Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség étteremben pizzát...

Illetlenség étteremben pizzát kézzel enni?

Figyelt kérdés
Én annyira utálom késsel-villával, szerintem csomót elvesz az élvezeti értékéből.
2013. aug. 25. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Azért az az étterem ahol pizzát szolgálnak fel, az nem egy elit hely, ahol csokornyakkendős pincérek állnak vigyázzba. Én szoktam kézzel enni, persze nem esek neki mint az ősember, de leválasztok egy szeletet és azt megfogom.
2013. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hogy eheted kézzel. Ez csak egy pizza, nem a király vacsorája.
2013. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, elég drága az étterem az étlap szerint. :S

De köszi, max. kitoloncolnak. :DD

2013. aug. 25. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, milyen étterem. Gyorskajáldában, nem annyira komoly helyen oké. De ha már pincér kiszolgál, szép tányéron, stb., ott elég illetlenség kézzel nekiállni enni.
2013. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Az illem sokszor jár együtt a gyakorlatiassággal, vagyis minden illemszabálynak oka van, hogy mit miért...

Mindig nézz körül, hogy más, a többség hogyan csinálja... Más mutató: ha tányéron hozzák és kést/villát adnak hozzá, akkor úgy edd... Ha meg kézbe adják egy kettétépett papírzacskóban, akkor meg úgy...

2013. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
egy pizzériában vagy átlagos étteremben mindenki maga dönti el, hogy eszi a pizzát, kézzel vagy evőeszközzel
2013. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pizzériában pizzát inkább kézzel eszek, akkor is, ha van hozzá kés, villa. Dobjanak ki, ha nem tetszik valakinek.
2014. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!