Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az idōsebbe az elsöbbseg...

Az idōsebbe az elsöbbseg vagy pedig a fiatalabbé?

Figyelt kérdés

#fiatal.idös
2015. febr. 27. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hadseregbe besorozásnál a fiatalabbé, koporsóba fekvésnél az idősebbé.
2015. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem.

A modern jog szerint a korra való megkülönböztetés törvénytelen.

2015. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ensam skog válasza:
92%
Nekem azt tanitottak, hogy ha buszra szállók akkor sorban állásnál az idosebbe rs a nőké. Így én mindig utoljára szállók fel. Más eset nem jut eszembe amikor elsőbbséget kell adni.
2015. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Közben megnéztem és az idōsebbé az elsōbbség!
2015. febr. 27. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Amelyik előbb odaér. Külföldön mindig azt tapasztalom, hogy az idősek nem törtetnek, hanem utat engednek az ifjabb generációnak - átvitt értelemben és szó szerint is, azt az elvet követve, hogy nekik már úgysem kell sietniük sehova, mert már megtették, amit lehetett. Nálunk mindenki tolong, hátha úgy jobban érvényesülünk, lehetünk idősek vagy fiatalok.


Persze ha a kérdést leegyszerűsítjük, akkor elmondhatjuk, hogy az időseké. A metró "elsőbbségi" ülése felé is terhes nő, fogyatékkal élő ember és egy öreg botos bácsi van ragasztva.

2015. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mai nagy liberalizmusban természetesen a fiatalabbaké, hiszen ők a pofátlanabbak, erősebbek, fürgébbek stb. Ezért aztán a buszon is a fiatalabbaké az elsőbbség, abból a megfontolásból, hogy majd idős korukban úgyis fognak eleget lábon állva utazni... :S

De komolyra fordítva: ledöbbentem, hogy ez bárki számára is kérdés lehet...

2015. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Verebélyi Nándor válasza:
Tisztelet kivétel nélkül mindenkinek jár! Ha a vén korcs ezzel nem ért egyet valószínűleg túl rég volt már jól szájon vágva! Talán nem kellene a korukat fitogtatniuk ha valamiben nincs igazuk de ők már 35-öt betöltöttek! Ja, meg amikor 27 évesen kiállok magamért és használom a kezem akkor meg szépen fájdalmából a padlóról felkelve ki is vagyok/hol is vagyok néznek ki a fejükből bizony rájönnek, ők már nem mai gyerekek!
2015. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!