Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nálatok is egymás tányérjából...

Nálatok is egymás tányérjából kell enni?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom undorító ami nálunk folyik. Állandóan egymás tányérjából kell enni nehogy még egy tányérral többet kelljen elmosogatni. Jövök haza az iskolából, akarok enni, erre anyám veszi elő a koszos, használt tányérat amiből már valaki evett. Mondtam neki, hogy ne is hozza, mert inkább akkor nem eszek, erre nagy k#rv@ @nyádozás meg ordibálás közepedte kaphatok tiszta tányérat néhanapján. Állandóan olyan van, hogy leülök enni, anyám odaül mellém és néz. Mondom neki mit néz, erre mondja, hogy ő is enni akar, vár a tányérra... Olyan is van, hogy ha főz káposztalevest és marad másnapra is, akkor egyesével kell melegítgetni a mikróban, nem lehet egy lábasban feltenni a gázra megmelegíteni, nehogy még egy edény koszos legyen. Persze ilyenkor mindenki odaáll a mikró elé, hogy ő éhes. Mire rendesen átmelegszik a leves az legalább 4-5 perc. Mindig én vagyok az utolsó aki melegíthet, mindenki jóllakik én meg csak nézek közben. Ha körözöttet csinál anyám nem lehet külön tányérba szedni, hanem körbe kell ülnünk a tányérat és abból enni, közben meg apám állandóan kevergeti a kanalával. Meg múltkor pörköltet csinált anyám főzelékkel, én meg külön vittem merítéshez kanalat a pörköltbe is meg a főzelékbe is, anyám meg ordibált, hogy le kellett volna nyalnom a főzelékes kanalat és úgy belerakni a pörköltbe, nem kell ehhez két kanál. Ezek szerint ők már előtte belekevergették a nyálukat a kajába... Persze ha szólok nekik, hogy ez milyen undorító akkor ők vannak felháborodva, hogy itt senkinek nem szaros a szája.

2015. máj. 6. 21:34
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
20%
Nyugodtan pontozz le mindenkit aki nem ért egyet ezzel a gusztustalan szokással. Vagy ha nem te vagy, akkor biztos a családtagjaid megtalálták a kérdést.
2015. máj. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
44%

Mekkora nyomorult már aki mindenkit lepontoz... kívánom nektek, hogy egyetek ti is koszos tányérból, mert az anyátok lusta +10 másodpercet rászánni arra, hogy még egy tányért és egy kanalat/villát/kést elmosson.


"nekem is a sporolás jutott eszembe.."

ez nem spórolás lenne, hanem fillérba_szás


Nem normális a családod kérdező. Sajnálom :(

2015. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
76%

Miért kell mindenkit lepontozni??? Attól hogy nem tudod azokat megtenni amit tanácsolnak neked még nem kell lepontozni senkit. Te kérdezted, ők csak tanácsot adnak.

Akkor amit kizárhatunk:

-Nem vehetsz külön tányért, és evőeszközöket, mert valószínű nincs zsebpénzed és még kiskorú vagy (feltételezem mert suliba jársz).

-Nem mosogathatsz, mert anyád nem engedi

-Nem lázadhatsz fel és nem mondhatod el a véleményed, mert kitör a veszekedés és már belefáradtál.


Akkor a megoldások:

-Ha elmúltál 16 éves, akkor tudsz vállalni diákmunkát hétvégente, ha 15-öt betöltötted akkor a nyári szünetben tudsz munkát vállalni de ehhez kell a szülői beleegyezés. Gondolom nem fogják ellenezni, ha igen akkor ott tényleg bajok vannak. Ha 15 alatt vagy, nem tudsz mit csinálni.

-Abból a pénzből vehetsz külön evőkészletet, amit a szobádban tartasz és a fürdőben mosod el titokban, amikor anyád nem látja. Vagy eldobható tányért, villát stb

-Ha nem vagy még 15 akkor nincs más választásod, mondd meg, hogy te még nem vagy éhes, és külön eszel a többiektől vagy később és mikor nem látja anyád akkor csempéssz ki egy tiszta tányért és tálalj magadnak. Utána mosd el titokban, töröld el és tedd vissza.

-Így elég sok betegséget lehet elkapni egymástól, és tudom hogy hiába téped a szád, hogy ne keverjék bele a nyálukat, hatástalan. Kérd meg anyukádat, hogy az iskolában szeretnél enni mert a barátaid is ott esznek és fizesse be neked az ebédet. Otthon csak hidegételt eszel, mondjuk egy szendvicset, abba senki se keveri bele a nyálát.

Hétvégére nem tudok semmi tanácsot adni, max annyit, hogy hidegételeken élsz.

-Ha hatástalan, hivatkozz gyomorfájásra és akkor nem kell enned és majd később titokban eszel.

-Ha él a nagymamád és a közelben lakik, egyél nála. Biztos meg fogja engedni. Vagy ha ő is ilyen, akkor nem szóltam.


Ennyit tudtam tanácsolni, ha akarsz lepontozhatsz, nem fog érdekelni, de te kérdezted, hogy mit csináljál.

2015. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
81%

Lepontozást kérek:


EZ A SZOKÁS UNDORÍTÓ, ÉS MEGALÁZÓ A GYEREKKEL/CSALÁDTAGOKKAL SZEMBEN.

2015. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
20%
Átérzem a helyzeted, kérdező, úgyhogy nem kötözködésből, csak kíváncsi vagyok: ha szerintük ez normális, akkor gondolom mindig is így csinálták. Viszont akkor, ha születésedtől ebben élsz, hogyhogy nem lett a számodra is ez a normális?
2015. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
0%

nem kapsz, 34, még mit nem, felponty! :D :D


Nekem különféle kétségeim támadtak vala az nemes kérdés olvasása nyomán, kivált a "nem engednek mosogatni" volt nagyon különös.

2015. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
35%

"kivált a "nem engednek mosogatni" volt nagyon különös"


Engem nem lep meg, beleillik az "Én mindent jobban tudok, ezért kussolj!" képbe.

2015. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
69%

Mellesleg ebben az országban úgy látszik általános, hogy sportot űznek efféle disznólkodásokból.Anno oviban dolgoztam (első napom dajkaként), eljött az ebédidő.Valami bableves féle volt, utána tejbegríz.Nos, a tejbegrízt a bableveses tányérba szedték bele és a levestől pirosló, kolbászzsíros kanállal illett volna megenni.Azt hittem, odahányok.azt a felháborodást, mikor elindultam hogy hozok magamnak tiszta tányért és kanalat.Aznap eléggé éhes maradtam.Szerencsére nem sokáig kellett azok között a "parasztok" között dolgoznom.Nos, ha már gyerekkorban erre nevelik az embert, az igénytelenségre,intézményi körben is, akkor mit várjunk?? Nem vagyok fellengzős ne higgyétek azt, de úgy gondolom, az a napi 1-2 darabbal több tányér, kanál elmosogatásába még senki nem halt bele.Én is nagyon spórolós vagyok, de azért disznó még nem leszek.

Mindent meg lehet oldani kis pénzből is tisztán és a mosogatási technikát is be lehet úgy gyakorolni, osztani, hogy egy nagy családra is el lehessen mosogatni megszakadás nélkül.

De mondok jobbat:van egy szomszédom, mikor a gyerek kicsi volt, áthívott, hogy vigyázzak rá.Azt mondta, a cumisüvegeket nem kell kimosni, ő nem szokta, úgyis mindig csak tej van benne...Logikus!

Ötlet lusta háziasszonyoknak: a pörköltös lábast se mossuk el soha, abban úgyis csak pörköltöt főzünk.Mondhatod a megoldást anyudnak.

2015. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. -.- Nem ismeritek még ezt a kategóriát?
2015. máj. 7. 20:29
 40/46 A kérdező kommentje:
Szerintetek én egyetértek ezzel? Biztos, azért kérdeztem meg... Nevetségesek vagytok ti is.
2015. máj. 7. 20:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!