Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőm szerint rossz szokáso...

Barátnőm szerint rossz szokásom, hogy buszon olvasok németül és franciául. Szerinte sznobnak néznek, ez igaz lenne?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 23:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban igaz, hogy buszon még magyarul is nehéz olvasni...
2013. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel, hogy milyen nyelven olvasol a buszon. Engem legalábbis hidegen hagy.
2013. aug. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha hangosan olvasol akkor igaz.
2013. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Természetesen nem hangosan. Én se hiszem, hogy más azt nézné, hogy mit olvasok. Csupán szerettem volna tudni más ember véleményét, hogy jogos-e az állítása.
2013. aug. 26. 00:10
 5/17 anonim ***** válasza:
Én angolul olvastam sokat buszon. Ez nem rossz szokás, egyszerűen csak kitölti az ember a buszozás idejét. Amíg suliba jártam napi 2-3 órám elment az utazgatásra, szóval jobbnak tartottam olvasni, mint csak ülni és bambulni ugyan azokra az emberekre, akiket minden egyes nap láttam.
2013. aug. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én angolul, németül és spanyolul is olvasok a buszon. Húúú, akkor nagyon sznob lehetek!


Ne haragudj, de a barátnőd hülye.

2013. aug. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit olvasol a buszon! Valaki erotikus regényeket szereti, Szürke ötven árnyalatát, és azt olvassa. No problem. És a barátnődnek van fogalomzavara, mert egy sznob NAGYON NEM itt kezdődik. :)
2013. aug. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan olvashatsz idegen nyelveken a buszon, a sznobság egész más. Én is szoktam németül, angolul, és még sokan mások. Ez teljesen természetes.
2013. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, mi ebben a sznobság, ez is az egyik jó gyakorlata a nyelvtanulásnak. Maximum a barátnődet zavarja, hogy te próbálsz okosabb lenni és műveltebb, rejtély, hogy miért.
2013. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom. Ez nem rossz szokás. A barátnpd meg ebből egy mindenkinek megfelelni akaró, magát tudatosan lebutító emberkének tűnik, az ilyet meg gyűlölöm.


Aki emiatt sznobnak tart, az hülye. Azt sem lehet tudni, ki miért olvas németül. Lehet, hogy anyanyelvén olvasó turista, lehet, hogy nyelvszakos egyetemista, akinek valamelyik órájára kötelező elolvasni. Amíg vki nem forgatja direkt a kezében a könyvet büszkélkedő pillantások kíséretében, addig nem sznobság. Főleg hogy amíg vki nem nagyon bámul bele a szövegbe vagy a borítóra, addig fel sem tűnik. Én angolul olvasok rendszeresen metrón-buszon, senki nem nézett eddig sznobnak.

2013. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!