Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben bunkóság magázni...

Ilyen esetben bunkóság magázni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Többször előfordult, hogy mikor idősebb (vagyis 60 körüli, feletti) felajánlotta a tegezést, akkor még ha bele is mentem, hogy ne bántsam meg, nem nagyon ment, mindig elkezdtem magázni a beszélgetés során. Főleg, ha már régóta ismertem az illetőt és ezt szoktam meg.

Éppen emiatt nemrég egyenesen közöltem egy ilyen esetnél, hogy ha nem nagy gond, akkor inkább továbbra is magáznám...


Tudom, hogy meg kéne erőltetnem magam, de valahogy jobban esik magázni, ha ilyen nagy a korkülönbség. Vagy ez nagy sértésnek számít? De sajnos nem mindig sikerül... :( Úgy gondolom, és érzem a kommunikációt ez nem befolyásolja, hiszen magázódva és tegeződve is lehet illedelmesnek vagy épp bunkónak lenni...


Viszont kíváncsi lennék mások véleményére is.


20L



2014. nov. 17. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

A te korodban én is ezen hezitáltam és elutasítottam egy bunkó megjegyzéssel.

Most, mikor túl vagyok a hatvanon, nagyon bánt, hogy miért is voltam ilyen bunkó. Jobb lett volna elfogadni a felajánlást. Ezzel csak megbecsültem volna őt.

2014. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:( akkor ez sértő azokkal szemben, akik felajánlották? Nem szerettem volna megbántani senkit... főleg nem ezeket a személyeket...
2014. nov. 17. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Ne sértő, csak szokatlan. Azért szokatlan, mert az indokolatlan tegeződés ebola módjára terjed. Nyugodtan közölheted, hogy köszönöd, de az iránta való tisztelet okán inkább maradnál a magázásnál (elegánsabban: az önözésnél).

Gratulálok, végre valaki, aki ráérzett a lényegre.

2014. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ment a zöld kéz...
2014. nov. 17. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok, én is magázom, hidd el ez nem bunkó dolog egyáltalán.
2014. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!