Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elegem van! A velemenyel ti...

Elegem van! A velemenyel ti is egyetertetek, hogy ez ciki? (Tobbi lenn)

Figyelt kérdés

13 eves vagyok. Es barmikor beszelek felnott emberrel vagy kiirok ide egy kerdest pl szerelemmel kapcsolatban mindenki elitel! Nem engem hanem a koromat hogy "jaj mit beszelsz te itt a nyamvadt 13 eveddel " a lenyeg hogy banto hogy nem veszik komolyan a tiniket... Pedig nem mindegyik olyan amilyennek tunik.

A masik dolog meg az, hogy mit gondoltok mennyire furcsa ha egy 13 eves (elarulom en) a suliban tok normalis otthon meg teljesen mas... A suliban en nem vagyok benne semmilyen "bena" szektaban es normails vagyok azt le szamitva hogy kicsit perverz. Otthon viszont mintha kicserelnenek teljesen lehangolodom mintha depresszios lennek es szoktam meg gondolkodni vagyis inkabb filozofalni az eletrol meg az emberekrol. Ti mit gondoltok errol? (Helyesirasert elnezest telorol vagyok )



2013. márc. 7. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt átérzem a helyzeted, én is voltam 13 éves és veszett rosszul esett, hogy nem vettek komolyan. Ugyanakkor azt gondolom, hogy sok dologhoz fiatal még a mai 13 éves és mégis teszi. Ha szerelemmel kapcsolatos kérdést teszel fel, ne írd mellé az életkorod, csak annyit, hogy fiatal lány vagy. Vagy iskolás.


Egyébként te sem veszel komolyan egy 9-10 évest, ugye? Na, pontosan erről van szó... Te még szinte gyerek vagy, de ez nem baj, csak így is kezelnek a felnőttek. Ez nem jelenti azt, hogy buta is vagy, csak még nem tapasztaltál annyit korodból adódóan az életből.

2013. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kamaszkor természetes folyamatairól beszélsz, majd túl leszel rajtuk. Meg fogsz sértődni, de minden tiniben benne van, hogy többnek tartja magát, vagy többnek akar látszani az átlagnál, de csak kevesen vannak, akik valóban kiemelkednek közülük.

Nem hinném, hogy bárki is ítélkezne feletted, egyszerűen csak 13 évesen még élvezned kellene azt a keveset, ami hátra van a gondtalan fiatalkorodból. Persze természetes, hogy érdeklődsz dolgok után, hiszen hogy máshogy ismerhetnéd meg a világot, de ezen az oldalon túl sok troll van, ahhoz, hogy ajánlani tudjam, mint a megismerés egy forrását.

2013. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat amugy egyes valaszolo en egy 3 evest is komolyan tudok venni mert attol hogy valaki fiatal attol meg nem biztos hogy o is "megsertodos mert nem veszik komolyan stb... Vannak felnottek akik ugy viselkednek mint egy 15 eves es vannak gyerekek akik ugy mint egy 20 eves (ami szerintem helytelen mivel tenyleg kikell elvezni a gyerekkort!) de vannak akik eretten viselkednek. Es a baj az hogy csak azt a ket csoportot fogadjak el a felnottek hogy " tini " vagy "normalis gyerek" pedig szerintem en nem vagyok se tini mivel elitelem az osszeset kb de mar ovis szinten se vagyok. Mondjuk errol a temarol osztott a velemeny mivel sajnos tobbsegben vannak a "pubertas kort elo tinik"
2013. márc. 7. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a szerelem, szex témába kellene írkálnod, ahol a legtöbb ember szerenscétlen troll.
2013. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megértem, én is voltam 13 éves, akkor én is szerettem volna ha komolyabban vesznek.

Ki is voltam akadva amikor 15 évesen előadtam anyukámnak (aki csak mosolygott rajtam) a többféle üzleti tervemet, hogy mit hogy kellene csinálni és akkor nagyon okosnak és felkészültnek éreztem magam.


Viszont én voltam már nem csak 13, hanem 23 és 33 is, és bizony utólag visszagondolva sok mindent nem láttam megfelelően - az élettapasztalat hiánya miatt.

Most a 15 éves nagy terveimen én is csak mosolyognék mint ahogy anyám tette, totálisan életképtelen, az üzleti életben kivitelezhetetlen, nélkülözve az adózási és egyéb ismereteket.

Az akkori szerelmi problémáim visszatekintve nevetségesek. Tisztára olyan, mint amikor valaki azzal dicsekszik hogy felment a Gellért hegyre egy olyannak, aki már megmászta a Himaláját.


Itt ha valakin látom, hogy normálisan ír, akkor nem szoktam beszólni, sőt segítem még ha felnőtt fejjel butaságot is kérdez, viszont ha érzem a nagyképűséget, hogy "én márpedig jól tudom te vagy a hülye" - a tapasztaltabbakat meg ordenáré stílusban leoltja, akkor én is elő tudom venni a bunkó modoromat.

2013. márc. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én sem szerettem, mikor annak idején nem vettek komolyan. És most, kétszer annyi idősen sem gondolom, hogy ez természetesnek kellett volna, hogy legyen, ugyanúgy bántanak ezek a dolgok.

Persze sok dolog van, amit mások, az idősebbek még jobban tudnak. De a lenéző hangnem erre nem magyarázat.

2013. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ismerlek!

Te vagy az, Andris?

2013. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hetes kommentelo: lany vagyok xD :)) amugy igen persze de nem tudom engem az bant a legjobban hogy masok rogton beskatujaznak mert hogy "tini" vagyok es mondhatok barmit sose fogjak azt mondani hogy "igen egyetertek" mindig csak a "jaj huzzal tanulni kis pisis..:/" mellesleg nem vagyok buta szoval nem ertem mikor ilyeneket mondanak. Koszonom a kommenteket jo erzes a tudat hogy vannak normalis emberek!!!
2013. márc. 9. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!