Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mondhatom a 10 évvel idősebb...

Mondhatom a 10 évvel idősebb volt tanáromnak, hogy már kicsit furcsa köztünk ez a csendőrpertu (ő tegez, én magázom), hiszen közben én is tanár lettem?

Figyelt kérdés
Mindketten férfiak vagyunk.

2015. szept. 12. 16:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

"elvégre felette álltam valamikor, és ez a viszony az idők múlásával nem változik: mindig is felette fogok állni. "


Nem komplett ez az ember.

Tényleg kabaré :)

2015. szept. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, ha ennyire modortalan az illető, én nem forszíroznám a tegeződést. Ha még az igazgató sem tudott megfelelően odahatni, akkor inkább hagyd a francba. A kialakult helyzet őt minősíti nem téged. És ezt pontosan látják a diákok is.
2015. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

Próbáltad eltúlozni, tanár úr helyett lebácsizni?

Vagy olyat, hogy "szervusz XY bácsi"?

2015. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

...nem forszíroznám a tegeződést


Ti így látjátok az emberek közötti kapcsolatot ? Lehet az ilyesmit forszírozni ? Vagy esetleg pofon kellene vágjad, azt kiabálva: tegezz, te marha, vagy kapsz még egyet !!

Kényszerházasságról még hallottam, de kényszertegeződésről...

2015. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó: nem figyeltél, az idősebb tegezi az emberünket, csak nem hajlandó felajánlani a kölcsönösséget.
2015. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Én innentől tegezném a helyedben, és nem érdekelne, hogy mit szól hozzá. Igaz ugyan, hogy elvileg az idősebb ajánlja fel a tegeződést, de ha valaki egy másik felnőtt embert letegez, az tulajdonképpen ráutaló magatartásnak tekinthető, azaz ezzel ő "felajánlotta" a tegeződést. Még akkor is, ha ő nem így gondolja. Ráadásul az igazgató is nyomatékosan kérte rá. Felnőtteknél amúgy sem szokás a csendőrpertu. Egyenrangúak is vagytok, hiszen kollégák vagytok (az, hogy ő úgy gondolja, hogy örökké feletted fog állni, az pedig nem egy reális álláspont). Ilyenkor vagy kölcsönös tegeződés, vagy kölcsönös magázódás van. Mivel ő tegez, te is tegezheted (és ez ellen nem fog tudni semmit sem tenni, az igazgató szintén azt támogatja, hogy tegeződjetek, meg valószínűleg a többi kollégátok sem vele ért egyet). Sőt, ha ennek kapcsán úgy döntene, hogy inkább akkor is magázódjatok, én a helyedben már akkor is tegezném. Én pl. az egyetemen tanítok, 10 évnél nagyobb korkülönbség van köztem és a hallgatóim között, mégis tegeződünk, hiszen félig már kollégák vagyunk, ráadásul így sokkal barátságosabb hangulatot lehet kialakítani, abszolút nem megy az oktatás rovására. A kollégákkal is tegeződünk, azokkal is, akik annak idején még engem tanítottak. A tegeződés már amúgy sem a tisztelet jele, sokkal inkább a távolságtartásé. Tisztelni olyat is lehet, akivel tegeződünk, és attól, hogy valakit magéázunk, még egyáltalán nem biztos, hogy tiszteljük.

Amúgy lehet, hogy a kollégád is olvassa ezt a kérdést, és ő pontozgatja le a válaszokat.

2015. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A mai napon összeszedtem minden bátorságomat és visszategeztem. Ne tudjátok meg, milyen arcot vágott. Berohant az igazgatói irodába, mint egy őrült, azzal a váddal, hogy én "pimaszkodtam vele", "tiszteletlenül szólítottam meg". Az igazgató közölte, hogy mellettem áll, jól tettem, hogy visszategeztem, már régen ezt kellett volna tenni. Végül a nagyszünetben rövid értekezletet tartott, amelyen az egész tantestület előtt kijelentette, hogy ez olyan munkahelyi közösség, ahol nincs csendőrpertu, felnőtt emberek dolgoznak együtt, akik vagy kölcsönösen tegezik egymást, vagy kölcsönösen magázzák egymást. Azt is kijelentette, hogy nem normális dolog, ha egyik tanár nem keresztnéven szólítja a másikat, tehát azok, akik címeztetni kívánják magukat, menjenek el parlamenti képviselőnek, ott divat egyedül, hogy bürokratikus stílusban szólítják meg egymást az emberek. A volt tanárom lesápadt, szörnyű színekben játszott a feje az igazgatói beszéd alatt, majd kijelentette, hogy más iskolában kíván dolgozni, amint másik állást talál, azonnal elmegy innen, és azzal a kéréssel fordult a tantestület tagjaihoz, hogy ezentúl senki ne szóljon hozzá, mert ő úgysem fog válaszolni, ezentúl beszüntet minden kollégával mindenfajta kommunikációt, ő csak a diákokkal kíván kommunikálni, mert azokban még van tisztelet, nem úgy, mint ebben a fertelmes tantestületben, ahol elharapózott a liberalizmus szelleme. Attól fogva nem is szólt senkihez, elmenetelkor sem köszönt senkinek. Most már mindig így fog viselkedni? Minden kolléga azt mondja, hogy ez ilyen ember klinikai eset. Nem lenne szabad tanítania.
2015. szept. 19. 00:01
 18/21 anonim ***** válasza:
89%

2 eset lehetséges: vagy túlteszi magát rajta (ez az állapot azért nem tartható fenn sokáig), vagy tényleg elmegy előbb-utóbb. De ha ott is így fog viselkedni, akkor nem biztos, hogy sokkal jobban fogja magát érezni az új helyen.


Az is érdekes, hogy az, hogy szerinte az a "tisztelet hiánya", ha te tegezed őt, meg hogy a testület emellett áll ki, de akkor ezek szerint ő sem tisztel senkit, ha eddig tegezte az embereket. De szerintem a tegezés-magázás kérdése már rég nem a tiszteletről szól, hanem a távolságtartásról. De akkor is kölcsönösnek kell lennie.


Egyébként a diákokkal hogy viselkedik? Vagy hogy viselkedett akkor, amikor téged tanított? Illetve veled konkrétan volt a valami baja, amiért mondjuk nem kedvelt, vagy elég volt neki annyi, hogy egykoron a diákja voltál?

2015. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%

Örömmel olvasom, hogy ily módon megoldódott a probléma. :)


Te is meglépted a magadét, az igazgató is, a tantestület a helyén van, a klinikai eset meg klinikai eset. Főjön csak a saját levében, azt vagy megszokik vagy megszökik, ahogy mondani szokták.


Azt azért félve megkérdezem, hogy ha vajon egy kollégával ilyen bunkó, akkor mit engedhet meg magának a diákjaival szemben? És akkor csodálkozunk hogy egyre szófogadatlanabbak a kamaszok. Persze, ha az ilyen hozzáállású "kollégák" garázdálkodnak a nevelésükkel.

2015. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
83%

hát ez igazán érdekes történet. Volt tanárod csak 50 éves...és úgy csinált mintha 70-80 éves lenne...Lefogadom , hogy egyedül él. Nincs családja. Minél jobban akartad tegezni, annál jobban ellenállt...ezt észrevehetted volna és akkor mondanod kellett volna neki ,hogy magázzon téged, mivel te is már tanár vagy és egy helyen tanítotok. Az durva lehetett mikor kiment a wc-re...gondolom mindenki ledöbbent milyen buta ember. Mit tanít ???


Én is vmilyen szinten hasonló helyzetbe kerültem. Nekem helyettesítenem kellett az általánosban egy nőt aki elment szülni. Olyan iskolába kellett tanítanom, ahol én is tanultam...és csomó tanár volt aki ismert, sőt igazgatónő tanított is engem...szóval rengetegen ismertek. 2 éve végeztem el az egyetemet, szóval fiatal vagyok. Azóta lettek ott új tanárok is, rengeteg fiatal. Én úgy voltam vele, hogy a fiatalokat letegezem. Idősebbeket magázom, főleg akiket ismertem...nekem meg sem fordult a fejembe, hogy letegezzem őket. Viszont többen mondták, hogy ők kollégákkal tegeződnek, úgyhogy nyugodtan tegezhetem őket, de vmelyik nem mondta...így őket továbbra is magáztam. Viszont vmelyik engem tegezett, vmelyik magázott...engem nem zavart ez. Azóta már nem tanítok ott, mert visszajött a nő.

2015. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!