Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akart lenni a...

Öngyilkos akart lenni a férjem, hogy tudnám ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nem mehetek pszichológushoz, mert ha elmondom neki biztos, hogy zárt osztályra teszik, pedig most van rá a legnagyobb szükségem. Nem szeretném leírni a történteket. Vajon fel fogom ezt dolgozni valaha egyedül?
2013. márc. 20. 07:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
1%
Dehogy teszik zárt osztályra. Ha akarnád sem tudnád Őt kezeltetni, ha ő nem akarja, Tehát ha Te úgy érzed szükséged van orvosi segítségre mindenképpen menjél. ÉN a te helyedben biztos elhagynám a férjem. Az öngyilkosságra való hajlam nagyfokú ideggyengeséget mutat. Szabadulj az ilyen embertől!
2013. márc. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Mi volt az oka?
2013. márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Szóval, ne nem jó, akkor dobjuk el, cseréljük le? Egy emberről van szó, nem kocsiról, tévéről, villanyborotváról.

A kérdező nagyon szeretheti a férjét. A házasság lényegéről lövése sincs sokaknak. Jóban, rosszban kitartani a másik mellett, szeretni, mert hozzánk tartozik. Állj mellette a bajban. De egymagad nem biztos, hogy tudsz neki segíteni, mindenképpen beszélj egy szakemberrel. Menj el először csak te szakemberhez és beszéld meg vele a problémát, ő majd elmagyarázza, hogyan lehet segíteni a férjednek.

2013. márc. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

...elso valaszolo, itt nem egy baratrol szolt a kerdes, hanem egy ferjrol, tehat hazastarsa, ez nem a menekulesrol szol, hanem egymas tamogatasarol pl.

Mivel elozmenyekrol nem tudunk, igy nehez hasznos valaszt is adni, viszont ha a kerdezo ugy erzi, hogy a ferjenek szakemberre lenne szuksege, akkor feltetlen most kell a lepeseket megtenni!

2013. márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is van férjem, gyermekem...

A családban volt öngyilkosság, sőt olyan is volt, aki állandóan azzal fenyegetőzött (bár általában aki fenyegetőzik (nagyszülők), az soha nem fogja megtenni, inkább zsarolásnak számít). Mégis azt vallom az én és a gyermekem életét ne tegye tönkre senki nincs joga hozzá! Az öngyilkosság egy fajta menekülés, illetve zsarolási eszköz. Én nem vagyok hajlandó ehhez asszisztálni.

2013. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Miattam és a kisbabánk miatt akarta tenni. Hogy ne szenvedjünk többé miatta. Nagyon szeretjük egymást, de szenvedek mellette, mert rosszul bánik velünk. (Nincs szó fizikai bántalmazásról.) Azt mondta nem tud ezen változtatni, de együtt szeretne maradni.
2013. márc. 20. 07:34
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Legtöbbet azzal segitesz neki ha rábeszéled menjen el orvoshoz.

Nem éltem ezt át,a férjem igen.Elcipelt a dokihoz.Azt mondta nem tudna velem úgy élni hogy folyton attól retteg mikor talál itthon holtan.

2013. márc. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

min nem tud változtatni?! mit csinál, hogyan bánik veletek?!

szerintem is közösen kellene elmennetek pszichológushoz, család- vagy párterápiára mittudomén.


biztos, hogy Veled akar maradni? nem lehet, hogy van neki valaki más, és a kettő között őrlődve nem látott megoldást?


az én férjem is próbálta, tudom, milyen érzés ez, borzalmas...

2013. márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező! Van egy gyermeked és ezt Te írtad: "Nagyon szeretjük egymást, de szenvedek mellette, mert rosszul bánik velünk."


Nem értem mi itt a kérdés!!??

2013. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Mit jelent, hogy öngyilkos akart lenni?

Tett is valamit, amiben te időben megakadályoztad, vagy éppen túlélte beavatkozás nélkül a dolgot, vagy csak fenyegetőzött?

Nem mindegy.


Gondolom szenvedélybeteg emberről van szó.

2013. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!