Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell sok ember ítélkező...

Miért kell sok ember ítélkező és negatív legyen? Tapasztaltad már te is, hogy ezzel sokszor csak elrontanak dolgokat?

Figyelt kérdés
Talán én veszem túl komolyan a dolgokat, tudom, erről le kell szoknom, és igyekszek is, de nem értem, hogy sok ember miért kell sötét képet fessen másokról? Van úgy, hogy alapjába véve semmi baj nincs a másik emberrel, amíg, tegyük fel, egy barátnője el nem kezdi kritizálni, kitalálni valami negatívat róla, és, bár máskor annyira szereti, hogy a csillagokat is lehozná, de az ilyen dolgok haragot váltanak ki belőle, és elkezdi "megvalósítani" az ítélkezéseket. Veled volt olyan, hogy alapból tudtad, hogy normális vagy, de a másikkal szemben kritizálások torzítottak el?
2013. febr. 7. 02:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom, alap dolog, amin mindenki átmegy, mindenkinek ki kell tartania önmaga mellett, de mi értelme? (különösebben ha barátnőről van szó)
2013. febr. 7. 02:25
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Mert amíg mást csepülnek az emberek, amíg mással, másokkal vannak elfoglalva, addig nem ők vannak terítéken.


Másrészt az irígység, a rosszindulat, ha nekem nincs, neki se legyen, ha nekem rossz, legyen neki is rossz, stb. stb. = ezt úgy nevezem = sötét-lelkű emberek.


Ilyenek is vannak, keresd a másikban a szépet, a jót, és igyekezz önmagadból is azt adni a másiknak, amit te magad is kapni szeretnél. Előbb-utóbb észre fogod venni, hogy csupa olyan emberekkel vagy körülvéve, akik hasonlóan gondolkodnak, hasonlóan viselkednek, mint te.

2013. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

A kérdés nekem is tegnap esti "sötét pillanataimban" íródott, van úgy hogy későig fent vagyok, nem tudok aludni, és idegesítő dolgok járnak a fejemben.

Amúgy meg nem feltétlenül az irigyekre gondoltam. Pl. volt egy ilyen nagy önbeteljesítő jóslat egy régebbi barátnőm részéről, arról, hogy én "nagyképű" leszek, amíg még máig sem igaz rám, de vele szemben nagyon passzív/undok lettem. És bele gondoltam még hány ilyen "én megmondtam" eset lehetne, ha így állnak hozzá az emberek. Bár utálom, hogy néha marha érzékeny vagyok, de addig az ég világon semmi baj, nincs amíg nem állnak úgy hozzám.

2013. febr. 7. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Én is sokszor találkozom olyan általam "sötét-lelkű" embernek nevezett személlyel. Soha semmit nem ártottam neki, csak teszem, amit éppen helyesnek látok, és abba köt bele, elkezd kritizálni, meg kígyót-békát kiabálni rám mindaddig, míg a többiek is kórusban nem kiabálják vele együtt ugyanazt.

Ettől lesznek boldogok.

Nem kell velük foglalkozni, próbáld meg észre sem venni, előbb-utóbb majd vagy abbahagyják, vagy látni fogod, hogy az még inkább bosszantja.

Ne figyelj az ilyenekre, éld a saját életedet, hidd el, találni fogsz olyan társaságot, olyan embereket, akik melléd állnak, és veled lesznek.

2013. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!