Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnám feldolgozni végre?

Hogyan tudnám feldolgozni végre?

Figyelt kérdés

Most lesz nyáron 2 éve, hogy megismertem egy nagyon aranyos srácot. Pontosan nem is tudom, hogyan találtunk egymásra. Nem randizni akartam vele, semmi ilyesmi meg sem fordult a fejemben. A telefonom miatt találkoztunk először (GSM boltban dolgozott, értett a telefonokhoz. Az akkori telefonomnak valami baja volt). Miutàn a telefonomat megcsinàlta, annyit kért, hogy talàlkozzunk egyszer. Nem vett el pénzt. Gondoltam ennyivel tartozom neki. Azán egyre többet találkoztunk. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy bàrmi lehet köztünk, maximum barátok lehetünk. Egyszer már arra lettem figyelmes, hogy átkarol, kézen fogva kísér haza, virágot vesz nekem.


Egy elvetemült pillanatomban annyit írtam neki egy 'bulisabb' hajnalban (akkor ittam egy kicsit), hogy 'nem érdemelsz meg'. Amilyen áldott jó lélek volt, megértette, hogy nem voltam beszámítható, de hanyagolt egy ki ideig. Azán üzenőfalàra kiírt mindenféle kétértelműen egyértelmű célzásokat nekem.


Pár hónapra rá megtudtam, hogy X nap múlva temetése lesz. Ha ez nem lett volna elég, rákos volt. Nem tudtàk meggyógyítani. Mai napig nem értem, hogy miért nem beszélt erről nekem.


Ezek utàn vessetek meg, kövezzetek meg nyugodtan... Viszont: hogyan léphetnék túl ezen? Mai napig is fàj erre gondolnom


19l



2013. jún. 26. 23:10
 1/5 pelgrim ***** válasza:

Talán írhatnál neki egy levelet (nem sms-t vagy e-mailt). Írj meg neki teljes őszinteségben mindent, leghalványabb érzelmedet is iránta. Kérj tőle bocsánatot – nem mintha a te hibád lenne, hogy meghalt – de mikor egy „bulisabb hajnalban” ilyet írtál, az lehet hogy megviselte lelkét.


Menj el a sírjához, és olvasd fel a leveledet, vagy ha nem tudod hol van eltemetve akkor ha van egy fényképed róla, olvasd fel a fényképe előtt, de anélkül is megteheted, bárhogyan is, lásd őt lelki szemeid előtt, végül égesd el a levelet, ez annyit jelent mintha elküldted volna.


Legyen ez egy szertartás, készülj fel rá, szánj rá elegendő időt, akár egy egész napot, tehát nem csak úgy sebtében, két 'fontosabb' dolog között. Gondoskodj arról is, hogy ne zavarjon senki.


Nem lesz könnyű, de nagy tehertől szabadulhatsz meg.

2013. jún. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skywalker33 ***** válasza:

Halihó,


ne hibáztasd magad, nem tudhattad és egy átlagosan jó ember vagy :) ma már ez is valami!

Viszont tudnod kell hogy a te bűntudatod az lehúz téged szellemileg és így nem tudsz könnyű tiszta szeretettel gondolni rá ami viszont segítené a túlvilágon.

Bocsáss meg magadnak!

Gondolj rá szeretettelés gondolatban küldj neki fényt.

Ennél többet nem tehetsz érte és ne is tegyél! Tudnod kell hogy ez IGAZI segítség lenne Neki!

Ez nem elmélet ez a gyakorlat.

Járj utánna!


T :)

2013. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A továbbiakban a tőled telhető módon segíts a rákos embereken. Például járj el vért adni. Hasonló élményekből kifolyólag én is eldöntöttem, hogy mostantól minden alkalommal, amikor csak lehet, adok vért, és megbeszéltem a családommal, hogy ha meghalok, feltétlenül adják oda a szerveimet rászorulóknak.
2013. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úristen, ennek most nagyon durva volt a vége... tudod, az az igazság, hogy én tökéletesen megértem ezt a fiatal srácot. Én depressziós vagyok, állandóan szorongok, és gyakran pokolként telnek a napjaim. Mégis igyekszem a lehető legjobban eltitkolni és a legjobb arcomat mutatni. Tudom persze, hogy ez nem mérhető a te esetedhez, csak arra próbálok utalni, hogy az ember nem szereti vállalni a gyengeségeit. Hisz gondolj bele, mit szóltál volna, ha bevallja ezt neked? Milyen érzésed lett volna? Szerintem nem akarta, hogy elszoruljon a szíved. Talán tudta, hogy már csak egy bizonyos ideig élhet, nem?



Ne hibáztasd magad! Kívánom, hogy sikerüljön ezt feldolgoznod!

2013. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóval csak azt akarom mondani, hogy szerintem érthető a fiú viselkedése, és nem kell emiatt okolnod magad. A helyében én ugyanezt tettem volna. Gondolj bele: képzeld el, hogy tudod magadról, hogy már nincs sok hátra, és teljesen máshogy látod a világot, mint az egészséges emberek körülötted. Már semmi nem számít igazán, már csak boldogan akarod eltölteni, ami még hátravan... és találkozol egy szép lánnyal, akivel alakul valami... elmondanál neki egy ennyire szomorú dolgot? Elrontottad volna vele a napját, a hetét, meg ki tudja milyen sokáig a hangulatát? Szerintem ezért nem mondta el neked. Nem akart megsiratni, meg akart kímélni téged ettől. Azt írod, hogy megtudtad, hogy temetése lesz. Tehát ezek szerint utánajártál, vagy véletlenül tudtad meg, de amúgy nem jutott volna el hozzád a híre. És sose okozott volna ilyen traumát, mint amit így okozott. Szerintem ettől akart megkímélni téged.
2013. jún. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!