Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen a halott megnézése,...

Temetésen a halott megnézése, amikor még nyitva van a koporsó. Te megnéznéd? Miért (nem)?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 14:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rávenném magam, mert ez az egyetlen létállapot, amibe 100%, hogy én is belekerülök. Lehet, hogy lélektanilag gyakorolna rám olyan hatást, amit úgy érzem, hogy fel kell dolgoznom.
2013. ápr. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Számomra egy ember akkor hal meg, ha már többé nem jut az eszembe. Úgy gondolni a szeretteimre, hogy a koporsóban nyugszanak, nem igazán lehet jó. Én ezért nem nézem meg.Akiket szerettem, azok máig is élnek emlékeimben, akiket nem, azok felejtve. Azok tényleg meghaltak.


szerintem.

2013. ápr. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

munkám során sok elhunytat láttok ,mirre oda kerul hogy temetés nyitót kopporsoban akár hogy is halt meg addigra kipofozás szép állapotra mintha csak aludna az ágyban!

nem kell félni megnézni nem fog bántani, én rengeteg láttok és még is csodásan alszom nem riadok fel semmi ilyen. oda mész megnézed keresztet vetsz mondod nyugodj békében elmész enyi.ez 5másodperc.

2013. ápr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én megnéztem az édesapámat, mert nem akartam megbánni. Tényleg ijesztő volt, mert én félek a holtaktól. De akkor nagymamám mondta: Nézd! Mintha mosolyogna! Azóta úgy tekintetem rá, és nem is kellemetlen az emlék, pedig csak 1 éve volt
2013. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Holsdakdhaso Jidfa válasza:
Én amikor nagyapám temetésén voltam megnéztem nagyapám testét, és szörnyű volt látni, azt meg mégszörnyűbb volt látni ahogy nagyanyám nézi és sír.
2018. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én minden számomra közelebbi elhunytat megnézek.

Nem azért nézem meg, hogy én ezzel magamnak bizonygassam milyen f****a gyerek vagyok, hanem mert a gyászfeldolgozásban nagy szerepe van a halott megnézésének. Ha látom a halottat, akkor az érzékszerveimen keresztül eljut a tudatomig, hogy Meghalt. Ez pedig már elindítja a gyász következő fázisát.

2019. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

A nagymamámat hamvasztották. Előtte meg nézhettem egy időpontban amit adtak, a kórházból haza szállították a város temetői ravatalozójába (azt hiszem oda) majd miután meg néztük onnan vitték egy másik város hamvasztójába, tehát 1 napom volt kb hogy át gondoljam hogy megnézem e, a mamám sokatt szenvedett, ápoltam, tehát amikor rá gondoltam mivel frissek voltak az emlékek azok jutottak eszembe. Hezitáltam… végül el mentem. Mikor megláttam hogy ott fekszik elkapott a sírás, mert tudatosult bennem hogy innen nincs vissza. Viszont teltek a percek és egyre nyugdtam, már nem láttam azt a mérhetetlen szenvedést az arcán, mint aki békésen alszik.. összeségében nem bántam meg, persze nem könnyű, látni az elhunyt szeretted főleg ha olyan közelt állt hozzád mint hozzám a mamám, de így könyebb volt elengedni és megérteni, elfogadni. Mindennap hiányzik és gondolok rá, de az hogy láthattam utoljára úgy hogy nem szenved, én is megkönnyebbültem picit. Tehát ha lassú, beteges, szenvedéses halála van egy hozzád közel állónak én ajánlom hogy nézd meg miután elhunyt, mert megkönnyebbülsz attól a látványtól mintha békésen aludna. De kihangsúlyozom ez is hatással lesz rád természetesen! Egy közel álló személy elvesztése nagy űrt és fájdalmat hagy az emberben.

Hirtelen elhunyt személyt még nem láttam illetve nem is volt lehetőségem.

25f

2023. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!