Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az hogy a buta...

Miért van az hogy a buta emberek azt hiszik h ők mindent tudnak?

Figyelt kérdés

Ezt leginkább olyan emberektől hallom akik eléggé iskolázatlanok. De szerintük ők a hitper szuper, szép s okos illetők. Viszont valójában alig élnek jól, sokra nem vitték az életbe, némelyik szókincse elég szegényes és minden második szava a bmeg.


Ellenben akik tényleg sokra vitték tehát műveltek több nyelven beszélnek,elismert tagjai valamilyen szakterületnek. Azok nem hogy nem egoisták de teljesen szerények. Pedig ők aztán megtehetnék.


Érdekes nem ?



2013. ápr. 20. 19:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én meg a tévésorozatokhoz,és a tehetségkutató műsorokhoz vagyok analfabéta.
2013. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válasz.Kell hozzá egy megfelelő mértékű intelligencia,hogy valaki ne higgye magáról azt,hogy mindent tud.
2013. ápr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

én meg a valóságshow-khoz, és a bulvárhoz.

ismerősök meg néznek, hogy nem igaz, hogy nem tudom, hogy ki az az Alekos

2013. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Hát nem vesztettél vele semmit. Mondjuk velem egyik haver megnézetett valami alekosz best offot v mi volt. Hát ne tartozik életem legjobb pillanatai közé. De szegény Sanyi nagyon oda van érte , nem értem mér.

Mondjuk megint csak ö mondta azt és ez nem egoizmus h "b.szki te ilyen művelt vagy" mert megmondtam h ki írta az Anyegin-t.

Ami szerintem nem nagy szám (már mint ilyet tudni)

Na mind egy :) Ettől függetlenül számtalan dolog van amit nem tudok.

Leginkább az Irodalom, történelem, némi informatika és az angol az ami az erősségem.

2013. ápr. 27. 23:01
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy okos ember, csak buta és még butább.
2015. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy buta :D
2016. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Tudod kedves kérdező az a helyzet, hogy sokszor még azokat is butának nevezik, akik valójában nem azok. Csak mondjuk annyi az egyetlen hibájuk, hogy nem állnak le mindenkivel jófejkedni, beszélgetni, pletykálni, barátkozni és tesznek magasról az orosz szépirodalomra. El kellene ezen gondolkodni. Szerintem rettentő rosszindulatúak és szűklátókörűek a hozzád hasonló emberek, akik mindenkit két csoportba kategorizálnak be. Az pedig valójában senkit nem érdekel a mai világban, hogy ki írta az Anyegint. Vannak Anyeginnél fontosabb dolgok is az életben, amikkel okosabb dolog foglalkozni.

Neked mégis mit jelent az iskolázatlan? Ez már az a világ, ahol majdnem mindenkinek van érettségije, szakmája, diplomája, nyelvtudása. Mégis akkor kik neked az iskolázatlanok? Akik tesznek magasról Anyeginre? Na ne röhögtess.

2016. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A fontoskodást nyilvánvalóan úgy foghatjuk fel, mint egyfajta sajátos törekvést saját személyünk vagy a hozzánk fűződő dolgok valóságosnál fontosabb színezetben való feltüntetésére.

 Fontoskodó az az ember, aki túl nagy jelentőséget tulajdonítván önmagának, minduntalan szükségét érzi, hogy az élet nyilvánvaló dolgait tudományoskodó definíciókba foglalva közölje embertársaival, például, hogy "a látás: lehetőség a szem közvetítésével valamit a megismerhetőség határáig felismerni", vagy "az alma: élvezeti gyümölcs az egészség védelmére", vagy "a házasság két különnemű lény egyesülése a szaporodás érdekében". A munkahelyen szinte elborzadsz látva a tengersok gond mély barázdáit arcán, de amint betoppansz irodájába, alig tudja eltakarni a Népsportot az erre a célra bekészített ügyirattal (három lapból álló dokumentum, melyet hónapok óta tanulmányoz). A fontoskodó körülményesen és idegesítő részletességgel adja elő pitiáner problémáját, majd mikor végül elküldöd a francba, vérig sértődik, "ezt azért nem gondolta volna rólad".[...]

2016. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ugyancsak ő az, aki szakmájabéli embereknek gyakran magyaráz alapos részletességgel alapvető dolgokról, mintha azoknak halvány lila gőzük sem lenne azokról, s míg azok szájtátva figyelik az ő hiábavaló buzgólkodását, benne az a szilárd meggyőződés alakul ki, hogy már megint ámulatba ejtett valakit. [...]
2016. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

És ami a leginkább igaz rád ezek alapján:

" Szintén a fontoskodó ember sajátja, hogy gyakran érzi szükségét, műveltségét fitogtatandó, különböző extrém tény-felsorolásokat produkálni. Szemmel láthatólag kedvét leli például az ógörög ábécé, a Mengyelejev-féle periódusos rendszer, vagy a Naprendszer bolygói tömeg-átmérő-anyagsűrűség adatainak felmondásában."

Forrás: Zeke László: Jellemrajzok

2016. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!