Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szeretném elvinni édesanyámat...

Szeretném elvinni édesanyámat az 50. születésnapja alkalmából egy nagyon elegáns étterembe. Este nyolcra foglaltam asztalt. Miben illik menni, hogy illik viselkedni?

Figyelt kérdés
Név szerint a Costes étterembe megyünk.20 éves lány vagyok.
2013. máj. 9. 11:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki pizzériához van szokva, annak ez is elég elegáns, és nincs is ezzel semmi baj. Kényelmes, de csinos ruhát vegyél fel.
2013. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A Costes-be megy, ott a kérdés alatt... A 7-es válaszoló mondja a tutit, a Costes féle éttermekben nincs szigorú dress code, bíznak benne, hogy aki megfizeti a ételüket tudja, hogy nem farmerben, papucsban kell menni, de nem várják el a szmokingot.
2013. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Többször voltam a Costesben vacsorázni, senkit nem láttam még kisestélyiben... Farmer ebédre elfogadható ilyen helyre, de vacsorára már nem, kivéve, ha mondjuk fehér vagy világos színű. Elegánsabb nadrág vagy szoknya szép felsővel (blézerhez meleg lesz) Szép ruha, koktélruha szintén jó természetesen. Nem kell nagyon túlbonyolítani, egy elegánsabb szettet kell kiválasztani. Ha topis vagy, azt nem szeretik. Pont ez az étterem, ahol nagyon adnak a külcsínyre, kesztyűben egyszerre felszolgálás pl.


Általános illemszabályokat gondolom tudod, nem könyökölünk az asztalra, max. a csuklónkat tesszük fel, kendőt az ölünkbe terítjük stb. Ha kártyával fizetsz, jobban szeretik, ha a jattot készpénzben adod, mivel így biztos, hogy a pincérekhez kerül. A számlatartó könyvbe beleteszed a készpénzt, mielőtt eljöttök. Borravalót illik adni, annak ellenére, hogy úgy emlékszem felszámítanak 15%-os szervízdíjat.


Nem tudom, hogy degusztációs menüt rendeltetek-e (ezzel jóllakni nem fogtok, hiába van 8-9 fogás), ha nem, arra számíts, hogy előétel-főétel-desszert kombináció nem olcsó, mi legutóbb 25 ezret fizettünk fejenként. Ezzel azt akarom mondani, hogy legyen nálad elegendő kp vagy pénz a kártyádon.


Szép estét kívánok!

2013. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!