Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha meghal egy családtagotok,...

Ha meghal egy családtagotok, vagy valakitek akkor örülnétek egy "megemlékezés-bulinak" az uncsi gyászmise helyett?

Figyelt kérdés
Én ha meghalok akkor szeretném, ha a kedvenc zenéimet vonultatnák föl, ennének pogácsát, és néznék a naplementét közben meg ilyenek... A naplóimat a legjobb barátom örökli meg (ezt már megbeszéltük), pedig még csak 20 éves vagyok. De bármikor meghalhatok, nem félek különösen a haláltól, de tudom hogy lehet történik valami és holnap nem élek már... Nincs öngyilkos hajlamom sem.
2013. máj. 4. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Az egy dolog, hogy te mit szeretnél.

A rokonaidnak meg a barátaidnak nem biztos, hogy bulizni lenne kedve, ezt bízd rájuk.

2013. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én pogány vallású vagyok, tehát eleve ilyesmi lesz a halálom után és ennek nagyon örülök.

Első válaszoló, a buli alatt ebben az esetben nem azt értjük, hogy megy a diszkó meg az ereszd el a hajam és egymás szájába hánynak.

2013. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég kényes kérdés, mert egyrészt én is jobban örülnék, ha nem lenne annyira nehéz a családtagjaimnak elválni tőlem és kicsit könnyedebben tudnának elbúcsúzni. Viszont ha jobban belegondolok a helyzetbe, ha nekem meghalna egy igazán közeli hozzátartozóm, még azt sem tudom, hogy bírnám ép ésszel a temetést végigvinni, nemhogy még utána bulizgassak.

Úgyhogy én semmi ilyesmit nem kérnék a családtól, ők döntsék el, hogy akarnak tőlem elköszönni.

2013. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban volt nem vallásos búcsúztató, ami valamilyen szinten hasonló volt. Az elhunyt kedvenc zenéi mentek halkan a háttérben, a szertartásvezető felolvasta az életútját és egy általunk választott nagyon szép verset az elmúlástól, virágok, részvétnyilvánítás, mindenki ment a dolgára utána. Attól még ugyanúgy iszonyú nehéz volt és fájt, és felére oda se tudtam figyelni, illetve nem is akartam, hogy ne bőgjem végig az egész szertartást... Ez közelebb áll azért hozzám, mert a gyászmisék nem is annyira az elhunytról szól hanem inkább Istenről szónokolnak a papok. De hát én búcsúztatón nem majszolnék pogácsát... És általában nem este, naplementekor végeznek ilyen szertartást sem.
2013. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

A "megemlékez bulit" halotti tornak hívják, és semmi köze a gyászmiséhez.

Gyászmisét a katolikusok tartanak, és nem a halottra voló emlékezés a célja. Arra van a tor. Hogy annak milyen a hangulata, az az ott jelen lévő családtagoktól függ. A mi családunkban pont eszegetős, beszélgetős, sőt mókás emlékeket felelevenítős torok szoktak lenni - gyászmise után.

2013. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egyenesen a lelkére kötöttem a rokonaimnak (ifjú korom ellenére), hogy "halotti bulit" tartsanak majd. :) Mondjuk nem vagyunk katolikusok, úgyhogy a gyászmise amúgy sem játékos, de nem szeretnék sem egy rakás mélabús fazont, sem egy dagályos, bánatos gyászbeszédet a temetésemen.

Még azt is a lelkükre kötöttem, hogy a síromra ültessenek egy pálmafát, és hogy a halotti toron szolgáljanak fel finom koktélokat.

2013. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnék vidáman bulizni, bár halotti tort, megemlékezést tartanánk.
2013. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék semmilyen összejövetelt. A temetésemen menne egy általam választott szép hosszú zene, ami alatt mindenki elgondolkodhat rólam, aztán hagyják ott az emlékemet a temetőben és mindenki lépjen tovább.
2013. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!