Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapest tényleg ennyire fent...

Budapest tényleg ennyire fent van, vagy vidék van túlságosan lent?

Figyelt kérdés

Én meg itt lakom lent vidéken, ha meghallom, hogy Budapest már ösztönösen felnézek, hogy majd kitörik a nyakam. Ennyire fent lenne? Vagy pedig mi vagyunk lent?

Városban lakom, de az vidék lenne, mert nem Budapest? Igen, és lent is van eléggé. Most mit csináljak? Ez miért van így és mitől alakult ki?



2015. szept. 8. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:

"ha meghallom, hogy Budapest már ösztönösen felnézek, hogy majd kitörik a nyakam"


Ezt nem értem, kifejtenéd, hogy válaszolni tudjak?

2015. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a baja, hogy miért nem azt mondják páran, hogy lemennek Budapestre és feljönnek vidékre.
2015. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az csak szarkazmus volt xDDD

mert kb egyesek ezt is képzelik

2015. szept. 9. 10:20
 4/10 anonim ***** válasza:

"az csak szarkazmus volt xDDD"


Én ezt értem, csak ezt az ösztönös felnézést nem. Ez tényleg így van?


Szomorú, mert "vidéken" járva sokszor meg kell állapítanom, hogy az adott város mennyivel élhetőbb Budapestnél. Egyszerűen jobban odafigyel rá a vezetése.

2015. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az volt szarkazmus az ösztönös felnézés, mert nyílván nem így van, inkább lefelé kell nézni a valóságban. Sajnos olyan országban élünk, ahol csak egyetlen város számít és az Budapest. Magyarország=Budapest és ez nagyon szomorú. Mi el vagyunk nyomva, aki nem budapesti, az már eleve hátrányban van, még ha megyeszékhelyen is él.

Vidék=falu a valóságban. Budapestieknek: vidék=minden olyan település az országon belül, ami nem Budapest.

2015. szept. 9. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:

És aki vidéki, de évek óta Budapesten él, vagy végérvényesen ott telepedett le, minek számít?


Szerintem ez az egész vidék-Budapest ellentét egy mesterségesen generált szembenállás. Tősgyökeres pestiként - nagyon sok időt töltöttem vidéki kisvárosokban is - azt mondhatom, hogy itt sem bunkó emberek élnek. Nagyon vegyes a kép. Van persze különbség egy falusi és egy pesti ember mentalitása, szokásai között - de ez a különbség már megtalálható a megyeszékhelyiek és a falusiak között is. Talán város-város között kisebb is az eltérés.


Ez a "bunkó pestiek" szóbeszéd talán egy - vélhetően - sznob kisebbség miatt alakult ki, de nyugodj meg, ők mindenkit lenéznek valami miatt, a többi budapesti embert is.

2015. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó, nem ez a bajom és nem így válogatom a barátaimat és szó sincs most a pestiekről, hanem ezzel a szóbeszéddel van bajom, meg a médiával. Pl bekapcsolom a tévét és mindig csak a budapesti hírek ömlenek belőle, bekapcsolom a helyi rádiót és már ott is, pedig annak a rádiónak köze sincs pesthez, be se fogható ott. Tehát ez az ami nagyon idegesít engem, meg a felmenni pestre szöveg, lemenni vidékre szöveg.
2015. szept. 9. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, hát nagyon vízfejű az ország, ez tény. Nekem sem tetszik. Ráadásul elég elhanyagolt ez a vízfej, már olyan értelemben, hogy nem eléggé nem törődnek vele, hanem valahogy mégis gazdátlan.
2015. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát igen. Ha budapesti lennék akkor lehet észre sem venném hisz nekik tök természetes és fingjuk sincs, hogy máshol milyen hátrányban vannak emiatt, de nem is érdekli őket
2015. szept. 9. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak a térkép miatt van.


Ha Pestről a Dunakanyarba akarsz menni, akkor is fölfelé mutogatsz, nem? Igaz, lehet, hogy inkább azt mondod, hogy KImész a Dunakanyarba, de az álladdal fölfelé mutogatsz.

2015. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!