Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek szerintetek is...

Az emberek szerintetek is alkalmatlanok a modern kommunikációra? Minek osztasz meg valamit a közösségi oldalakon ha cseszel a kommentekre reagálni, amit oda írtak?

Figyelt kérdés
A mai modern kommunikáció (lásd okostelefon, közösségi oldalak, chat programok) több milliárdos üzletág. Mégis a magyar ember tisztelet a kivételnek alkalmatlan a használatára. Gondolok én egyszerű dolgokra. A ?jel nem ismerete. Írsz valamit s miközben aktív napok óta cseszik válaszolni szimpla kérdésre. Vagy megoszt valamit vagy még jobb megosztanak az oldalán egy kedves aranyos dolgot sem egy like, sem egy komment. Az ő megosztásaira dettó nem reagál. Pedig semmi sértő vagy bonyolult komment. Sokan szövegértelmezési gondokkal küszködnek.

2013. ápr. 25. 23:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Leszek olyan kedves és őszinte most, hogy újra elmagyarázom, mint az oviban! Kérlek lassan olvasd; hogy megértsd!


Kezdem az elejétől. A Facebookon a megosztás is egyfajta kommunikáció. Amire illik reagálni! 3 féleképpen reagálhatsz rá!

1. A legegyszerűbben egy like! Gyors és hatékony! Ezt kértem tőled. Erre csak azért se női gőgből küldesz egy ölelést. Erre még visszatérek.

2. Elküldesz a francba kommentben, ha nem tetszett.

3. Megköszönöd a megosztást.

Egyszóval reagálsz rá. A stílusod neked van elcseszve szívem. Szólnak hozzád s nem válaszolsz. Ez a pofátlanság csúcsa.

2013. jún. 18. 07:44
 12/19 A kérdező kommentje:
Megosztasz valamit a Facebookon. Tehát időd van rá. Majd jönnek rá a kommentek, de te leszarod. Egy like egy klikk egy másodperc. Kérdés! Minek osztasz meg bármit is?
2013. jún. 24. 15:30
 13/19 A kérdező kommentje:
Na mi van!? Erre kussba van mindenki? Szánalmas bagázs.
2013. jún. 25. 09:44
 14/19 anonim ***** válasza:

Kezdetben megjegyezném, hogy van facebook regisztrációm, de nem jellemzően használom és nem is teszek fel semmit az idővonalamra (vagy hogy hívják).


De valamit elfelejtettél!

Van néhány száz ismerősöm, akik csak azért az ismerőseim, mert valahol talán egy munkahelyen dolgoztunk és megjelöltek. Én meg úgy voltam vele, hogy végül is ismerem őket, bár nem vagyunk tkp. semmilyen kapcsolatban és nem is kerül semmibe, tehát miért ne fogadnám el a jelölésüket.


Nos, vannak barátaim, akiket közelről ismerek és ha én mégis úgy döntenék, hogy megosztok valamit a barátaimmal, akkor azt feltöltöm az én oldalamra!

Hogy ehhez hozzászól valaki, akire nem feltétlenül tartozik, az ellen én nem tehetek, ugyanúgy, ahogy az ellen sem tehetek, ha a buszmegállóban kibeszélnek a hátam mögött, hogy szerintük nem megy a szakállamhoz a piros magassarkúm!


Mindkét esetet magasról le(cenzúrázva). Ahogy téged sem érdekelnek az itteni hozzászólások, engem sem érdekel, ha olyan próbálkozik, akinek nem vagyok kíváncsi a mondanivalójára!


"vagy még jobb megosztanak az oldalán egy kedves aranyos dolgot sem egy like, sem egy komment"

Még szép! Anyukám arra tanított, hogy nem szabad akárkitől elfogadni dolgokat!

Ha nem akárki küldte, az persze más!



Igen tudom, törölhetném az ismerőseim közül (vagy törölhetném a regemet) talán arra is van lehetőség, hogy célzottan osszak meg tartalmakat, de ahogy én is látom az ismerőseim hozzászólásait, nem próbálok megjegyzést fűzni olyanhoz, ami nem tartozik rám! és elvárom, hogy az enyémhez is olyanok szóljanak, akikre tartozik!


Továbbmenve, értem a problémádat, de én inkább úgy tettem volna fel a kérdést, hogy aktuális legyen. Pl. Itt a GyK.-n ha feltesznek egy kérdést és jönnek rá válaszok, akkor nem lenne illő a kérdezőnek reagálni rá, vagy megköszönni a válaszoló fáradozásait?!


Szerintem ez sokkal inkább kimutatja az alkalmatlanságot és nem a kommunikációra, hanem inkább szimplán a társadalmi életre.


Arról nem is beszélve, hogy a kommunikációnak van egy intelligens válfaja is, amiről te még valószínűleg nem hallottál! Ennek az alapja a véleményünk árnyékolása, illetve ennek a tudásnak a hiányában a megtartása.

Miért kell megbántani valakit, aki veszi a fáradságot és reagál egy feltett kérdésre!


És szeretnék válaszolni egy fel nem tett kérdésre is!

Ha a facebook-on is ilyen a stílusod, akkor ne csodálkozz, ha nem reagálnak a kommentjeidre, feltöltéseidre!

2013. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Látom te sem értettél meg semmit a leírtakból. A kérdezőnek érthető az itteni felháborodása. Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj isten alapon jogos a stílusa. Felteszek még egy példát, hogy értsd a probléma lényegét. Dolgozol egy képszerkesztő programmal és csinálsz egy aranyos mesterművet az illetőről pusztán kedvességből. Aztán megosztod az oldalán. Várod a reakciót. Eltelik egy hét is és ezalatt három alkalommal lépett fel az illető és semmi reagálás. No like, no comment. No privát üzenet. Remélem most már érted
2013. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Kései Sirató ***** válasza:
Valóban nagyon sokan alkalmatlanok a normális kommunikációra. Én azt vettem észre, hogy leginkább a tizenévesek köréből és az otthon unatkozó, dolgozni nem akaró feleségekből kerülnek ki az ilyen személyek. Folytonm egosztanak mindenfélét, leginkább a saját fotóik tömkelegét, aztán nem nagyon reagálnak a kommentekre. Engem az önimádatuk zavar és az, hogy nagyon sokan abban az identitászavarban szenvednek, hogy azt képzelik, ők valamiféle sztárok. Van olyan is, aki csak azért készít egy képet, hogy majd a face-en mit szólnak, hány like-ot kap. z nagy baromság. Magának afacebooknak vannak azonban előnyei is. Pl. sikeres osztálytalálkozót szerveztünk a segítségével. De ez már egy másik téma.
2013. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Végre egy normális és intelligens válasz. Megy a zöld pont.
2013. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A kérdező egy agyatlan barom, egy tirpák. Ezt azért mondom, mert egyből belerúg a magyarokba.
2013. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ez baromság! A magyarok húzzák vissza a pokolban az őrizetlen katlanból a kimászni akaró magyart a vicc szerint is. Én sokat vagyok fenn külföldi közösségi oldalakon és tudom hogy ott sokkal fejlettebb a kommunikáció. A magyar egy ritka elcseszett nép. Nézz körül az országban! Hol van itt összefogàs. S attól hogy nem értetted meg te sem a kérdezőt, inkább te vagy az agyatlan barom. Nem gondolod? Ilyen a magyar! Mindig mást hibáztat. Lásd román-magyar meccs. Szar Románia! Miért szar? Magasabb a GDP növekedésük is! Gondolkozz el ezen először! Aztán vádaskodj!
2013. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!