Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan viselkednek a szegények...

Hogyan viselkednek a szegények illetve gazdagok étkezés közben? ( nyelvtan érettségihez kell )

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 13:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sztem ahány család, annyi szokás. Van mérhetetlenül neveletlen szegény és gazdag család is.

Pl. egyes(!) szegényebb családoknál döbbenet, hogy mit csinálnak, ha beszabadulnak egy svédasztalos fogadásra, reggelire. Mindent egyszerre kiszednek a tányérra, esznek mindenből 3x, mert egyszer adatik meg az ilyen... de vannak olyan gazdag családok is, ahol látványosan fintorognak, ha meghívják őket egy olyan ebédre, vacsorára, ahol nem bio ezmegaz van, és neadj'Isten tescós a csirke.

Áltlánosságban azt tudnám én is elmondani, hogy a szegényebbek, főleg anyagi okokból kevésbé étkeznek egészségesen, és ehhez hozzá is vannak szokva - ezért van az sztem, hogy hülyének nézik azokat, akik pl. vegetariánusok, vagy nem abban élik ki az örömüket, hogy chipset, csokit, kólát vesznek. De a többség sztem megbecsüli az ételt, és nem válogat annyit.

A gazdagabbak (főleg azok, akik tényleg sokat járnak társaságba, elegáns helyekre) meg jobban tisztában vannak az illemszabályokkal, de mondjuk egy étteremben el is várják a minőséget, és nem félnek szólni. (jó, a szegényebbek közül meg van az a vékony réteg, aki direkt trükközik, visszaküldeti a kaját, hogy ne kelljen fizetni, ha épp étterembe akar menni, de kifizetni nem tudja).

2013. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!