Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen hülyeség az, hogy...

Milyen hülyeség az, hogy éjjel alszunk? Van olyan kultúra ahol nappal alszanak és éjjel dolgoznak?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 06:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Mért lenne hülyeség? A pihentető alváshoz a sötétség sokkal jobb, nekem például fáj a fejem, ha fényben alszom el. Na meg az az az időszak, amikor bizonyos dolgokat csinálnak, pl. nem fognak sötétben betont fúrni. És nyilván akkor fogunk aludni, amikor nem fúrnak betont.


Ne hiszem, hogy bárhol éjjel dolgoznának, de ugyebár Finnországban előfordul, hogy sokáig nem kel fel a nap, Spanyolországban meg el van tolódva a meleg miatt az egész, egyes helyeken csak éjfélkor vacsoráznak, és későn kelnek, de ez nem mindenhol igaz.

2015. máj. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Azért hülyeség, mert egy bizonyos népcsoport kitalálta ezt, és mindenki ezt követi. Nincsen alternatíva. Én pedig nappalalvó vagyok, és éjjel vagyok ébren. Éjjel pedig lehetőségeim korlátozva vannak majdnem szinte minden formában. Ha én nappal szeretnék aludni akkor nappal fogok aludni és éjjel fogok dolgozni. Ha kell akkor betont fogok fúrni, pont a Te kedves kis házad mellett. Azért, mert én így akarok élni, és nem pedig úgy, mint a többi majom.


Nem fogom követni ezt a dolgot, mert nem leszek veletek egyenlő. Aludjatok éjjel, majd kimaradtok minden jóból. CSUPÁN EZÉRT!

2015. máj. 27. 06:43
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

:D


Antarktiszon pl. kénytelen vagy éjjel is dolgozni, meg vannak állatfajok, amelyek éjszaka vadásznak. És persze vannak munkahelyek, ahol éjszakai műszak van, neked akkor az való.


De ha komoly a kérdésed, akkor könnyen beláthatod, hogy az emberi szem a fényben működik igazán, így aztán hatékonyabb nappal aktívnak lenni.

2015. máj. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nyilván azért működik fényben jobban a szemünk, mert ehhez szoktunk. Ha éjszaka élnénk az életünket, akkor éjszaka látnánk sokkal jobban, és a nap bántaná a szemünket.
2015. máj. 27. 07:12
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező, nem egy népcsoport találta ki, ez a biológiai ritmusunk! Ezért alszunk alapvetően éjjel.


Svédországban dolgozom, itt északon igen hosszúak az éjszakák télen, van is elég depis ember a sötét miatt, ne aggódj!


1 népcsoport kitalálta, hogy ruhát hordunk. Te is? "majom!"

2015. máj. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 The Vault Dweller ***** válasza:
Én nappal szoktam aludni. Éjszakánként dolgozni járok hétvégén, a hétköznapokon is inkább nappal alszom, hogy ne essek ki a ritmusból.
2015. máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Szeretek éjszaka pucéran rohangálni, szóval én nem vagyok közétek való.
2015. máj. 27. 08:16
 8/25 anonim válasza:
100%

Nem egy népcsoport "találta ki" (wtf), egyszerűen ez az emberek biológiai ritmusa, s ennek több oka is van.

Ahogy már előttem leírták éjszaka kevesebb inger ér minket, így pihentetőbb az alvás.

Másrészt a szemünk is sokkal jobban funkciónál és nem azért mert ehhez szokott, hanem azért, mert több fény = jobb látási viszonyok. Ha valamiről nem érkezik a szemedbe semennyi fény, akkor azt nézheted ameddig csak akarod, de nem fogsz semmit se látni.

Nappal az átlaghőmérséklet is magasabb és ez is szempont lehetett.

Biztos vagyok benne, hogy rengeteg más oka is van, de nem szeretnék időt szánni egy humor kategória helyett véletlenül idepakolt kérdésre. Nem tudom mit lehet csinálni éjszaka, amit nappal nem, de remélem élvezed.

ne feledd: nagyon, de nagyon különleges ember vagy, nem is hallgass a hozzánk hasonló közönséges nappalalvó visszamaradottakra. Mutass új utat az emberiségnek és ne hagyd, hogy olyan apróságok, mint a nappali munkaórák, természetes bioritmus, vagy az, hogy este mindenki más alszik megzavarjanak.

2015. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ez nem humor kategória. Az a humor kategória, hogy egyesek nem értenek velem egyet.


A biológia tanárom is ezen a véleményem van, és ő vasdiplomás, és kitüntetett pedagógus. Állj le vele vitatkozni, hogy mit nézzen a vaksötétbe és utána mit lát benne. A baglyokról hallottatok már? Denevérekről esetleg?

2015. máj. 27. 08:29
 10/25 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Akkor neked találták ki a postai munkákat a Lapker-ben Budapesten (anno Média log és Magyar Posta volt), na oda kell a bagoly életmód. Meg van még egy pár nyomdai és gyári munka is éjjel szintén Bp-n (pl. a Rauch üdítőgyárban).

Én több, mint 6 évet húztam le éjjel így, ami bizony az idegeimet meg is viselte rendesen, mivel nappal nem mindig hagytak aludni, pedig füldugóztam. Hiába imádom az éjjeli életet a mai napig, mikor én is jobban alszok éjjelente felébredések nélkül.

Amúgy egyszer hallottam, hogy főleg a kínaiaknál szokás ez a fordított élet. Vajon azért van annyi Made in China cucc a világon? :-)

2015. máj. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!