Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem udvariatlanság...

Csak szerintem udvariatlanság valakit (férfit) a közéletben a teljes nevén, "úr" nélkül emlegetni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl öreg, tehát erre nem lehet fogni. De zavar, hogy pl. egy politikus a másikat mint Kovács Jánost emlegeti, nem mint Kovács urat, vagy Kovács János urat, vagy legalább <cím> urat. Ezt az oroszoktól vettük át? Más országokban ez természetes gesztus sokszor még egy bűnözővel szemben is (pl. Mr. Smith).
2015. okt. 3. 21:08
 1/6 Clark Kent.. ***** válasza:
100%
Igazad van, szerintem is udvariatlanság. Sajnos országunkban az etikettnek nincs mindenkire nagy hatása, de szerencsére azért a magyarok többsége véleményem szerint tudja, hogy mi illik. Tehát annyira azért nem rossz a helyzet.
2015. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem udvariatlanság, ez a neve, leírt szövegben sem használják máshogy, miért kéne mindenáron odatenni szóban az urat? Egyébiránt én ki vagyok tőle, amikor engem leuraznak, ha politikus lennék szerintem akkor is. Ha csak vezetéknevén emlegetik az már más kérdés.
2015. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően teljesen igazad van. De azért feláll a hátamon a szőr, ha arra gondolok, hogy egy herevasalós nájloncelebet csak úgy bárki leurazhat. Ezt azért ne...

:D

2015. okt. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten mértékadó nyugati (angol, német, francia, stb.) közéleti lapok címére, meg tudod nézni a cikkeiket. Nem igazán látni urazást.

A bűnözőket nálunk is urazzák a tv-ben, de ez idézőjelbe tett urazás.

2015. okt. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Belátom, hülyeség. Orbán Viktor úr így, Gyurcsány Ferenc úr úgy... L. Rikárdó úr amúgy... Kösz a válaszokat.
2015. okt. 9. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenki úr.
2016. nov. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!