Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Dohányosok, meg lehetne...

Dohányosok, meg lehetne oldani, hogy ne az utcára pöcköljétek a csikkeket?

Figyelt kérdés
2014. szept. 20. 14:13
1 2
 1/12 zabmester ***** válasza:
88%

Mármint a lakásból? Ez sajnos nem annak kérdése, hogy dohányos-e valaki, hanem hogy bunkó-e. Én is dohányzom, kint van az erkélyen a hamutartó, abba hamuzok, abba nyomom el a csikket, és ha tele van, akkor a kukába ürítem. Ezzel szemben pl. a fölöttünk lakó pár erre valamiért képtelen. Állandóan látom repkedni a csikkeket tőlük, de a kedvencem az volt, amikor éppen a konyhaablakon bambultam kifelé, és egyszer csak a fejemre hamuztak. Amikor felkiabáltam, hogy hát hé, ezt talán mégse kéne, akkor még a nőci volt kiakadva, hogy neki ne ordítozzak.

Az a baj, hogy a viselkedésük miatt sokan minden dohányost elkönyvelnek tirpák parasztnak, miközben azt, aki kulturáltan dohányzik, általában észre sem veszik, pont azért, mert nem tahó módon végzi ezt a tevékenységet.

Még a régi lakásunkban volt néhány hasonló tahó, akik mindig az ablakon dobálták ki a csikket, nekik egyszer átvittem egy hamutartót, és elmondtam, hogy szívesen megtanítom a használatát, mert úgy tűnik, még nem volt ilyen tárgy a birtokukban. Sajnos az a tapasztalatom, hogy aki bunkó, az amúgy vígan lesz*rja, akárhogyan szólsz neki. Akár kedvesen, akár kevésbé kedvesen, nem szokta őket érdekelni.

2014. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Hát ha az utcán cigizek és nincs még egy kuka sem a közelben akkor nem nagyon tudom máshová dobni.
2014. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
97%
Apró fémdobozkában gyűjthenék a csikket az első kukáig!
2014. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Mert majd lenyelem, nem? És nemdohányosok, miért szórjátok szét a szemeteteket? Azért egy papírzsepit zsebre lehet tenni akár hazáig is, meg sok egyéb mindent, mégis el van dobálva!
2014. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem kell lenyelni, a harmadik válaszoló ötletét kell alkalmazni.
2014. szept. 23. 03:24
 6/12 PureGame válasza:
29%
Felmérés: A dohányosok nagyobb része bunkó. Ismétlem, nagyobb része. És sajnos már kezd ez a társadalom egészére is igaz lenni, dohányzástól függetlenül. (erre nincsen felmérésem még) Az eredeti kérdésre a válasz, igen. A kérdés szerintem inkább az, hogy akarják-e? Egyébként ha nem lenne alkohol és cigi, sok probléma megoldódna.
2014. szept. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

#4. Elárulom, amit mocskot látsz, azt mind dohányos dobta el, úgy hogy csitu van... szívjad a szemeted szépen csendben a sarokban, s ha majd eldölsz, kidobunk, mint a többit.

(Javaslom minden dohányosnak, hogy nézzen szét tecsőn, hogy néz ki egy dohányos légzőszerve...)

2014. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

#4. és még annyit, hogy a papírzsepi elbomlik, míg a csikkedet szépen az eső elmossa a folyóba, talajba, ahol köbméternyi organizmust tesz tönkre minden darab.


Értem én, hogy jogod van, meg hogy leszarod a világot, de inkább szép csendben kéne kusshodnotok, nem még pluszban arénázni.


(tegnap is... az úri pitsa vonul a buszmegálló mellett és a legnagyobb természetességgel ejti el a mocskát, míg utána pár perccel a koszos, büdös, hajléktalan cigány odajött a megálló táblájához és a kukába dobta a csikkét.)


Kommented alapján nem cigány vagy, hanem paraszt, kedves negyedik!

2014. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zabmester ***** válasza:
75%
Vodnik, ne haragudj, de a megnyilvánulásaid alapján (legalább is ennél a kérdésnél, mert máshol még nem futottunk össze), sokkal kevésbé vagy szimpatikus, mint akárki más szemetelő, vagy dohányos. Ha így adod elő magad, senkit nem fogsz meggyőzni arról, hogy neked igazad van, csak arról, hogy jó nagy tahó módjára tudsz viselkedni. Tudom, tudom, téged nem is érdekel, csak gondoltam azért megjegyzem. De amilyen idegbajosnak tűnsz, neked inkább javasolnám, hogy gyújts már végre rá, úgy talán elviselhetőbb leszel. Vagy mit tudom én, de valamit kezdj magaddal, mert a végén neked lesz belőle valami bajod, és azt nyilván senki nem akarja ;)
2014. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
96%
Mikor füstöltem, és nem volt hova dobni, elnyomtam, és becsomagoltam egy használt papírzsepibe, majd a következő kukába kidobtam. Ha nem esett útba, kidobtam otthon. Nem értem, hogy egyeseknek miért bonyolult egy hasonló művelet, vagy úgy gondolják, hogy milyen keménynek néz ki, mikor elpöckölik a csikket..pedig nem keménynek néz ki, hanem igénytelennek, pont úgy, mint a szemetelés. Nem jó dolog egyik se..ha meg esetleg valaki azzal jönne, hogy ő márpedig a büdös csikket nem tartogatja a zsebében, az gondoljon csak arra, hogy egy perccel korábban még a szájában tartogatta ugyanazt..égve is hasonlóan büdös, mint eloltva..a kérdésre visszatérve meg természetesen megoldható, csak akarni kell..
2014. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!