Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben ezzel a levéllel?

Figyelt kérdés
Több, mint 5 éve vettük a lakásunkat, az előző tulajjal viszont nem váltunk el túl jó hangulatban. Most jött az ő nevére egy levél, magánszemélytől, erre a címre. Mi legyen vele? Telefonon nem tudom elérni a srácot. Dobjam ki csak úgy simán? Vagy nézzek bele a borítékba, hátha valami fontos? Ti mit tennétek a helyemben? (Bár azt nem hiszem, hogy valami életbevágó dolog lenne, akkor nyilván nem erre a címre jönne 5 év után.)
2014. ápr. 16. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
szemétkosár
2014. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha sehogy sem tudod elérni, akkor vagy kidobod, vagy visszaküldöd a feladónak egy kísérőlevéllel, melyben leírod, hogy már nem lakik ott, és nem tudod neki átadni a levelet.
2014. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Mindenesetre hangsúlyoznám, hogy ne bontsd fel a levelet.
2014. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, akkor szerintem ki fogom dobni.
2014. ápr. 16. 10:52
 5/10 anonim ***** válasza:
én megüzenném a címzettnek, ha emailcím van, vagy ha csak a címét tudod, dobd bele bontatlanul egy borítékba és továbbítsd - nem nagy ügy, és hangulatjavító...
2014. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor érzem, hogy nem egy bolygóra születtem valahogy azokkal, akik kidobnák. Nulla empátia van bennetek? A másiknak lehet fontos. Istenem, hol nevelkedtetek ti..
2014. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
osztálytalálkozóra hívják a levélben ... ha haraggal váltatok el, akkor szemétkosár, és úgy kell neki
2014. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne dobd ki. De ne is bontsd fel. Küldd vissza a feladónak, még a postásnak is odaadhatod, ha legközelebb látod.
2014. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam nem kérdés, hogy addig nem tudnák megnyugodni, amíg nem juttatom el a címzettnek.
2014. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A címzett a telefonját nem veszi fel (5 éve vettük a lakást, azóta biztos más a száma is, amúgy meg a hatszámjegyű közösköltség tartozását ránk akarta verni, mikor ideköltöztünk), szóval utolérni nem tudom. Nem dobtam ki a levelet, szerintem teszek rá egy post-it-et, hogy már nem lakik itt az illető, és leviszem a postaláda tetejére, hogy visszavigye a postás a feladónak.

(Különben csak 1 éve ez a bejelentett lakcímem, biztos volt olyan, hogy a régi címemre küldtek valamit nekem is, de engem sem keresett az, aki a régi lakásunkat megvette... Most pl. az új bankkártyámat várom az új címemre, hetek óta........)

2014. ápr. 17. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!