Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem szereted a karácsonyt?

Nem szereted a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem. Igazából csak az ajándéknak örülök. Örülnék, ha legalább eltalálnák a szüleim, de nem nagyon szokták.

Van családom, de nem nagy dolog nálunk az ünnep, nem szoktunk ilyen meghitt dolgokat csinálni.

Mellesleg más ünnepet se szeretek. Felesleges felhajtás.

Pénzem se nagyon van ajándékra. Saját dolgaimra (kicsit önző vagyok, tudom) sincs elég pénzem.

Persze ha lenne pasim, lehet hogy szeretném az ünnepet. Nem tudom..

Még valaki? Miért nem szeretitek a karácsonyt vagy egyéb ünnepeket?


2010. nov. 24. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a karácsonyt, de nálunk minimális, jelképes ajándékozás van. Nem ez a lényeg. Én szeretek otthon lenni, fenyőillatú a szoba, meleg áramlik a kandallóból. Bocsi, de én szeretem. Ja és ilyenkor nem kell melózni!
2010. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem kell (gyár) de én szívesen megyek, mert dupla pénz. Nem sajnálom, hogy nem vagyok a családdal. Bár mehetnék mindhárom nap dolgozni és akkor igen jól keresnék..
2010. nov. 24. 09:12
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén, egy kicsit erőltetettnek érzem. Elvolnék nélküle, hisz nem kell arra külön ünnep, hogy valaki ajándékot vegyen a másiknak.
2010. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én szeretem olyan aranyos filmek mennek olyankor a tv-ben, az is igaz hogy milliószor leadták de szeretem nézni. nálunk sincs nagy ünnep meg nagy ajándékozás de a hangulatát szeretem örülök ha másoknak jól telik és boldogok ha nekem már nem :)
2010. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

"aranyos filmek"


Igen, az aranyos "Reszkessetek betörők" 326598. alkalommal :))

2010. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
neeeem szoktak lenni mikulásos filmek is :D
2010. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
A télapura gondolsz? :P
2010. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
neem:D nem tudom a címüket de van egy kettő ami olyan megható és szerintem aranyos :D egyébként a télapu első részét szeretem olyan aranyos a kisfiú :D
2010. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem szeretem.

Ünnepi köntösbe öltöztetett színjáték, ami csak arra jó, hogy a kereskedők keressenek egy kis pénzt még az év végi mérlegelés előtt.

A karácsony sok családban végződik rosszul, mert vélt, valós sérelmek buknak ki ilyenkor, - mosolyogva hajtja el egymást sok ember a melegebb éghajlatra, - és ez az egyetlen alkalom, amikor "még az ausztrál rokon is könnybe lábadt szemmel borul az ember keblére" - szemben azzal, hogy egész évben annyit nem mondott "neked", hogy "Bukjál fel, - mint a büdös bogár!"


Sütés-főzés - napokon keresztül...

Felesleges "aggodalmak"...

Beszerző körutak...

Tartalmatlan, semmitmondó üres fecsegések, jó pofizások - "családi vacsorának" álcázva...

Sokjegyű villanyszámla...

Veszekedések...

Kiköltekezés utáni "sebnyalogatás"...

A környezet visszarendezése, restaurálás...

Gyomorrontás...



Lényegében ez a karácsony "eszenciája"!

Mind gyerek-, mind felnőtt fejjel, soha nem éreztem jól magamat karácsonykor, - mert már fiatalon is átláttam, hogy oktalan, felesleges színjáték az egész a megfelelni akarás kényszeréről.

2010. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én szeretem a karácsonyt.

Nálunk nincs felhajtás, csak mézeskalács, beigli, halászlé, rántotthús... :)

2010. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!