Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok a bulizó anyákról?

Mit gondoltok a bulizó anyákról?

Figyelt kérdés

9, lassan 10 hónapja vagyok anyuka, és nagyon szeretem a családom. Odáig vagyok a férjemért, és a pici lányomért is, de 20 éves vagyok. Nem terveztük a kicsit, de nagyon örültünk neki. Azt hittem, már kibuliztam magam, de sajnos nemrég rá kellett jönnöm, hogy korántsem. Nagyon szeretnék elmenni a régi barátaimmal egy lazább pubba beszélgetni, de félek, hogy "megbélyegeznének" érte.

Nem akarok inni (soha nem is ittam, undorító a részeg nő), sem pasizni (mint már írtam, imádjuk egymást a férjemmel), sem discozni,csak egy lazább estére kiszabadulni itthonról. Nagyon rosszul érzem magam e miatt már egy jó ideje, mert a párom nélkül mennék, egyrészt valakinek vigyáznia kell a kicsire, másrészt mióta együtt vagyunk, sehol nem voltam nélküle, és nem tudtam elengedni magam.

Ti hogy vezetnétek ezt fel a férjeteknek? Mit gondoltok a bulizó anyákról? Úgy érzem, lassan megőrülök ettől...



#gyerek #család #anya #buli #bulizó anya
2013. jan. 28. 13:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kétkedek abban, hogy olyan marhára odavagytok egymásért a férjeddel, ha egy ilyen semmiséget nem tudsz neki felvezetni. Teljesen természetes, hogy kikapcsolódnál. Nekem ennél sokkkal több szabadidőre van szükségem.
2013. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
amit tel leírtál, az nem klasszikus bulizás, hanem kikapcsolódás baráti társaságban. erre pedig mindenkinek szüksége van függetlenül attól, h hány éves és hogy van-e gyereke. nyilván baba mellett nem miden héten, de muszáj néha kikapcsolódni
2013. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Ki bélyegezne meg? a barátaid ismernek, az idegenek meg nem tudják, hogy kisgyerekes anya vagy. Amúgy egy pubbeli beszélgetést én nem neveznék bulizásnak.
2013. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ebbe belekell törődnöd, hogy anyuka vagy és a párod mellett a helyed. Ez a kis díszkrét bulizás nem gond hiszen csak beszélgetni mész és nem pasizni, meg részegedni se. Viszont azt is megkell értened, hogy anyuka lettél. Egy két eset nem olyan vészes, mert nincs benne rossz.
2013. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Ne butáskodj már!

Mostantól otthon kéne ülnöd pelenkát mosni?


Ha Te nem érzed magad jól a bőrödben azzal se a babának se a kapcsolatodnak nem teszel jót. Csak egy befordult anyuka lesz belőled, aki 40 évesen jön rá, hogy nincs saját élete és emiatt a gyereket és a férjét hibáztatja.


Nem attól leszel jó anya, hogy nem szórakozol, hanem attól, hogy tudod mikor van rád szüksége a családodnak...

2013. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Utolsónál a tökéletes válasz. Magam sem írhattam volna le jobban.


/egy egyéves anyukája/

2013. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad hogy "bulizós anyuka" az a kép jelent meg előttem, ahogyan a kolléganőm lelép mindig bulizni, igénytelen diszkókba, 10 éves gyermekét meg magára hagyja. Se felügyeletről, se fűtésről (szenes kályhájuk van), se ételről nem gondoskodik.

Aztán hajnalok hajnalán hazaállít részegen, összehány mindent, másnap délig alszik, a gyerek még mindig nem evett, majd délután becsődíti a haveroknak nevezett csürhét a lakásba és a gyereknek ott a felfordulás és hangzavar, de kaja még mindig nincs...

Hétköznap is mindig ott lóg nála valaki, telecigizi a lakást, idétlenkednek, mint az ovisok és piálnak, a gyereknek meg pihenni és tanulni is kellene mert másnap suli...


Na, az én szótáramban ez a bulizós anyuka, és nem vagyok róla jó véleménnyel. Aztán jön azzal, hogy mert ő korán szült és nem élte ki magát.

Senki nem mondta hogy kötelező anyának lenni.


Viszont amit te csinálnál, hogy néha elmész beszélgetni baráti társasággal, az még egyáltalán nem elítélendő, sőt, ennyi kellene mindenkinek ahhoz, hogy ne forduljon be. :)


Menj nyugodtan, párodnak is meg kell ezt értenie. Amíg nem részegen fekszel egy árokban, vagy amíg nem idegen pasiknak rázod a valagad egy koszos lebújban, vagy amíg nem kell emiatt idegenre hagynod a gyereked, addig néha megengedheted magadnak te is a lazulást! :) Valahol le kell engedi a fáradt gőzt!

2013. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az értelmes, kedves hozzászólásokat! :) Így nyugodtan el merek menni, a párom ki is nevetett, hogy olyan nehezen nyögtem ki, hogy mit szeretnék...

Mégegyszer köszönöm!:)

2013. jan. 30. 10:18
 19/21 anonim ***** válasza:
Még mindig nagyon furcsának tartom, hogy ennyire feszélyezve érzed magad a párod előtt, hogy egy ilyen dolog közlése szorongással tölt el... A pubban ücsörgés nem bulizás, amikor egyetemista koromban beültünk kocsmázni, ezt mi mindig úgy emlegettük, hogy ma nyugdíjasra vesszük a figurát, nem bulizunk. Buliztál valaha úgy igazán? A konkrét bulizás az az, amikor valaki a negyvedkettedik viszkikóla után végigszántja a táncparkettet és másnap a fél estére nem emlékszik. Ennek is megvan persze a maga ideje, de anyukaként én sem csinálnék ilyesmit. De pubozni teljesen normális!
2013. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
17-es, én ezt jelenteném a helyedben a gyámügynek.
2013. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!