Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik a nőnek köszönni?...

Hogy illik a nőnek köszönni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Pl egy huszon 1-2 évesnek hogy illik köszönni egy 30-as hölgynek aki nem milf, szóval még nincs gyereke pl? Nyilván utána máshogy illik szerintem, ha már anyuka!? már csak megtisztelésként is! Kézfogással? Nekem az olyan 'nem nőies' dolog, meg hogy ki mondja először általában a nevét? Mert mindig egyszerre mondják/mondjuk és az olyan rossz! Jó napot ugye férfiaknak illik, a csókolom pedig nőknek, de még ha nem idős?? Akkor hogy?

2013. aug. 13. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Kezitcsókolom, Kézcsókolom.

Teljesen elfogadott, udvarias, és nem béna! Illetve egy fiatal nőnek semmiképp ne köszönj csókolommal, ha magázó viszony adott. Középkorú, fiatalosabb nőknek is célszerűbb a kezitcsókolom (nem sérted meg vele, nem öregíted ezzel).

2013. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Bemutatkozásnál alap a kézfogás, más esetben nőkkel nem fogunk kezet, hacsak viccből nem. Volt olyan kolléganőm, aki műszakkezdéskor néhányunkkal mindig kezet fogott, amikor látta, hogy minden férfi mindenkivel kezet fog.
2013. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! ++

Amúgy milyen munkahely volt ez?

2013. aug. 14. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Régebben egy gyárban dolgoztam. De ez inkább egy vicces gesztus volt. Ha elfeledkezett róla, már én nyújtottam a kezem széles vigyorral az arcomon :), persze nők közül csakis neki. Nálam idősebb, de fiatalos gondolkodású jófej nő volt.
2013. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nőknek nem nyújtunk kezet más esetben, de ha ő nyújtja, bunkóság visszautasítani.
2013. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!