Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Panelben lakom, hetente 2x...

Panelben lakom, hetente 2x edzek. Jogos az alsó szomszéd felháborodása?

Figyelt kérdés
Harmadjára jön fel fenyegetőzve,hogy lehallatszik a kondigép csörgése. Soha nem edzek reggel 10 előtt,vagy este 8 után. Az nem baj,hogy az ő cigifüstje felszáll hozzánk,mert lusta lemenni dohányozni,meg bűzlik tőle 3 emelet,meg a lift,de az igen,hogy én hetente 2 nap 1-másfél órát edzek. Első szólásra raktam 5 kartondobozt,egy szőnyeget és egy polifoamot a kondigép alá,hogy ne érjen a padlószőnyeghez,ennél többet nem tehetek. Jogosan háborodik fel,meg veri a radiátort,ha elkezdek edzeni? Mellettünk 2 picibaba van,őket megkérdeztük,hogy zavarja-e bármi,de még sosem szóltak. 1 évig nem lakott itt senki,szeptemberben költöztünk. Mit tudok tenni?
2013. jún. 6. 16:16
 1/6 anonim válasza:

nem tudom hogy jogos e vagy sem

de átérzem a problémádat:( nekem taposógépem volt ahogy megkaptam rá másnap jött is fel a szomszéd és kopácsolt a radiátoron hogy hagyjam abba (épp hogy elkezdtem 5 perc után) persze mi is tettünk hangszigetelésként alá szivacsot meg szőnyeget meg amit csak lehetett és persze emberi időben használtam...

a vége az lett hogy hogy a békesség alapon inkább nem is használom a gépem :(

2013. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

ja és mit tudsz tenni?

az a vérmérsékletedtől függ:)

akár el is "beszélgethetsz" vele elsőnek finomabban utána durvábban:)

2013. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem jogos....Mond meg neki, téged a füst zavar, ha abbahagyja a dohányzást te is abbahagyod a edzést.
2013. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha ezt normálisan elmondanád neki ,szerintem simán megértené,és béke lenne,

-tehát azt,hogy csak hetente kétszer ,pl csak délután és csak 1,5 órán át,kell elviselnie,

egyébként jogod van hozzá,és ő köteles eltűrni az életvitellel összeillő hangokat,(pl : porszívózás 1 órán át,húskloffolás fél órán át,stb)

2013. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki mindháromszor normálisan,de hiába,kompromisszumokra nem képes,én felajánlottam neki,hogy mondjon egy időpontot,amikor edzhetek,erre az volt a válasza,hogy nem. Természetesen én sem szólok azért,ha a szomszédban bömböltetik a rádiót,a másikban sír a 2 pici vagy ugat a kutya,fent meg fúrnak. Teljesen normális dolog,ez történik egy panelban nap közben. Mindenki él,ahogy tud és próbál nem keresztbe tenni a másiknak.
2013. jún. 6. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem jogos, de minden házban van egy ilyen. Ez a tipikus konfliktus kereső. Szerintem ne törődj vele, had verje a csövet. Az nagyobb zajjal jár a többi lakásban is, így majd őt veszik elő. Érdekes, hogy engem semmilyen szomszédi zajos tevékenység nem zavar, mert nem akarom, hogy zavarjon. Nézz utána a csendháborítás jogi vonatkozásainak. Most nem tudom, hogy van, mert folyton variálják.
2013. jún. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!