Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szereted vagy útálod a karácso...

Szereted vagy útálod a karácsonyt? Miért?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 16:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%

Én útálom. Mert:

- Ilyenkor mindenki megbolondul, ideges és agresszív lesz.

- Senki semmire nem ér rá, nincs idejük a pároknak még egymást sem szeretni, holott elvileg ez a szeretet ünnepe.

- Mindenki elvárja, hogy ajándékot vegyünk nekik, holott sokaknak nagyon nehéz bármit is kitalálni, ami nem felesleges kacat.

- Semmit sem lehet elintézni, mert minden zárva van, vagy már nem fogadnak ügyfelet.

- Olyan nyálas az egész.

- Kötelezővé vált.

- Az ajándékról szól, nem pedig a szeretetről.

- A sok idegeskedés miatt ilyenkor gyakrabban vesznek össze az emberek.

- stb.

2009. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
Szívemből szóltál..
2009. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
42%
semlegesek az érzéseim, ha van értelme ennek így
2009. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

"Én útálom. Mert:

- Ilyenkor mindenki megbolondul, ideges és agresszív lesz. - Engem spéci nem érdekel, hogy a szomszéd, vagy a munkatársam ilyenkor ideges vagy agresszív. Engem az érdekel, hogy a családom milyen. Én nem vagyok sem ideges, sem agresszív, a többi embert, meg magasról...

- Senki semmire nem ér rá, nincs idejük a pároknak még egymást sem szeretni, holott elvileg ez a szeretet ünnepe. - Megintcsak ugyanaz. Ha a saját családomban ez még mindig a szeretet ünnepe, akkor nem érdekel senki más sem. Tőlem akár ki is nyírhatják egymást az utcabeliek, nem érdekel.

- Mindenki elvárja, hogy ajándékot vegyünk nekik, holott sokaknak nagyon nehéz bármit is kitalálni, ami nem felesleges kacat. - Normális ember számára nincs olyan, hogy felesleges kacat. Normális ember mindennek örül. Ha nem tudja felhasználni, hát továbbajándékozza, de egyetlen hang, vagy negatív megnyilvánulás nélkül. Ajándék lónak ne nézd a fogát. Ajándékot kritizálni bunkóság.

- Semmit sem lehet elintézni, mert minden zárva van, vagy már nem fogadnak ügyfelet. - Még szép, hogy minden zárva van. Az ünnep az ünnep, a telefonszámla, vagy a villanyszámla miatt ráérsz a két ünnep között is reklamálni.

- Olyan nyálas az egész. - Az a te bajod, ha nyálasnak gondolod.

- Kötelezővé vált. - Semmi sem kötelező, amíg törvény vagy jogi szabályozás nem írja elő.

- Az ajándékról szól, nem pedig a szeretetről. - Ez is hülyeség. A normális, szeretetteljes családokban ez még mindig az együttlétről, a szeretetről szól.

- A sok idegeskedés miatt ilyenkor gyakrabban vesznek össze az emberek. - Már megint ez a szó, az emberek. Kit érdekel a többi ember? A saját családodban legyen béke, türelem, szeretet, az, hogy a szomszédék veszekednek hagyjon hidegen.

- stb."


Én szeretem a karácsonyt. A karácsony szeretete pusztán a hozzáálláson múlik. Divat lett utálni a karácsonyt, én legalábbis azt veszem észre. Nem kell, hogy az ajándékról szóljon. Nálunk sincsen ajándék, mégis itt vagyok, mégis várom. A többi ember meg hidegen hagy.

2009. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Én nem útálom, hanem utálom. Csak az üzletről szól az egész, pedig elvileg egy nagyon szép családi ünnepnek kellene lennie.
2009. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
35%

16:40, Mit idézgetsz? Nem tetszik a másik véleménye? Szerintem ez egy véleménykifejtéses kérdés, mely nyilván relatív lesz.


Amúgy meg utálom, mert minden a zabálásról, meg az ajándékok méregetéséről szól.

2009. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%
sz*r a tv-műsor
2009. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, mert számomra az együttlét örömét jelenti, azt, hogy szeretteimet különösen boldognak láthatom, és megköszönhetem az életnek, hogy még vannak nekem. Az igazat megvallva már egyetemista korom óta nem tud idejében hatalmába keríteni a Karácsony-feeling, mert a sok munkám mellett egyszerűen nincsen időm koncentrálni rá. Magát az ünnepet viszont nagyon szeretem.
2009. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

szeretem mert szeretem a gyermekeket, és a gyermekek ilyenkor nagyon boldogok :) együtt várjuk az ünnepet, díszítjük a házat, énekelünk,sütünk,főzünk együtt és eltölt minket a szeretet. végre jut időnk egymásra és együtt lehetünk, mert máskor csak esténként találkozunk, akkor is 5 percre. mi is ajándékozunk, de sosem az ajándék mérete,ára, stb. határozza meg az örömünket, mindenki olyan ajándékot kap, amire amúgyis szüksége lett volna, és muszály lett volna megvenni előbb utóbb, tehát hasznos dolgokat

nagyon tetszik az is, hogy díszbe öltözik a város, hogy ünnepi hangulatot áraszt magából minden épület

az emberek sokkal kedvesebbek egymással, és tényleg nincs más dolgunk, minthogy szeressük egymást és készüljünk az ünnepekre, ami számunkra sosem teher, mert boldogan vetjük bele magunkat a közös énekléssel és viccelődéssel teli munkába


úgy gondolom, amit az ember maga körül lát, az egy tükör...olyannak látod magad körül a világot, amilyen te magad vagy, és ahogyan te viszonyulsz a dolgokhoz...ezért azoknak az embereknek, akik utálják a karácsonyt, azt tanácsolom, nézzenek mélyen magukba, mert nem a karácsonyt utálják vagy a többi embert, hanem saját magukat


20/L

2009. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
54%

"ezért azoknak az embereknek, akik utálják a karácsonyt, azt tanácsolom, nézzenek mélyen magukba, mert nem a karácsonyt utálják vagy a többi embert, hanem saját magukat"


de, én pontosan a karácsonyt utálom, magammal nincs semmi bajom. de látom, már megint jönnek, akik a véleménykifejtős kérdés miatt oltogatják azokat, akiknek más a véleményük.

2009. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!