Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tartják egyesek a...

Miért tartják egyesek a tetoválást a primitívség jelképének?

Figyelt kérdés

Amikor ez inkább művészet.

pl [link]



2015. máj. 31. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert sokan a börtönökhöz kötik a tetkókat.
2015. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor elég sok a "börtönviselt" manapság.
2015. máj. 31. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk mert a primitívség jelképe?


Azon lehet vitatkozni, hogy némelyik ábra művészi-e vagy sem, de hogy levakarhatatlanul a bőrödre rögzítteted, ráadásul még fizetsz érte, az valóban a primitívség csúcsteljesítménye.

2015. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
mert az agyontetovaltak altalaban nem a tarsadalom kremjei.
2015. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Intoleráns, megkeseredett emberek fröcsögnek mindenre és mindenkire, akit csak érnek. Jó célpontot jelent minden, ami eltér a megszokottól, nemcsak a tetkósokat gyűlölik, van legalább ezer ilyen-olyan célcsoport a bölcsészektől kezdve a pestieken keresztül a biciklisekig.
2015. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki csak választ egy figurát a katalógusból, mert menő, és rávarratja magára, az tényleg primitív.

Ha van jelentése, és ízléses, akkor nincs vele baj, bár én nekem nem tetszik. A természetesség híve vagyok.

2015. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Regebb a bortonokben raboskodo eliteltek tetovaltak egymast, osszetett jelentesuk es jelentoseguk volt, amibe most nem megyek bele. Ezert egyes emberek kepzeteben osszefonodik a tetovalas es a bortonviseltseg. Persze ez ma mar nem jellemzo, de maradibb, bigottabb emberekben meg el ez a kepzet.


Egy masik dolog, hogy a Biblia valahol tiltja a tetovalast, ezert egyes - hasonlokeppen maradi, bigott - emberek elitelik.

2015. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát, azért az idézett olvasói levél elég sokat elmond az írójáról. Inkább vagyok egy társaságban egy tetovált emberrel, mint egy ilyen kulturálatlan, mocskosszájú, primitív patkánnyal.


Az én véleményem pedig az, hogy nem attól lesz valaki primitív, hogy tetováltat vagy sem. Ez egyszerűen egy ízlésbeli kérdés. Egyébként ismerek olyan orvos professzort, aki magára tetováltatta a két lánya születési dátumát. Emellett napi szinten gyógyít embereket, nagyszerű szakember, olvasott,tájékozott, emberileg kifogástalan, sohasem nyilatkozna meg semmilyen körülmények között úgy, ahogyan a levél írója. A legkevésbé sem nevezheti senki primitívnek csak azért, mert egy számára fontos jelentéssel bíró dolgot rávarratott a bőrére ráadásul olyan helyre, ahol nem látja senki.

2015. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert bármit is ábrázol vagy jelképez a tetoválás, maga a koncepció, hogy valamit eltávolíthatatlanul belekarcolj a bőrödbe, az baromi ízléstelen és ostoba dolog. Attól, hogy valami szép vagy van jelentése, attól még nem kell a bőrödbe varrni. A bőr nem olyan, mint a ruha, amit kedved és stílusod szerint cserélgethetsz, a bőröd az a bőröd, ami állandó és ha valamit ráraksz, akkor egy életre bélyegzed meg magad vele. Mi a garancia rá, hogy 30 év múlva is érdekelni fog, hogy "Szeretlek, bébi!" vagy, hogy "Don't give up, life is great!"?
2015. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért úgy általában, akik tele vannak tetoválva nem nagyon változtatják a stílusukat. Legalábbis, akiket én ismerek, azok mindig is ugyanazt a stílust nyomatták. Az más, amikor valaki azért tetováltat, mert azt gondolja, attól menő lesz, vagy a "Szeretlek Mari" típusú tetkók megint egy másik kategóriába esnek.
2018. febr. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!