Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » önkormányzati lakások bejárati...

önkormányzati lakások bejáratik közel egymáshoz. A szomszéd szemete a folyosón. Meddig tűrjem, kinek szóljak?

Figyelt kérdés

nem akarom leírni miféle emberek élnek önkormányzatikban..

de szóval megesnek néha olyan dolgok pl, hogy:

- volt macskám, ezt más is tudta és egy reggel ajtóm előtt várt egy macskaalom, hogy én vigyem le...

- van, hogy valahogy akár szemétlevitelnél valakinek kieshetett egy neylonzacskója, az repkedett a folyosón, valaki meg mindig odahúzta az ajtóm elé, én meg szépen mindig áttoltam a folyosó közepére, hogy vigye le

-most az ajtóm mellett(én és a szomszéd ajtó közötti falrészre támasztva) hónapok óta el kell néznem egy ablakkeretet..

-legutóbb egy otthagyott 1,5 l-es üdítőspalack is odasorolt, az is az ajtómhoz került..azt is kitettem középre

- az üdítős flakon eltűnt, erre valamelyik szomszéd kirekt a egy rakás szemetét (kukazsák nélkül!) a folyosóra, persze hogy az is az ajtóm előtt, csak a szemközti fal mellett


két ötletem van eddig

1. szólok a társasház üzemeltetőjének

2. szólok a tűzoltóságnak, nemrég bevezethettek törvényt, hogy menekülési útvonalakat nem lehet akadályozni, pl lépcsőházi virágokkal sem, ellenkező esetben büntetés fizetendő


azt, hogy a szomszédnak szólok(egyikkel sem vagyok kontaktban, max köszönés) ejtve, mert amikor a kutyapisilés, ajtóm és falfirka ellen szóltam, egyszerűen letagadnak mindent. nem az ő kutyája, nem az őgyereke volt...ááá nem..


egyéb?


2013. nov. 28. 22:27
 1/6 A kérdező kommentje:
*kitett, kirakott összevonva..egy rakás szemetet stb
2013. nov. 28. 22:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Kamera.
2013. nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 perc alatt lelopnák, de köszi :)
2013. nov. 28. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálatok nincs gondnok, vagy takarítónő, aki lépcsőházat tisztán tartja? Na, neki szólj, hogy végezze rendesen a munkáját, azért kapja a ház közös költségéből a fizetését. Lakógyűlés szokott lenni, ott is szóvá tehetnéd a közös képviselőnek, már ha vannak ilyen dolgok, nem tudom miben különbözik az önkormányzati lakás a "simától".
2013. nov. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is nem kötelező önkormányzati lakásban lakni, lehet piaci áron is bérelni. Ja, hogy az többe kerülne?


Másrészt az hol megoldás, hogy eléd rakják, te meg oda vágod középre?

2013. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

mintha "piaci" lakásoknál más lenne a helyzet...a lakók ugyanúgy nem tisztelik a másik környezetét


amúgy általában igenis megoldás. az a nem megoldás, ha én vinném le


mindegy, már jelentettem az üzemeltetőknek amúgy. érdekes ők nem így reagálnak mint itt mások..

2013. nov. 30. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!