Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell a tetoválással...

Miért kell a tetoválással rendelkező embereket lenézni, megszólni, elítélni?

Figyelt kérdés

nekem van egy tetoválásom a lapockámon. abszolút elhatározásból, akaratból csináltattam, egyedi ötlet. páromnak is van egy. és több embert is ismerek, akinek van és nem azért, hogy nagy dobra verje, csak tetszik neki. itt az oldalon ha valaki tetoválással kapcsolatban kérdez mindegy mi a kérdés egyből megjelennek az önjelölt térítők, hogy majd megbánod, unni fogod, ronda lesz öreg korodra meg ő sose csináltatna. miért éreznek kényszert erre? engem nagyon idegesít. 1.aki elhatározással csináltatja, nem bánja meg(persze lehet, hogy van, aki igen, de enem ez a jellemző). 2.öreg koromban a kutya se fog engem ruha nélkül nézegetni 3.nem is látom minden nap a tetkóm, hogy unhatnám meg? meg egyáltalán.

rámondják, hogy divathóbort,mikor a tetoválásoknak történelme és komoly kifejező ereje van. nemrég olvastam valahol, hogy ne billogozd meg magad. mintha marhák lennénk vagy én nem is tudom. minden tetovált ismerősöm, tanult, dolgozó ember, családdal. és őket is lenézik. miért ilyen a társadalom? bezzeg ha valaki agyonszoláriumozott, agyonszőkített egy tonna sminkkel, az helyénvaló.


2009. dec. 17. 19:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem is van ribancrendszámos ismerősöm, olyan is, ezért volt meg a véleményem róluk.

Aztán a hugom is csináltatott egyet a lapockájára, nagyon ízléses lett és gyönyörű, egészen halványkék, még nem is láttam ilyet sehol. Tulajdonképpen egy szem, ami egy hálóféleségből néz kifelé, nagyon klassz.

Azóta én is gondolkodom egy tetkón, de már elmúltam harminc (hugin is lassan 10 éves a tetoválás és nem bánta meg!) és babát várok úgyhogy egy ideig nem lesz aktuális:)

Egyébként amióta nézem a Miami Inket, azóta tudom, hogy nem légbőlkapottak a minták, hanem van, hogy lezárnak egy korszakot valaki életében, vagy valamit jelképeznek.

A "szeretlek Mari"-t meg hagyjuk már... :)

2010. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyébként biztosan közhely, de én egy dühös sárkányt akarok majd. Az önvédelmem jelképezné, hogy meg tudom magam védeni, annak emlékére, hogy egyszer ki akarták rabolni a boltot ahol dolgoztam, és kihajítottam őket:)) mondjuk mázlim volt hogy nem volt náluk fegyver, de akkor is, előjött belőlem ez a sárkány:)
2010. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
épp ez az. ez is önkifejezés. ha más egyéb módokon tezsi ezt meg valaki, akkor az jó, ha tetoválással, az másris nem. soha nem tetováltatnám egy párom nevét sem magamra, ahogy részegen sem csináltatnék őrültségeket. de igenis nagyon sok tetoválás jelképez valamit. mikor meglátja valaki, akkor mondhatom azt, hogy ezt a nagymamám emlékére csináltattam, akit nagyon szerettem. jelképezheti az eredményeinket, vágyainkat, csak épp a bőrünkön.
2010. ápr. 3. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!