Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen a halott megnézése,...

Temetésen a halott megnézése, amikor még nyitva van a koporsó. Te megnéznéd? Miért (nem)?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hááát.. Igazából kétes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.

Ha hirtelen halt meg, nem volt várható, akkor ugyebár láttam még előtte vidáman, nevetve, felélénkülve. És félnék, hogy tönkreteszem magamban ezt az utolsó emlékképet.


Ugyanakkor ha elhúzódó komoly betegségben halt meg, akkor mindenképpen megnézném, hogy lássam még utoljára nyugodtan, békésen, miközben alszik..


Végül szerintem minden esetben megnézném, mert bánnám, hogy nem láthattam utoljára mikor még volt rá lehetőségem.

2013. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem. gyerekkoromban elveszítettem egy közeli szerettemet, akkor még anyuval mentem a temetésre és lekéstük, őt nem tudtam megnézni. akkor megfogadtam, h ha őt nem tudtam megnézni, azokat sem fogom, akik feleannyit se jelentettek. ha olyantól kell búcsúznom, akit legalább annyira szeretek, mint őt, akkor meg fogom nézni. de még nem volt olyan, pedig 20 év telt el
2013. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon kicsi voltam még amikor nagymamámat temették,ha jól emlékszek egyszer felemelték a koporsó tetejét és láttam nagymamám arcát,de utána valaki szólt,hogy gyerekek is vannak itt és rögtön visszatették...elég ijesztő volt...
2013. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg soha, félek, hogy ez a kép maradna meg bennem és nem az, ahogy halála előtt láttam, nem szeretném így látni egyik szerettemet sem.
2013. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nagymamámat nem néztem meg, sőt el sem fogadtam hogy meghalt. Aki megnézte azt mondta hogy egy ránc nem volt az arcán. Szebb volt, mint élőben. Na nembaj, akkor sem mertem volna megnézni. Jobb ha az a kép marad meg, amikor még élt.
2013. ápr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nagyapámnak az volt a kívánsága, hogy mikor meghal tegyenek mellé egy üveg whiskyit. Vittek is a fiai a temetésre egy üveggel, de valahogy elfelejtődött, hogy betegyék mellé és akkor jutott eszébe nagybátyámnak, mikor már majdnem leendedték és cirkuszt rendezett, kinyitatta a koporsót, hogy betegye, aztán még elkezdte puszilgatni meg sírni ott, így mindenki látta a halottat, elég megrázó élmény volt gyerekként a dolog. Azóta mindig az a kép ugrik be róla, ha rá gondolok, szóval szerintem mást nem fogok megnézni, legallábbis most így érzem. Azóta nem is néztem meg senki mást, de lehet, ha közeli hozzátartózóm lenne, akkor meggondolnám.
2013. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én a mamám testvérét láttam, elég is volt :( a nagymamám pedig otthon halt meg, tőle még elbúcsúztam, előbb értem oda, mint az orvos, mikor szólt apukám. Ő hamvasztva volt, úgyhogy örülök, hogy őt nem láttam. A férjem nagymamáját én már nem néztem meg, ő odament a húgaival. Valahogy nem akartam. Nincs benne semmi rossz annak, aki bírja. De én valahogy nem szeretném többet.
2013. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

nem nézném meg, mert élve szeretnék emlékezni az ismerősömre

a munkám során úgyis elég sok halottat láthatok

a mamám mániája hogy mindenkit megnéz, hogy aztán utána szörnyülködhessen hogy úúú, ez volt a legrosszabb, amit valaha is látott( mindig a legújabb)

2013. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem ez nem szokatlan. Már kis korom óta "hódolok" ennek a szokásnak.Bár nem dob fel e látvány.

,

2013. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szüleim korában még divat volt otthon tartani a halottat és oda mehettek el elbúcsúzni az ismerősök. Hátborzongató, de legalább megvolt a szokás, hogyan kell gyászolni.


Apám emiatt vagy nem tudom, mi miatt, nem engedte, hogy bármilyen halottat megnézzek, nehogy az jusson eszembe, ha rájuk gondolok, hogy ott feküdtek holtan.

2013. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!