Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen hülyeség az, hogy...

Milyen hülyeség az, hogy éjjel alszunk? Van olyan kultúra ahol nappal alszanak és éjjel dolgoznak?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 06:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Merőleges válasz? Jó kifejezés. :) Nem adtunk? Szerinted. :D Ha belenéztél volna a melatoninos googleba, ott jönnek a találatok, miszerint az éjszaka dolgozók bizony korábban halnak, ha nem is annyira, mint a mosónők...

Egyébként én is összevissza dolgozom, és imádom azt, mikor vasárnap délután az egész országgal szemben megyek dolgozni, majd hétfőn kora reggel az üres vonaton haza, de én tudom magamról, hogy nem vagyok normális. :D

2015. máj. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

"Ne hiszem, hogy bárhol éjjel dolgoznának"


Te sem dolgozhattál valami sokat egész életedben... Szerinted aki műszakban dolgozik az nem dolgozik éjszaka? Aki 12/24-12/48-ban dolgozik az is dolgozik éjszaka! Én presszóban dolgoztam állandó éjszakázással... A termelőiparban is ugyanúgy dolgoznak éjszaka is. Ezt nem az ember választja!

2015. jún. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem az illető a bárhol alatt országot értett, mert a kérdező népcsoportokat említett. És nincs olyan ország, ahol mindenki éjszaka dolgozik, azért az éjszakai műszak az egy darab típusa a műszakoknak mindenhol.
2015. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Aragorn777 válasza:
100%

Érdekes ahogy elvitatkoztok egymással. Nekem lassan nem tűnik viccesnek, pedig a kezdetben annak fogtam fel a kérdés-válasz komenteket. Nos mivel az emberek java része a társadalomban éjjel alszik, nem fogok nekiállni 8 óra után fúrni a falat. Németországban van egy csendháborítási törvény is, hogy este 7 óra után reggel 8-ig és vasárnap nem lehet zajos munkát végezni, ami zavarja az emberek nyugalmát azaz nagyobb mint 88 decibel. Az meg, hogy valaki nappal alszik és éjszaka aktív, attól függetlenül (mivel az illető nyolc órát alszik és az éjszaka sem hosszabb mint tíz óra, azaz) marad még bőven hat óra a zajosabb munkákra amivel nem zavar senkit sem. Társadalomban élünk és nem valami tanyán a puszta kellős közepén, ezért alkalmazkodnunk kell a többiekhez mint pl. egy lakóközösségben. Egy emeletes házban jobb helyen, ezért rakják ki az ismertetőt, hogy ekkor és ekkor átalakítás, vagy zajosabb munkát végeznek itt és itt. Mert vannak akik éjszaka dolgoznak, mert három műszakos munkát végeznek, ezért Ők is értesülnek róla és fel tudnak rá készülni.

Ez volt az etikai része a dolgoknak.

A biológiai része meg az, hogy az ember nappali élőlény (állat) mert azok vagyunk, olyan a szervezet beállítása. Az emésztőrendszer, az érzékelés, az agyműködés. Azonban! A modern, világ ezt a genetikailag berögződött eseményt voltaképpen lassan megváltoztatja. Ha a szem még nem is, de az agyműködés (ami egyben az élet egyik legfontosabb képviselői eleme), az emésztés, és az összetettebb érzékelések, is képesek átállni éjszakai működésre. Igaz idők kérdése.

Ezért vannak manapság olyan emberek akiket baglyoknak hívnak (akik későn fekszenek és későn kelnek) és pacsirták ( akik korán fekszenek és korán kelnek), mert mint írtam az embernek 8 óra alvás kell. Igaz ez utóbbi is változik, a korral erőnléttel. Figyelem a kevés alvás azonban tönkre teheti az agyműködést ami nem azonnal hanem évekkel később kezd el jelentkezni, memóriazavarok jelenlétében.

Összegezve: mindenki döntse el mit választ, Pl. jobb helyeken lehet választani a délelőtt-délutános és a csak éjszakás munkák között (ott nincs egy ember számára három műszak!!) ott két műszak van, és éjszakás. És ez jobb a munkakoncentráció és munkateljesítmény szempontjából is. Mint ahogy írtam eredetileg az ember nappali ragadozó lényként élt, de több ezer év alatt ez lassan megváltozott, és a mai modern világban ahol mesterséges fények, zajok stb. vannak már mindegy ki mikor tevékenykedik.

2015. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ezt jól összefoglaltad.
2015. jún. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!