Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan viselkednek a szegények...

Hogyan viselkednek a szegények illetve gazdagok étkezés közben? ( nyelvtan érettségihez kell )

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem az anyagiakon, hanem a neveltetésen múlik. Bár az igaz, és megdöbbentő dolog, hogy sok, főleg szegény, gyereknek nem tanítják meg a különböző evőeszközök használatát. A szegények nem mindig tudják, hogy kell viselkedni egy étteremben, pl. vagy illetlen dolgokat művelnek, vagy feszélyezve érzik magukat, mivel nincsenek hozzászokva a dologhoz.

A gazdagok gyakran használják az étkezést üzleti célokra, társasági eseményként (üzleti vacsora, villásreggeli). A középosztálybeliek sokszor bográcsoznak, grillpartykat tartanak...

igazából nem tudom jó-e egyáltalán a válaszom, mivel semmi köze nincs a nyelvtanhoz...

2013. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Hát nem tudom, én nem ezt helyezném előtérbe. Hanem azt, hogy míg a szegények megbecsülik az ételt, nem pocsékolnak, addig a gazdagok ha leesik a zsemle a földre, már dobják is ki a kukába, a kaja felét/háromnegyedét sokszor otthagyják. Egy kövérebb gazdag gyerek annyit pocsékol néha, hogy egy szegényebb család jól lakna belőle. Ez is egy szempont.

Mellesleg sokszor az elkényesztetett, gazdag szülők gyerekei azok, akik még az illemnek az alsó határát sem nyaldossák.

2013. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Igazad van, manapság már pont vagy a leggzdagabb elkényeztetett, vagy a nagyon szegény gyerekek viselkednek bunkón, mivel egyiküket sem tanították illemre, csak amíg az gyiket azért, mert jaj szegény gyereke ne zaklassuk ilyesmivel, a másikat azért, mert a szülei sem ismerik a szabályokat. Nem értem egyébként, hogyan lehet ez szempont... A pocsékolás nagyon igaz, eszembe sem jutott, pedig mi is otthagyunk sok mindent, bár nekünk van kutyánk, úgyhogy nem a szemétbe megy.
2013. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Mármint, hogy érted hogy amit írtam nem lehetne szempont? Mire gondoltál?
2013. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem úgy :D A kérdés. Szegények és gazdagok étkezés közben. Főleg mi köze ennek a nyelvtanhoz? :D
2013. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jah értem. Szerintem az magyar érettségi akart lenni, bár én ezt max egy írásbelinél tudom érvelés résznél elképzelni. Na mindegy. :D
2013. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"míg a szegények megbecsülik az ételt, nem pocsékolnak"

Az igaz. Amellett a jó minőségű élelmiszerekre csak fanyalognak, úri huncutságnak csúfolva mondjuk egy szép szelet Angus steaket, ellenben fizetésnapon szülőknek a cigaretta mellé rendszerint kerül sör, a gyereknek kóla, csipsz. csokika, éljen az egészség, meg a takarékosság, bezzeg az elkényeztetett gazdag kölyköt a suliban kiröhögjük, mert a szülei már ovodáskorára ránevelték az egészségtudatos táplálkozásra "há' nézdmá' a burzsujék kölyke nem eszik szénhidrátot zsírral, rukkolasalátát akar olívás öntettel, valami koleszterinről, meg vérzsírszintől dumál, hahahh"


"Egy kövérebb gazdag gyerek annyit pocsékol néha, hogy egy szegényebb család jól lakna belőle. Ez is egy szempont."

Szempontnak szempont, csak értelme nincs. Ha a gazdag gyerek nem kidobná a földről felszedett zsemlét, hanem megenné, az mivel lenne másabb a szegények helyzetének megváltoztatására? Az én általam megvett élelmiszer akkor sem kerül át más asztalára, ha megeszem, akkor sem, ha kidobom, megjegyzem néha nagyobb pazarlás a lejárt szavatosságú alapanyagokat felhasználni, mert a végén esetleg rosszul leszel tőle.


"Mellesleg sokszor az elkényesztetett, gazdag szülők gyerekei azok, akik még az illemnek az alsó határát sem nyaldossák."

Te sem láttál még átlagcsaládot egy elegánsabb hotel éttermében, az 100%. Még le sem ültek, de már több ponton is áthágták az illemszabályokat, aztán jön a "kötelező" szörnyülködés az árak miatt, az adagok miatt "há' jóllakni jöttünk ide, nem az ízeket kóstolgatni!" evés közben tétován sandítgtnak jobbra-balra, mert próbálják ellesni, hogy abból a rengeteg evőeszközből és pohárból, mikor melyiket illene használni...


Igen, sarkosan eltúloztam a dolgokat, hogy így állítsak eléd görbe tükröt. Ne élj a népmesékben, ahol minden szegény ember művelt, illedelmes, gazdag lelkivilága van, önzetlenül megosztja másokkal mindenét, miközben az összes gazdag ember kövér, rosszindulatú, a pénzügyi sikereit még véletlenül sem az intelligenciájának, vagy a szorgalmának köszönheti, hanem abból él, hogy szó szerint eleszi mások elől az ételt...

A valóság nem így működik.

2013. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó az éttermes példád nagyon tetszett. Én is szörnyülködtem már étteremben, mikor szegényebb körülmények közt nevelkedett rokon finoman szólva is illetlenül viselkedett. De hát mit tehet az ember, próbáltam úgy tenni, mintha nem tűnne fel, mert a kedves rokon otthon is balhézott már, mikor megjegyeztem, hogy ne kapja be a kést és ne szürcsöljön, nem szerettem volna ugyanezt egy étteremben.
2013. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Egy hosszú választ akartam írni neked ezekre, de inkább röviden leírom, hogy általánosságban nem jellemző, hogy kiröhögik a szegények a gazdagokat az olivaöntetes rukkolasalátájuk miatt, mert azért igencsak jellemző az, hogy a gyerek a reggelire kapott 2ezer ft-ját a drága sulibüfében csipszre, csokira, és üdítőre költi (amit a boltban feleannyiért megkapna, de minek ha van pénz), mintsemhogy minél változatosabb kajákat enne. Mert miért is, ha finom, megteheti, és majd később a gyógyszerekre is lesz pénz?


Az a család, ahol meg a fizetés után cigit, sört, stb.-t tudnak venni, az nem szegény. Vagy szegény, de rosszul osztja be a pénzt. Én az olyan családot értem szegény alatt, akiknek a fizetése arra elegendő, hogy jó esetben naponta legyen valami kaja az asztalon (és itt nem a többezer forintos kajákra gondolok), és esetleg alapvető háztartásbeli dolgok (fűtés, víz, stb.). Ezek a szegény családok.

2013. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a közös nevezője a két rétegnek,hogy evés közben is a pénzen jár az eszük
2013. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!