéről? Vagy leég a sütemény? Vagy gátolja talán az anyját abban, hogy ő ne pizsamában legyen? Vagy mi? Azért ne adjuk már elő, hogy rendben van megfojtani a gyereket minden hülyeséggel, csak azért, mert ő a szülő. Az a gyerek is egy emberi lény és mégcsak nem is fogyatékos, hogy mindent el kelljen dönteni helyette.
2013. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
Én is mindig pizsiben vagyok, hogyha nem megyek sehova, vagy ha már nem megyek sehova és lefürödtem. Nekem nincs kimondottan itthoni melegítőm, viszont egy rakat pizsamának való lenge nadrágom és pólóm/trikóm van. Anyám is mindig megjegyzi, de a kedvéért nem fogok farmerban szenvedni itthon.
2013. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%

Vannak ilyen családok :)


Nálunk anno kötelező volt mindig "alkalomhoz illően" öltözni, a párom néha még akkor is pólóban meg alsógatyában rohangált, ha vendég volt a háznál :D


Elköltöztünk, nyáron a fürdőruha, az alul alsónemű felül semmi párosítás, vagy a pucérság megy.

Ilyenkor télen azért felöltözünk :)


Az ilyen szigorú szülők legalább arra jók, hogy minél jobban ki tudja élvezni az ember az elköltözéssel járó szabadságot. 22/N

2013. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%
Szomorú, ha ezért üvölt, nekem tök mindegy, a gyerekeim miben vannak itthon, ilyenért sose szólnék. Ha mondjuk jönne épp egy vendég, neki lenne kellemetlen, nem nekem.
2013. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10%
Hát.. elég undorító, én sem szeretném látni. Valami jó kis kényelmes melegítőt ráhúzul, és akkor már olyan sportos - kedves látvány vagy.
2013. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%
Én egész hétvégén pizsamába vagyok. Lusta vagyok felöltözni, melegítőt fel nem venném semmi pénzért, és csak egy van - tesire. Lehet kényesnek hisztek, de én csak farmerbe vagyok hajlandó otthon lenni... egyáltalán nem baj.
2013. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
97%
Mi az, hogy kellemes, sportos látvány?? Az anyja, apja látja csak, aki látta már hányni meg izzadni, ha beteg volt, látta véresen megszületésekor, látja minden reggel, mikor kócosan felkel. Miért lenne olyan bazi fontos, hogy "kellemesnek" lássa, mikor az egyetlen olyan helyen van a lányuk épp, ahol otthonosan tudja érezni magát (értsd, otthon)?
2013. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
96%

Hát az ordibálás akkor lenne érthető,ha nem fürödtél volna le és suli után be dőltél volna az ágyba tanulás nélkül koszosan....De így a leírtak alapján semmi kivetnivaló nincs a "pizsamábanlétben" otthon. Sajnos sok szülő túlrendszabályozza gyermekét,-ez nem jó-az nem jó..míg a gyerekben ki alakulnak gátlások mert úgy gondolja nem tud megfelelni,majd el kezd füllentgetni,titkolózni nehogy megint le legyen teremtve.Másik 16-éves haza sem ért még mert lóg a plázában,vagy a barátja dugja valahol,a másik meg drogozni megy vagy az ereit vagdossa...Tehát jó az a pizsama meg a tanulás!-Anyuka meg tegye össze a két kezét,-a száját meg alapállásba.(Ha meg melegítőt húzol,hogy neki legyen igaza,tudod okos enged......)

Üdv: -egy másik anyuka

2013. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%
Néha én is elfelejtkezek magamról hétvégén, és pizsiben vagyok egész nap. Én eleve dél és két óra körül szoktam kelni, van, hogy pizsiben megyek ebédelni, mert még nem is vagyok magamnál. Senki nem szól érte. Bár én nem szeretek igazából ebben lenni egész nap, mert aztán ebben fekszek be az ágyba (nem mintha retek lenne nálunk és bevinném így a tiszta ágyamba, de na). Szóval ha észbekapok, akkor veszek melegítőt, cicanadrágot, vagy valami kényelmeset, ami a kezembe akad. De ha pizsiben vagyok egész nap, akkor sem dől össze a világ.
2013. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat:)

amúgy még mindig pizsiben vagyok.

nehéz napom volt, fel vagyok fazva,fáj a fejem...ezért dőltem le,így könnyebb tanulni.

estig meg nem izzadok bele

2013. jan. 21. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!