Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik az állatok (kutyák)...

Akik az állatok (kutyák) nyomorát észreveszik, sajnálják, facebook-ra felteszik, megosztják, lájkolják segítséget kérnek és ajánlanak. Azok vajon embertársaik nyomorát is észreveszik?

Figyelt kérdés

Igen ez most egy dühös pillanatban kiírt kérdés a részemről. Számtalan megosztást látok nap, mint nap, amik gazdát kereső, rosszul tartott kutyákról szól.


Amit most láttam, az viszont kiverte a biztosítékot. A tegnap készült képen egy nagyon romos ház (ablak bedeszkázva, ajtón vastag szőnyeg, a ház mellett látható egy húsz év körüli koszos, vézna fiatal lány alig valamicske ruhában. A kép fókuszában pedig egy hordó, a hordón szőnyeg, belül pokrócok, benne egy kiskutya. Helyszín valahol Magyarország....

A facebook-ra felkerül a kép egy olyan szöveggel, hogy ezt a kutyát milyen embertelenül tartják, szegény milyen sovány, milyen rossz állapotban van, gazdira lenne sürgősen szüksége...lájkold, oszd meg, fogadd be, küldj kutyakaját, segíts!


Már bocs, ha azt az embert, aki ezen a képen csak a kutyát veszi észre én tartom embertelennek...


2013. febr. 9. 04:07
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne vennék észre? Sőt, ezek az emberek jóval empatikusabbak, mint mások, tehát sokkal érzékenyebben érinti őket a többi ember szenvedésének látványa.
2013. febr. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Neked van igazad! Ezek a fanatikus állatvédők NEM törődnek a rászoruló emberekkel! Többször hallottam már az ilyenektől, hogy az állatban nem lehet csalódni, az emberekben igen. Vagy azt, hogy az ember segítsen magán, de az álla nem tud magán segíteni!

Hiányzik az emberekből az empátia.

Én is sajnálom a rosszul tartott állatokat, de az ember előbbre való!

Az állatot be lehet adni menhelyre, vagy el lehet altatni, de egy embert NEM!

2013. febr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Mivel kutyás oldalt nézel, nyilván a kutya kerül előtérbe. Keress olyan oldalt ahol az emberekkel foglalkoznak.Van olyan is bőven.
2013. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
a facebook szerintem emberes oldal, nem kutyas :D amugy jogos. engem a nagy termeszetvedok akasztanak ki. szerintem orommel tudnak az emberiseg felet a fold alatt csakhogy a termeszetnek bantodasa ne essen.
2013. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Én azt tapasztaltam, hogy az olyanok, akikről te írtál igazából nem az állatokat szeretik nagyon, hanem az embereket utálják, ezért engedik közel magukhoz az állatokat az emberek helyett. Az emberi kapcsolatokra sokkal több figyelmet kell fordítani, és nehezebbek, mint egy állatot tartani és szeretgetni. Az állat nem fog sosem más véleményen lenni, mint a gazdája, nem fog ellenkezni, hibázni, megbántani. Az ilyen "állatvédők" (inkább embertől félők) nem hajlandóak az emberi kapcsolataikra több figyelmet fordítani.


Szerencsére sok olyan állatvédő is van, akik valóban empatikus emberek, ezért az empátiájukat (beleérzőképesség) nem tudják csak az állatokra vonatkoztatni, mindenkinek adnak belőle.

2013. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem, miért kell azt a látszatot kelteni, hogy az állatbarátok alapjában véve emberellenesek. Tapasztalataim szerint az állatok sorsa iránt aggódó emberek nagy többsége sokkal együttérzőbb az embertársaival, mint az állatokkal kevésbé szimpatizáló egyének.


Ha valakit megdöbbent és felháborít egy-egy valóban elszomorító emberi élet, akkor nem hiszem, hogy az illetőnek az állatvédőkre kellene mutogatnia eme sajnálatos állapot miatt.

Pláne annak tudatában, hogy a szánalomra méltó emberi sorsok és az állatok szeretete között semmiféle összefüggés nincsen.

2013. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy kaphatnánk valami leírást arról a felhasználóról, akinek a facebook oldalán látható az a bizonyos kép?
2013. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" engem a nagy termeszetvedok akasztanak ki. szerintem orommel tudnak az emberiseg felet a fold alatt csakhogy a termeszetnek bantodasa ne essen."


Nem tudom feltűnt-e, de ha továbbra is így folytatja az emberiség a természet rombolását, akkor nem csak az emberiség fele lesz a föld alatt, hanem az egész.

2013. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább az állatokkal foglalkozom. Mondjuk mi csak a szomszédoknak segítettünk amire szükségük volt, úgy hálálták meg, hogy kidumálnak minket, hátba támadnak. Erről ennyit.
2013. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
Már megint ez a kizárólagosság. Vagy ez, vagy az? Nem lehet ez is, az is?
2013. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!