Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van mindig iszonyatosan...

Miért van mindig iszonyatosan hosszú sor a női vécék előtt?

Figyelt kérdés

Múzeumok, rendezvények nyilvános női vécéje előtt tömeges a népsűrűség, ellentétben a férfi vécével, ahol ki-be járkálnak a férfiak, bármiféle sorban állás nélkül.


Ennek a jelenségnek mi az oka?



2015. jún. 19. 17:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
minek tisztogatni az ülőkét, egyszerűbb ha rá sem ülsz...ennyi eszetek van
2015. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azt én sem értem, miért kell mindig egy másik személyt is elrángatni a wc-be, szerintem teljesen felesleges, és az illető is csak a helyet és az időt foglalja.

Ha nem zár jól az ajtó, akkor pisilés vagy nagy dolog közben fogni kell a kilincset és kész. Így ha valaki be akarna jönni, akkor észreveszi, hogy valaki van bent.

Meg aztán mit láthat egy másik lány a wc-n ülőn? Semmi olyasmit, amit saját magán ne látna. Így szerintem is azért ilyen hosszú a sor, mert egyrészt sokan baromi kényesek, másrészt sok lány nem csak wc-zésre használja a mosdót, hanem arra, hogy a tükör előtt pózoljon, igazgassa magát, sminkeljen, stb. Így persze, hogy 1 lány 10-15 percig is "wc-n" van, pedig ha nem lenne valaki nagyon kényes, és csak pisilni menne be (nagywc-zni szerintem 100-ból ha 1 ember csinálja nyilvános wc-n rendezvényen) akkor a sor sem lenne hosszú.


Ennél már csak az a "jobb" amikor a lányok a fiú wc-be járkálnak, majd felháborodnak, ha ezt valaki szóvá teszi.

2015. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 12


A tükör előtt sminkelő, magukat igazgató stb. lányok nem tartják fel a WC fülkékre várakozó sort. Egy női mosdóban nem a csapok és a tükrök, hanem a WC fülékék száma a szűk keresztmetszet.


Egy barátnő segítsége pedig nem csak egy esetleg nem zárható ajtó esetén jön jól, hanem akkor is, ha - mivel sok helyen nincsen akasztó a WC fülkében, - meg tudja fogni a kabátodat és a táskádat, hogy legyen két szabad kezed a pisiléshez, vagy éppen az intim betét/tampon cseréhez.

2015. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Missi_Key ***** válasza:
elég ha egy 10 fős sorból csak az első 3 menstruál, máris várhat az egész sor egy fél órát.
2015. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ből 1-et minimum nem lehet használni.
2015. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
fuuuu, ezek a valaszok nagyon jok
2016. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!