Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 21 éves lány vagyok, megyek...

21 éves lány vagyok, megyek állásinterjúra, ahol egy tőlem nem sokkal idősebb férfi interjúztat. Ő kezdeményez kézfogást vagy nekem kell?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hány éves, azért idősebb nálam, 25-nél több lehet, 30-nál nemigen, csak képen láttam, ebből tudom.
2013. aug. 3. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


nem olvastam el mert hosszú, de ha nincs benne, googlébe találsz még ilyet. protokoll kézfogás pl. Nekem pedig ezt tudnom kéne mert ezt tanultam, de szerintem te neked kell kezdeményezni, de járj utána azért :)

2013. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a lánynak kell kezdeményezni a kézfogást.
2013. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi köze az állásinterjúnak a kézfogáshoz ? Elárulom: nincs köze hozzá ! Kb. így fog zajlani az állásinterjú: Behívnak, vagy egy ajtóra mutat a titkárnő, hogy arra tessék. Kopogsz, belépsz, köszönsz (te köszönsz előre, mert te lépsz be a helyiségbe). Válaszol a köszönésre (vagy csak odabök egy székre) és leültet, vagy nem. Pár szóban vázolja a helyzetet, forgatva a kérvényedet kérdez még ezt-azt, azután elbocsájt: Hát ennyi lett volna, köszönöm, majd értesítjük, stb. Te pedig köszönsz és kimész a szbából. Ennyi.

Az is lehet, hogy a pasas amolyan kézfogdosós fajta, szereti a kézfogást, akkor pedig fogj kezet. Ő kell kezet nyújtson előre, mert ő fogad, mint házigazda. De az olyan rangú pasasok, akikre állásinterjú van bízva, azok ritkán fognak kezet (egy akárki jöttmenttel). Az ő saját főnökével igen, hogy jobb színben tűnjön fel, még ha utálja is megfogni ebben a melegben az izzadt, ragacsos kezeket.

2013. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem az utolsónak nincs igaza. anyukám is szokott interjúztatni, és elég sokat számít az első benyomás, hogy hogyan viselkedik az illető. Pl. köszönés, bemutatkozás, kézfogás. Úgyhogy, megnézik ezeket.
2013. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Idősebb a fiatalabbnak, nő a férfinak, magasabb az alacsonyabb beosztásúnak, tanár vagy oktató a diákjának, de ha a férfi a női alkalmazottjának nem nyújt kezet, akkor az illemszabályok szerint a kézfogás elmarad.
2013. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!