Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szomszéd az erkélyen dohányz...

A szomszéd az erkélyen dohányzik naponta többször, nyáron a nyitott ablakon bejön a füst valamint a mosott ruhák kint vannak az erkélyen nem tetszik a tevékenysége mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 21:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

"dohányosoktól túl sokat ne várj. aki dohányzik, az eleve nem valami igényes és értelmes ember."


Barátom egyetemén minden tanár dohányzik. Biztos ők se igényesek, sem értelmesek. Az, hogy az ember egy rossz szokás "áldozata" lett, még nem biztos, hogy az egész értelmi képessége és igényessége abnormális.

2014. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%

"Barátom egyetemén minden tanár dohányzik. Biztos ők se igényesek, sem értelmesek. Az, hogy az ember egy rossz szokás "áldozata" lett, még nem biztos, hogy az egész értelmi képessége és igényessége abnormális."


így van. ők sem azok. nem tudom, milyen tanárok, de az egyetemi tanárok között is bőven vannak sötétek. persze attól függ, neked mi az értelem, nekem nem az,h vki bemagolt 10 könyvet, és azt tanítja, közben meg füstöl, mint a gyárkémény, és nem 0 a szövegértése. annak meg,h egyetemi tanárok, végképp nem értem, mi köze az igényességhez. attól,h vkinek van lexikális tudása/jó reál tárgyakból, még lehet igénytelen, aki meg bagózik, az igénytelen.

persze lehet mellébeszélni, magyarázkodni, ezerféle kifogást gyártani, de mégis mit lehet mondani egy olyan emberre, akinek bűzlik mindenek a cigitől, és képes 5-600 forintot fizetni is érte, miközben tudja,h egészségkárosító? arról nem beszélve,h egy dohányos nem nagyon tud aktívan sportolni, és meglepő módon többségük vnem is épp sportos kinézetű vagy olyan, aki egészségesen kajál. de persze a dohányosok kifogástára végtelen, a gyáraktól kezdve mindenre tudnak hivatkozni, olyat még egytől sem hallottam,h "igen, lusta vagyok, igénytelen, akaraterőm meg nincs leszokni"

túl van tárgyalva.

2014. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%
és 0 a szövegértése*
2014. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
De azert kerdezo, biztos vagyok benne, hogy a levegoszenyedozes se tesz jot a ruhaknak, sot a kocsi fust stb is bejon a nyitott ablakon keresztul. Miert nem harcolunk a frissebb levegoert? Miert a szomszedot ba..tatjuk?
2014. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

"túl van tárgyalva."


Az van túl tárgyalva, hogy szerinted aki egy rossz szokás rabja azzal elindul egy dominó sor, és lesz igénytelen és értelem nélküli és mindenféle kifogás kereső. Én az előbbi írásommal csak annyit akartam jelezni, hogy rossz ez az általános megközelítés, de látom te vagy valamiért felháborodva a dohányosokra. Az, hogy rossz tapasztalataid vannak, nem indok arra, hogy ennyire lehurrogj másokat (pedig én sem dohányzom)


Régen pl. csak a gazdagabb társadalmi rétegek jutottak dohányhoz és ők is tudtak a káros hatásáról, de szerinted eleve értelem hiányos indíttatásból, egészen máig.


A dohányos emberek skálája végeláthatatlanul széles, hogy ilyen nyers általánosítást alkalmazzunk, mint amilyen a tiéd volt.

2014. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha a két erkély egymáshoz közel van, és az erkélyen kívül más hely nincs, ahol a ruhákat szárítani lehetne (feltételezem panel lakás) akkor simán lehetnek füst szagúak még úgy is, hogy nyitott téren vannak. Tenni úgy tudom nem tehetsz semmit sem hivatalosan, mert a saját erkélyén azt csinál, amit akar. Ha nem hajlandó neked szívességet tenni azzal, hogy nem ott szívja, akkor bele kell törődnöd. Próbáld meg egy másik helységben szárítani, nyitott ablak mellett.
2014. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

"Igazad van hagy füstöljön a dohányosok feltűnően antienpatikusak, illetlenek leszarják a másikat"


"dohányosoktól túl sokat ne várj. aki dohányzik, az eleve nem valami igényes és értelmes ember."


Ezt a két állítást azért szeretném megcáfolni. Én igen is figyelek arra, hogy hol, és kik körül gyújtok rá. Én nem sz*rok a másikra. Velem például meg tudnád beszélni, hogy amíg kint száradnak a ruhák, addig ne gyújtsak rá az erkélyen. Jó időben ez egy-két óránál biztos nem jelent többet, ennyit meg simán ki tudnék bírni, elvégre nekem sem érdekem, hogy rossz viszonyban legyek a szomszédommal. Ez két emberen múlik. Ha ilyen stílusban kommunikálsz vele is, nem jósolok sok sikert az ügyednek. Ha viszont normálisan kéred meg, és beszélsz vele a dologról, valamint a szomszédod is értelmes ember, biztosra veszem, hogy kompromisszumra lehet jutni.


Ami pedig az igényességemet és értelmi képességeimet illeti, köszönöm szépen, de minden rendben. Annyira gyűlölöm a sztereotípiákat és az általánosítást, nem tudom mikor szoknak majd le erről az emberek.


23/N

2014. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
29%

Úgy szeretem, amikor ilyenkor mindig megjelenik egy normális dohányos...

igen, ilyenek is vannak. Úgy nagyjából a dohányosok 10%-a lehet ilyen.

A többi pedig magasról lefütyüli a másik embert.

2014. máj. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát erről viszont nem én tehetek. Azért (is) írtam, mert itt kollektíve minden dohányzó személyről volt szó. Én pedig sajnálom, de nem szemetelek a csikkekkel, nem dohányzok várandós anyuka mellett, nem dohányzok gyerekek mellett, buszmegállóban, vagy az egyéb "tiltott" helyeken és figyelek arra, hogy az utcán ne égessem ki a másikat. Valamint ez a szárítós ügylet se tűnt nekem marha komplikáltnak. Nyilván vannak olyanok, akik ilyen dolgokkal nem foglalkoznak, de ez nem az én saram.
2014. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szabós Angela válasza:
30%
El kell költüzni saját kertes házba, ahol a szomszé távol van.
2015. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!