Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A tanárok miért nem képesek...

A tanárok miért nem képesek elaludni? Elkésni az első x órájukról?

Figyelt kérdés

Sok osztálytársam nem jön be rendszeresen az első 1-2-3 órájára, majd szünetben besétálnak lazán a terembe. És jön a "elaludtam..."

A tanároktól miért nem hallom ezt soha?

Ők miért képesek felkelni, és időben beérni 8 órára?



2013. ápr. 11. 06:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Talán azért, mert ismerik a kötelességüket!


Miért nem inkább azt kérdezed, hogy az osztálytársaid és azok "nagyon odafigyelő" szülei miért nem képesek a kötelességüknek eleget tenni?

2013. ápr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Én az elmúlt majd 17 évem alatt, amíg iskolába jártam, és dolgozni járok, egyetlen egyszer késtem suliból, de akkor már-már összeesküvés is volt ellenem. Negyed órát késtem :)


És egyszer késtem munkából, amikor defektet kaptam, ekkor majd fél órát késtem.


Egyszerűen időben el kell indulni, ez ugyanis a kötelessége az embernek. Ha valahová időre kell menni, időben oda kell érni :)

2013. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
azért mert a tanárok a fizetésüket kockáztatják.diákokat meg nem nagyon rúgnak ki késés miatt.
2013. ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Mert ők ismerik azt a szót, hogy kötelességtudat. A folyton késő diákok nem.

Az a baj, hogy az ilyesmit nem szankcionálják kellőképpen (na meg a diákok más lazaságait sem), aztán panaszkodnak, hogy milyen rossz az oktatási rendszer. Hja, mert ilyen hozzáállású gyerekeken tényleg sok nyomot hagyhat az iskola, akármilyen is...

2013. ápr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Antimod ***** válasza:
100%

Dehogynem képesek, igaz, ez már főiskolán volt, egy idő után be sem mentünk 8 órára, mert 100% volt, hogy az előadó nem jelenik meg fél kilenc előtt.

Egyébként nekik példával kell elöljárni, így valószínűleg sokkal kellemetlenebb retorzióban is részesítik őket, mint a késő diáknak beírt késés, esetleg igazolatlan óra.

2013. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Kötelességtudat? Ugyan... ők ezért pénzt kapnak,még ha nem is túl sokat.
2013. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális, felnőtt ember nem kockáztatja az állását azért, hogy 15 perccel tovább aludhasson. A diákoknak meg semmi következménye nincs, ha elkésnek, max. 1-2 igazolatlan órájuk lesz, de ettől még ugyanúgy elvégzik a középiskolát.
2013. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A pedagógusoknak ez nem csak kötelességük, hanem megélhetési forrásuk is, így evidens, hogy nagyon ügyelnek arra, hogy időben megjelenjenek. Mivel diákoknak az iskola inkább kényszer, nincs értelme eszeveszett hajszába kezdeni, ha esetleg késnének. Egyébként én nem szoktam késni, mindig pontosan akkor jelenek meg, amikor tervezek megjelenni.
2013. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

> Ők miért képesek felkelni, és időben beérni 8 órára?

Mert manapság egy tanárt sokkal könnyebb kirúgni az iskolából, mint egy diákot.

===============================

Egy pontatlan középiskolai tanárom volt. Ő azért késett rendszeresen, mert egyetemen is tanított. Nem az ő hibája volt, hogy a gimnázium és az egyetem nem vol képes összehangolni egy kisember órarendjét.

2013. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk késtek tanárok. Általában nem az első óráról, hanem nap közben, mert feltartották őket a tanáriban. A másik, hogy tök ciki lenne neki, mégis milyen alapon írná az igazolatlan órákat, ha minden második nap ő is elkésne?
2013. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!